Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 5   Dol

Avtor Tema: po kastraciji samičke  (Prebrano 3829 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Dashicu

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 316
  • Deedee von Pearl & Shaggy von Fluffy
po kastraciji samičke
« : petek 30 september, 2011, 10:10:05 10:10 »

Oj, rabim nujno nasvet!
Včeraj sem peljala Deedee kastrirat. Po dveh urah sem jo lahko že prišla iskat. Bila je vsa boga, kot da bi bila mrtva, čisto mehka (tko kokr takrat ko spijo) in učke je imela odprte. Ok, peljala sem jo domov, jo dala v kletko v toplo sobo in pokrila z dekico. dokler sem bila še budna je bila skos v istem stanju na istem mestu. Danes sem samo zaradi nje vstala zelo zgodaj, ker me le malo skrbi (naravno :)). Ko sem prišla tja, je bila premaknjena čisto v kotu v kolpčiču, odkrita in toook je nevem al drgetala ali trzala, še sama nevem :S uglavnm, ustrašla sm se zlo in sm jo hitr prjela v roke in mi je v rokah še kar trzala (kot da bi sanjala pa bi hotla nekam zbežat, ampak ni, če ne bi se že zbudila ?) in pol sm jo dala nazaj not, jo spet pokrila z dekico in z glavo je še malo trzala (ampak tko, fajn, je kar zadonel ko je butnila po kletki :/), ampak ko sm jo pokrila se je umirila in je nehala. Aja, pa ko sem jo prjela, je bla malce hladna kar je bila tudi včeraj. Diha še vedno, da ne bo kdo kej pomislil...
Prosim, kaj naj naredim ? Ali jo moram kaj negovati ? Pa pila tudi ni, ne jedla od včeraj.. sicer sm ji prej mal glavico prislonila k vodi ampak ne vem če ji je ratal kej vase dat, se je tko slišal kot da bi posrkala...
 :_( :_( :( :(
Evidentirano
You make the letters, the letters don't make you.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Re: po kastraciji samičke
« Odgovor #1 : petek 30 september, 2011, 10:18:21 10:18 »

TAKOJ k veterinarju! Nujno!
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Dashicu

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : petek 30 september, 2011, 10:28:23 10:28 »

jooj takoj bi šla!! ampak ne morem, sama sem doma, prihajam iz pm (oprosti izrazu!), nimam prevoza, nabljižja veterina je zaprta, šele ob 3h se odpre.. sploh ne vem kaj naredit :( nimam niti denarja na telefonu, da bi koga kontaktirala... sicer ratal mi je brata kontaktirat in bo poklical veterinarja od včeraj, ampak ne takoj, ker tud on ne more priti do fona zdej.. fant se mi ne oglasi oz. me ne pokliče...  :_( :_( :_( :_( ne no  :_( :_( :_(
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #3 : petek 30 september, 2011, 10:32:10 10:32 »

Kje so jo kastrirali?
Lahko kdo s foruma poklice namesto tebe, napisi malo vec informacij.
Evidentirano

Grey

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 259
  • Multitool
« Odgovor #4 : petek 30 september, 2011, 10:32:52 10:32 »

Pokliči me na 041 711 897 ali pa mi sporoči tvojo številko.
« Zadnja sprememba: petek 30 september, 2011, 10:34:59 10:34 Grey »
Evidentirano
oskrbnik kosmatih gospodičen von Schaussenberg

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : petek 30 september, 2011, 10:34:13 10:34 »

Zato je pa priporocljivo, da se za take posege dihurja pelje k veterinarju, ki ve kaj dela. Za tistih nekaj evrov razlike ...  :wall:

Dihurja pocasi ogrevaj, ce imas kalorifer, ga prizgi (ampak ga daj malo stran, ne ravno cisto zraven). Dokler ni povsem prisebna ji vode ne dajaj, ker lahko aspirira, potem bo sranje se vecje.

Od kod si, da ti probamo zrihtati prevoz do enega sposobnega veterinarja?

Lahko me poklices na drustveni telefon, oz. mi lahko napises na ZS stevilko, pa te poklicem jaz.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Dashicu

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : petek 30 september, 2011, 10:42:58 10:42 »

v Medvodah KužMuc! ime Rok, številka: 041689701
Ok, bom to naredila..
Sem iz Stanežič - to je umes med Medvodam in Šentvidom.
Joj, zdaj bom pa res težko govorila, ker sm res iz sebe, se opravičujem.. številko vam pa vseeno lahko dam.

res vam hvala!! se mi prvič to dogaja, zato pač ja....
 :_(
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : petek 30 september, 2011, 10:48:07 10:48 »

Se mi je zdelo ... Cisto ok veterinar. Za pse in macke. Kot anestezijo se vedno uporablja injekcijski anestetik, ki ga je dihurjem tezko dozirati in se po njem pojavljajo problemi kot jih opisujes.

