Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Cimet barva  (Prebrano 1038 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Cimet barva
« : torek 12 maj, 2009, 14:32:25 14:32 »

Dajmo enkrat razcistit to nesrecno cimet barvo. Vecina ljudi zamenjuje cimet in smpanjsko (bez) barvo. Verjetno po moji krivdi, saj sem kar nekaj casa zivela v zmoti in vanjo potunkala se koga :embarassed:  :supid:.

Sampanjska oz. bez je variacija cokoladne barve, gre v bistvu za "razredceno"/"sprano" (diluted) rjavo barvo. krovna dlaka je bez oz. krem , bodlanka je bela oz. kremne barve. Oci so rdece oz. temno rdeckaste (kar se lahko vidi le pod dolocenim kotom). Smrcek je lahko obarvan bez, roza, lahko pa je svetlo rjav T-smrcek. Tako kot pri vseh obarvanostih so mozne razne kombinacije kar se tice vzorcev in intenzivnosti obarvanosti posameznega dela telesa. tako so Tudi sampanjcki lahko izredno svetli po telesu s precej temnimi tacami in repom, maska je lahko skorajda nevidna (komaj zaznavni obrocki okrog oci), ali bolj izrazita.
Take barve so moj Neo, Pilotkin Buda, ezotov Ezo, Azriel iz T.A.R.A. klana, Cookiena Cookie, lučkina Lučka in Rozi od uporabnice maša_ in se en kup dihurjev, ki jih imajo po trgovinah in ki se prodajajo na Bolhi.

Cimet dihurcki so v nasprotju z zgoraj omenjenimi sampancki izredno redki in resnicno dvomim, da je kaksen prisoten v Sloveniji. Krovna dlaka je rdečasto rjava (barva variira od barve cimeta do skoraj svetlo oranzne). Okoncine in rep so temnjesi od telesa. Podlanka je bolj rumenkasta do krem, oči so enake kot pri sampanjcih. Smrcek je podoben, lahko je tudi bolj rdečkasto/oranzno obarvan.
Cimet barve je tak dihur.
« Zadnja sprememba: torek 16 marec, 2010, 18:25:28 18:25 Jana »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Afr0ditA

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 22
Re: cimet barva
« Odgovor #1 : petek 26 junij, 2009, 22:10:40 22:10 »

pa ne mi rečt da je moj dihurček eden izmet teh redkih, ki so cimet barve, ker je namreč točno tak kot na na sliki za primer te barve
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : petek 26 junij, 2009, 22:31:25 22:31 »

Tvoj Bini ni cimet barve, ampak bez. Ima pa res obarvano dlako, na orazno rumenkasto, ampak zaradi prekomernega izlocanja koznih zlez, kar je posledica delovanja hormonov zaradi gonitve. Vsi nekastrirani samci (oz. z dejavnimi spolnimi hormoni) imajo kozuh obarvan. Najblje se to seveda vidi pri tistih s svetlim kozuhom (albino, DEW, silver). Zaradi delovanja hormonov se spremeni tudi kvaliteta dlake, ki je trsa, lahko bi rekli, da ima malce masten videz ... da kvaliteta njegovega kozuha ni v vrhunskem stanju je lepo videti na prvi sliki, ki si jo prilepila v njegovi temi (lahko tudi posledica prejsnej neprimerne oskrbe, ali kombinacija obojega).
Lp, m.
Evidentirano

Afr0ditA

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 22
« Odgovor #3 : petek 26 junij, 2009, 22:51:40 22:51 »

hvala za razlago sm pa misla zaradi tega kr ima tačke in spodenj del temnejši :D
drugč pa gonu se nebo več :D je uspešno prestal kastracijo  :happy64:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : petek 26 junij, 2009, 23:23:24 23:23 »

Ah ne, tace in rep ima vecina dihurjev temnejse obarvane od drugih delov telesa. Tisti (ne glede na osovno barvo dlake), pri katerih je razlika res zelo velika ima siamski/pointed vzorec (tak primer je npr. Stinky).
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #5 : sobota 29 avgust, 2009, 22:19:10 22:19 »

