Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 6   Dol

Avtor Tema: Nekaj vprašanj...  (Prebrano 29864 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 15
Nekaj vprašanj...
« : nedelja 14 marec, 2010, 14:42:10 14:42 »

Jaz pa imam nekaj vprašanj glede prehrane dihurjev...

Ali lahko dihurji jedo čokolado?
Ali lahko dihurji jedo kekse, napolitanke, palčke ipd.?

Vse to mislim kot MAJHNE količine, kot posladek...

Ali so v redu briketi za dihurje Vitakraft, JR Farm, Ferret Complete in Ferret PRO?
Ali so konzerve za dihurje  Vitakraft v redu?
Ali lahko dihurja hraniš samo z mesom?
Katero meso je najbolj primerno?
Ali lahko jedo mleko, mlečne izdelke in jajca?
Katera zelenjava in sadje je najboljša?

No in pa dve neprehranski vprašanji , upam da ni narobe, če sem ga tukaj zastavila....

Ali je tale (http://www.tukano.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102040201&ProdID=31165&MC=014,62,72C) kletka v redu za enega dihurčka?
Koliko ukvarjanja na dan potrebuje dihurček?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Re: Nekaj vprašanj...
« Odgovor #1 : nedelja 14 marec, 2010, 15:03:39 15:03 »

Jaz pa imam nekaj vprašanj glede prehrane dihurjev...

Ali lahko dihurji jedo čokolado?
Ali lahko dihurji jedo kekse, napolitanke, palčke ipd.?

Vse to mislim kot MAJHNE količine, kot posladek...

Ali so v redu briketi za dihurje Vitakraft, JR Farm, Ferret Complete in Ferret PRO?
Ali so konzerve za dihurje  Vitakraft v redu?
Ali lahko dihurja hraniš samo z mesom?
Katero meso je najbolj primerno?
Ali lahko jedo mleko, mlečne izdelke in jajca?
Katera zelenjava in sadje je najboljša?

No in pa dve neprehranski vprašanji , upam da ni narobe, če sem ga tukaj zastavila....

Ali je tale (http://www.tukano.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0202&KatK=0102040201&ProdID=31165&MC=014,62,72C) kletka v redu za enega dihurčka?
Koliko ukvarjanja na dan potrebuje dihurček?

Ne cokoladi
Ne palckam, piskotom itd. Niti kot posladek ne.
Tem briketom se poskusi izognit, vec o tem si lahko preberes v temi o prehrani Prehrana
Spet, Vitakraftu se poskusi izognit.
Ja, dihurja lahko hranis samo s surovim mesom, zraven mora seveda dobiti tudi nekaj drobovine in srca, kjer se pomembne snovi nahajajo (vitamini, taurin...). Spet ^ tema o prehrani.
Najbolj primerno je meso, ki bi ga dihur lahko tudi sam v naravi ujel. Se pravi majhni glodalci, ptici (piscancki), nekateri obcasno hranijo tudi kaksno zabo. Naceloma je ok skoraj vse meso (surova svinjina ni najbolj priporocljiva, zaradi zajedalcev, pa tudi zelo mastna je se mi zdi)
Dihurji ne prebavljajo laktoze, zato so mlecni izdelki out, jajca so pa zelo ok (surov lahko samo rumenjak, kuhano je pa celo ok)
Nobena zelenjava niti sadje nista ok, dihur je samo mesojeda zival, tako da stvari ki iz zemlje pozenejo ne more prebavit.
Prehrana  ;)

Dihur potrebje minimalno 4 ure aktivnega ukvarjanja. To pomeni, da se z dihurjem ukvarjas in igras :) Najbolj idealno je, da je dihur kar ves cas zunaj.
Nakup dihurja
Oprema in namestitev

Evidentirano

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : nedelja 14 marec, 2010, 15:59:42 15:59 »

Hvala za odgovor  :) . Torej ne bo dobil nobene čokolade in človeških prigriskov. In potem tudi ne bo jedel briketov in konzerv, ker do drugih nimam dostopa... Sploh ne vem kateri bi še bili za dihurje drugi v sloveniji, razen Totally Ferret, tisti pa so samo v Ljubljani, jaz pa sem iz okolice Maribora. Bo jedel samo meso in jajca, tako da si še morem o tem malo prebrati... Ampak o mleku pa sem brala, da ga lahko jedo  :think: ... Živih reči mu pa ziher ne bom dajala (mi je že slabo če gledam meso, kaj šele če bi gledala živo "meso", ki ga lovi dihur)...

Dihur pri meni ne bo mogel biti ves čas zunaj... Samo takrat ko bom doma in v sobi. Problem so moji morski prašički, ker bi jim skozi rešetke lahko kaj naredil... Pa tudi ribam bi mogoče lahko. Lahko bi tudi prišel v stik z mačko in to ne bi bilo vredu. Dopoldan ko sem v šoli bo zaprt v kletki, popoldan, ko sem doma v moji sobi pa bo zunaj  :) . Kaj pa tista kletka je vsaj približno dovolj velika?  :ashamed: :embarassed:
Evidentirano

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #3 : nedelja 14 marec, 2010, 16:29:33 16:29 »

Mislim da se da dobiti v mbju več vrst hrane in ne samo TF. To ti bojo najbolje znale povedati uporabnice iz okolice mbja. Nikakor jih ne potrebuješ hraniti z živo hrano. Maša je le napisala da je najbolje, da se prehranjujejo z mesom, s katerim bi se tudi v naravi  :D

Noben problem ni, če dihur ne bo cel dan izven kletke. Saj je tudi moj medtem ko sem jaz v šoli in ni nobenega doma zaprt v kletki. Ko pa je spuščen se je potrebno igrati z njim, da mu ne postane dolgčas.

