Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: breja dihurka  (Prebrano 1571 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

polona

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 19
breja dihurka
« : nedelja 21 marec, 2010, 14:40:16 14:40 »

POZDRAVLJENI! IMAM KRASNO DIHURČICO "DIDI" ,KATERO SMO MORALI NUJNO PELJATI NA PARJENJE  . NAJ RAZLOŽIM KAKO JE DO TEGA PRIŠLO : KO JE BILA STARA POL LETA MI JE NISO HOTELI STERILIZIRATI , SAJ SO MI REKLI DA TAKO DROBNE DIHURKE NE UPAJO (600G) TO JE BILO POZNO V JESENI. ŠE VEDNO IMA ISTO GRAMOV , AMPAK SEDAJ JE V GONITVENEM OBDOBJU IN MI JE ZOPET NOČEJO STERILIZIRATI SAJ JE BAJE RIZIČNO. TAKO DA SMO JO VČERAJ PELJALI K PRIJATELJČKU IN ZATO SEDAJ SPRAŠUJEM VAS , ČE MI MOGOČE LAHKO KDO ODGOVORI KOLIKO , DNI SO DIHURKE BREJE. HVALA ZA ODGOVORE IN LEP DAN. POLONA
Evidentirano
polona

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
Re: breja dihurka
« Odgovor #1 : nedelja 21 marec, 2010, 14:49:53 14:49 »

42 dni do 48 dni, moja dva ko sta se parila, potem ni bila  breja.
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #2 : nedelja 21 marec, 2010, 14:51:32 14:51 »

Ja, tako kot je napisala Maja.
Drugače se pa goneči se dihurki vbrizga hormonska injekcija, da se gonitev prekine.
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #3 : nedelja 21 marec, 2010, 14:52:58 14:52 »

In verjetno je (no, po moje že, glede na to, da imajo po pet mladičev) isto rizična kot kastracija tudi kotitev (glede na to, da je tako drobna).
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #4 : nedelja 21 marec, 2010, 15:20:18 15:20 »

Prosim, da si prebereš pravila foruma in jih tudi upoštevaš.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : nedelja 21 marec, 2010, 17:08:02 17:08 »

Ne vem od kod si, ampak kastracija 600 g dihurke ni nic bolj rizicna kot kastracija kaj tezje dihurke. Je pa, tako kot za vsako kastracijo dihurja, priporocljiva uporaba hlapnih anestetikov, ki pa jih vsi veterinarji nimajo (verjetno se je rizicnost nanasala na tezo in doziranje anestetika).

Glede na to, da si jo itak mislila kastrirat in da o brejosti in kotitvi ne ves kaj dosti, bi ti jaz vseeno priporocala kastracijo. Glede na to, da veterinar ocitno nima prav dosti znanja o dihurjih, ti v prav veliko pomoc ne bo niti, ce bo slo pri kotitvi kaj narobe. Sama vzgoja mladicev ni prav enostavna, se bolj tezko je iskanje primernih lastnikov.

Mladicev bo letos toliko, da se ven ne bomo videli, tako da, ce je kaksna moznost, da jih nimas, bi bilo to prefantasticno ...

Sicer pa brejost traja 42 dni +/- dan ali dva.
m.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

polona

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : nedelja 21 marec, 2010, 19:34:44 19:34 »

Hvala za odgovore , sem prebrala pravilnik in upam da ste me opozorili glede  pisanja z velikimi črkami :ashamed:, upam da ni bilo napak kaj drugega, saj nimam še izkušenj s forumi pa sem bolj nerodna.
Me še zanima ali imajo te inekcije protihormonske vsepovsod pri vete.? Jaz sem bila v Mariboru pa so me tam poslali na Ptuj  češ, da je tam ena veterinarka , ki se bolj spozna na  dihurje, no pa mi te opcije ni predlagala, da bi ji dali inekcijo , da bi se nehala gonit. sedaj me je bolj strah da nima ki zastrupitev maternice , ker se predolgo goni ima namreč zelo otečeno luli..- nevem ali je ta oteklina normalen pojav?
Pa še nekaj ,tudi moja dihurka ne je različne hrane , jedla bi samo mačje brikete, tiste za dihurje še povoha ne in tako ji dam pač mačje , pa tudi nobena druga hrana ji ne diši. Kako pa sedaj če bo zanosila ali bi ji morala vseeno  nekako vsiliti bolj raznoliko hrano??
Evidentirano
polona

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #7 : nedelja 21 marec, 2010, 19:38:33 19:38 »

Kje v Mariboru pa si bila? Jaz hodim z mojimi v kliniko v Mariboru pa se še ni zgodilo da bi me poslali drugam  8)
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : nedelja 21 marec, 2010, 19:39:12 19:39 »

Opozorila sem te zaradi uporabe velikih tiskanih črk in zaradi tega, ker se mora vsak nov uporabnik najprej predstaviti v podforumu O članih.

Vprašanja glede prehrane dihurja prosim postavi v temu namenjenemu delu foruma. Klik.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.109
    • Photobucket
« Odgovor #9 : nedelja 21 marec, 2010, 19:50:27 19:50 »

Na Ptuju ti priporočam dr. Senčarja, ki ima izkušnje z dihurji.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #10 : nedelja 21 marec, 2010, 20:37:00 20:37 »

Moj nasvet je, da začneš se pripravljat na malčke  (če  je breja), ni tako enostavna stvar.  ;)
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

polona

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : ponedeljek 22 marec, 2010, 10:19:29 10:19 »

Na Ptuju sem bila v privat kliniki ne pri dr. Senčarju  , ampak hvala za nasvet za naprej. V MB pa sem tudi jaz bila v bolnici oz. kliniki, pa mi je žal zdravnik rekel , da nima izkuenj z dihurji, pa se mi zdi to fer bolj kot pa da bi jo tja v tri dni zdravili.
Predstavila pa se bom takoj ko skapiram ugotovim kako to gre pa še kakšno slikico od Didi moram naložiti.
Evidentirano
polona

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : ponedeljek 22 marec, 2010, 11:18:49 11:18 »

Predstavila pa se bom takoj ko skapiram ugotovim kako to gre pa še kakšno slikico od Didi moram naložiti.

Če imaš težave, me lahko kontaktiraš preko zasebnega sporočila.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.109
    • Photobucket
« Odgovor #13 : ponedeljek 22 marec, 2010, 11:34:01 11:34 »

Citat
Na Ptuju sem bila v privat kliniki ne pri dr. Senčarju

Predvidevam, da si šla na kliniko Petovio, kjer dela izredno prijazna ženska, ki nekaj res ve o dihurjih, ne pa prav veliko. Kolikor vem sodeluje tudi z dr. Račnikom iz Lj VF. Drugače pa je dr. Senčar opravil že kar precej kastracij dihurjev in je do sedaj vse potekalo brez problemov- vsaj kolikor sem jaz obveščena.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : ponedeljek 22 marec, 2010, 15:00:10 15:00 »

Moj nasvet ostaja enak. Kastrirajte jo cimprej (trenutno ste se v fazi, tudi, ce je bilo parjenje uspesno, ko o nekih moralnih zadrzkih tezko govorimo, ker se jajcece se niti delit ni uspelo zacet, ce pa ze, pa je vse se dobesedno, na stopnji parih celic).

m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1]   Gor