Hmm, sam će se ne motim, je moj Buda in Mac, cimet, saj po opisu, oba mata temno rubinaste barve. Tudi vsi, cimetki, so bili po opisu maje predvidevam cimet. Ali se motim? Nebi rada zavajala :)
Moram priznati, da se okoli cimetkov oz šampanjc barve nespoznam :( In sem do zdele bila prepričana, da je cimet buda :D

Sem pa imela samčka, v prvem leglu, za katerega smo mislili, da je albin, se je pokazalo, da ima mareličasto barvo, masko pa komaj, da vidno. Barva dobesedno mareličasto rdeča, sicer ne močna bi lahko rekla sprana, razen pri repku in tačkah. Je to možno, da bi bil cimet ali je albin?
« Zadnja sprememba: sobota 29 avgust, 2009, 22:25:14 22:25 PilotGirl »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : nedelja 30 avgust, 2009, 00:06:38 00:06 »

Buda ni cimet. Mac pa, po slikah sodec, tudi ne.
Albini so beli (odrali samci lahko porumenijo zaradi izlockov koznih zlez).
m.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #7 : nedelja 30 avgust, 2009, 11:04:42 11:04 »

Sedaj po opisu vem, da ni cimet. Za tistega albinčka, ki sem ti omenila, je v postu, je mel tako obarvanje ze pri 3 mesecih. Tako, da mislim, da ni vzrok zlez. Ne bom pa nič trdila, ker bi ga mogla sedaj videti pri skoraj 6 mesecih.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : nedelja 30 avgust, 2009, 11:15:43 11:15 »

Potem ni albin, ampak cisto svetel bez dihur z rdecimi ocmi. Tako kot pri ostalih barvnih variacijah se tudi bez/sampanjec (in tudi cimetki) razlikujejo po ntenzivnosti obarvanosti - lahko so skoraj beli, lahko pa kar precej temni. Vsekakor pa drzi, da je barvo pri mladicih tezko dolocat, saj jo ze v prvih nekaj mesecih povsem spremenijo (razen albinov, jasno).
m.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #9 : nedelja 31 januar, 2010, 21:55:20 21:55 »

Ok sicer je to zelo stara tema že, ampak mogoče bi te mogla malce popravit, cimet je zelo temnejši, od slike dihurčka ki si ga ti objavila, še reka mi je svojega pokazala (cimet)

:)

http://www.camelotplaceferrets.com/cinnamon.html

Takle je cimet  :)   

Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : nedelja 31 januar, 2010, 22:01:06 22:01 »

Sicer, ni čisti cimet, je pa zelo,zelo skoraj da že cimet, sem jo vprašala...
Samo malce rdečkasre barve ji dodaš pa je cimet :) 

Slike
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : nedelja 31 januar, 2010, 23:36:15 23:36 »

Krovna dlaka je rdečasto rjava (barva variira od barve cimeta do skoraj svetlo oranzne).

Maja .... Tako kot se sabli razlikujejo v odtenku (svetlini, ce zelis), kot se razlikujejo sampanjcki=bez, tako se tudi cimetki razlikujejo med seboj. Nekateri so taki kot cimet, skoraj opecnato rdeci, drugi pa so zelo svetli, le da imajo rdeckast nadih. Pri barvi je treba se upostevat kastrat/nekastrat, saj imajo nekastrirane zivali, se posebno samci, temnejso/rumenksato dlako zaradi izlocka koznih zlez. Kar se najlepse vidi pri svetlih dihurjih.

Cel stos cimet barve je pa ravno v rdeci obarvanosti, ki je ta dihur nima.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : ponedeljek 01 februar, 2010, 14:39:24 14:39 »

Meni popravici povedano, tale dihurček na sliki ni cimet, ampak šampanjc, ker za cimer je značilno da so temnejši,  :huh:
Ker če primerjam pol tega dihurčka, pa debelega sta ja ista  :mez:
Evidentirano
Strani: [1]   Gor