Z mačko lahko pride v stik. Nekaj uporabnc ima doma mačko in dihurja, ki se odlično razumeta. Paziti pa boš morala pri morskem prašičku, ker lahko kaj hitro postane dihurjev plen.

kletka je po mojem dovolj velika.
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #4 : nedelja 14 marec, 2010, 16:45:19 16:45 »

Lp,
po mojem mnenju je kleka premala. Se mi zdi, da ce bo v njej ko te ne bo, bolje ce je vsaj 1x vecja.
p.s.: so pa tam pod "oprema, namestitev" predstavljene primerne kletke in njihove mere.
Evidentirano

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : nedelja 14 marec, 2010, 17:01:45 17:01 »

Hvala vsem za odgovore  :D .

Koliko pa mora dobiti dihurček na dan surove ali kuhane hrane?

Za kletko sem se odločila, da bo najverjetneje potem kar ta  :) . Bom še malo pogledala po trgovinah... Sem še gledala na spletnih straneh, pa so vse ki so večje od te 2x bolj drage... Res pa je da so vse v Mr. Petu kjer pa je itak vse ful drago. Bom pogledala v Zooticu še... Tale od Tukanota se mi zdi najbolj primerna, ker je kar poceni, ima dosti tunelov not in mi najbolje v prostor, kjer bo kletka paše  :) . Za srečanje z mačko ne bi bilo vredu, sploh pa ne brez mojega nadzora. Ker Maca gorzno sovraži pse (zato tudi ne smem imeti psa  :( ), mogoče tudi dihurje.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #6 : nedelja 14 marec, 2010, 17:13:56 17:13 »

Namig: Vse, o čemer sprašuješ, je že na veliko predebatirano na tem forumu, samo malo moraš pobrskati.  ;)

Glede kletke: Morda bi bilo bolje, da pomisliš, kaj je najboljše za dihurčka, sploh če bo veliko zaprt, in ne kaj najbolj paše v tvojo sobo.
Me pa zanima, kako to, da si se odločila imeti dihurčka. Upam, da se zavedaš, da je kar zahtevna žival in se moraš z njo veliko ukvarjati.  :tempted:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : nedelja 14 marec, 2010, 17:32:58 17:32 »

Saj ne gledam na to kaj najbolj paše v mojo sobo, ampak gledam bolj na to, da druga skoraj več ne paše v tisti prostor kjer bo kletka, ker je tam nek čuden zid. Saj mislim, da bi mu bilo 5 ur norenja iz kletke dovolj, da bi potem preživel v kletki  :) .

Za dihurja pa sem se odločila zato, ker si želim kako bolj aktivno živalico, ki bi lahko bila veliko časa izven kletke, zraven mene (ribe in morski prašički ne morejo biti, ker ribe itak morajo biti v vodi, morski prašički pa imajo tako prebavo, da morajo na vsakih 5 minut na potrebo, pa aktivno tudi nič od tega ni). Najprej sem hotela imeti psa, ampak mama ne pusti, ker kao potem vse okoli hiše smrdi, Maca sovraži pse in še not ne bi smel biti, jaz pa hočem žival, ki bi bila večino časa ob meni. Tako sem potem na enem foromu zagledala, da imata dva uporabnika dihurje in so mi takoj prirasli k srcu  :)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #8 : nedelja 14 marec, 2010, 17:37:36 17:37 »

Predlagam ti, da se morda dogovoriš s kom iz tega foruma, da vidiš dihurčke tudi v živo. Da vidiš, kako kaj druženje poteka  :)
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #9 : nedelja 14 marec, 2010, 17:38:41 17:38 »

Ce je smrad problem, pa zna biti dihur precej neprimerna zival...  :think: Nekastrirani dihurji imajo lahko zelo mocan vonj, ki se v obleke in pohistvo zazre, ce se pa dihur goni pa se posebej :)
Zakaj bi pa zaradi psa okoli hise smrdelo? Potrebo itak na sprehodu opravi...  :think:

Ce hoces imet dihurja za tistih pet ur in ga zapreti v kletko za ostalih 19, potem ti dihrja odsvetujem...  :P
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #10 : nedelja 14 marec, 2010, 17:47:46 17:47 »

Tudi jaz se strinjam z Maso, na tvojem mestu bi počakala še nekaj let z dihurjem.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #11 : nedelja 14 marec, 2010, 17:51:15 17:51 »

Tudi jaz se strinjam z Maso in LittleDiamond ...
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : nedelja 14 marec, 2010, 18:08:41 18:08 »

Smrad je problem zato, ker pač pes kao opravlja potrebo okoli hiše in vse smrdi... Tako je bilo pri našem 1. psu (oziroma smo ga imeli pred 18 leti, takrat pa še mene ni bilo), ki je bil na verigi in je tam vse opravljal. To ma moja mama čudne  :hm: . Za mene itak ni smrad problem... Itak pa bi ga kastrirali. Se še moram pri našem veterinarju pozanimati če jih kastrira, ker drugače bi ga malo teško do Ljubljane ali Mute spravila... Če veterinar v Lenartu ne zdravi živali ne bom imela dihurja, drugače pa. Pa če je 5 ur izven kletke premalo, bi še lahko z nami televizijo gledal, torej +2 uri izven kletke  ;)
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #13 : nedelja 14 marec, 2010, 18:12:36 18:12 »

Jaz ti svetujem da še počakaš malo z dihurjem, pa si greš k nekomu jih tudi pogledat,pa se vredu pozanimaš o njih.  :)
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : nedelja 14 marec, 2010, 18:13:39 18:13 »

Koliko pa mora dobiti dihurček na dan surove ali kuhane hrane?

:ashamed: :embarassed: :ashamed:
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 6   Gor