Prvo mojo samicko je kastriral ravno Rok in je bilo vse super. Drugo mojo samicko so kastrirali v ambulanti kjer Rok tudi dela (ne vem kdo), pa je bilo nekako tako kot pri tebi. Celo sranje.
Evidentirano

Grey

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 259
  • Multitool
« Odgovor #8 : petek 30 september, 2011, 10:49:08 10:49 »

Pošlji mi tvojo številko!
Evidentirano
oskrbnik kosmatih gospodičen von Schaussenberg

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : petek 30 september, 2011, 10:50:20 10:50 »

Rabimo pa tvojo stevilko, da te nemudoma peljemo do veterinarja, ki bo lahko kaj naredil (to je na VF).
Evidentirano

Dashicu

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : petek 30 september, 2011, 10:57:56 10:57 »

Ojoj, pa se bo dalo to odpraviti, jo pozdraviti karkoli samo da bo v redu ???  :(
Sem poslala številko Dušanu oz Greyu.. prišel bo pome.
Tok sm hvaležna da bl ne bi mogla bit, ker bi zanjo use nardila.. samo lih danes ne morem nič....  :(
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : petek 30 september, 2011, 11:16:26 11:16 »

Za vse nadaljne - PREDEN dihurja pustite pri veterinarju, naj vam TOCNO pove (lahko tudi napise) kaj mu bo dal in kaj bo naredil.

Uporabiti mora INHALACIJSKI anestetik (NE ketamin in domitor - injekcijsko), pri kastraciji samice mora odstraniti VSE reproduktivne organe (ne samo jajcnikov - dihurke NISO macke - ce vam zacne razlagati, da enako kot pri macki - pograbite dihurja in letite ven iz ambulante kot le morete), dihur mora dobiti ANALGETIKE (vec kot eno samo dozo perioperacijsko - predstavljajte si, da vam odprejo trebuh in malo razmetavajo notranje organe - verjetno bi rabili kaj vec kot en nalgesin - se pravi, zdravila morate dobiti tudi za domov) in zelo priporocljivo je, da kljub temu, da gre za rutinsko operacijo in se zadeve opravljajo sterilno (naj bi se) zival dobi tudi antibiotike.
Smradnih zlez NE SME odstraniti (prepovedano z zakonom in je popolnoma nepotrebna operacija, ki ne vpliva na vonj dihurja). RAZEN, ce je zdravstvena indikacija (se masijo, so kronicno vnete ali kako drugace spremenjene), vsekakor pa se tega NE DELA ob kastraciji!
Ko dihurja dobite domov, mora biti POPOLNOMA zbujen, priseben in ze pri veterinarju bi moral dobiti hrano in vsaj enkrat iztrebiti.
Ce vam dajo dihurja, ki je mrzel, trd, neodziven - NI OK. Pa upam, da do sem niti ne boste prisli.
Evidentirano

Dashicu

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : petek 30 september, 2011, 14:13:55 14:13 »

Ja, pri meni je bilo pa lih to kar ne bi smelo biti. Ni bila pri sebi, samo ležala, vsa mehka(kot pri spanju) z odprtimi očmi.. da bi jedla ali karkoli ni bilo nič od tega. Bila je mrzla in neodvisna... No, za naslednjič vem, ker nameravam v roku enega leta kupiti še enega :ferret:.

Največje zahvale grejo Dušanu (Grey), ki mi je pomagal in me peljal do VF! Tako da, Dušan še enkrat NAJLEPŠA HVALA! (sem presenečena, ker mi še noben ni tako prihitel na pomoč..). Naslednjič ko bom lahko, definitivno pripeljem Deedee, da jo spoznamo z vašo Fleko :)

Z Deedee je bilo pa takole, bila je podhlajena (32,2°C), dehidrirana in zaradi tega tudi najverjetneje v šoku. Dali so jo na neko mizo oz. nevem pač pogreti (zaenkrat na 38°C) in infuzijo. Pri kastraciji že tko pride do zmanjšanja telesne temperature, še posebej pri malih živalih ampak to je bilo malo preveč.. Ob 17h ga kontaktiram, če je z mojo srčico vse v redu in verjetno jo pridem jutri iskat, še ne vem. Za nadaljne info še pišem, ko zvem.

Hvala VSEM za pomoč :)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #13 : petek 30 september, 2011, 14:20:24 14:20 »

Uf. Potem bo vse uredu?
 :happy64:
Ti zelo priporočam, da v nadaljnje hodiš na VF, da se takšne stvari ne bodo ponovile. Tam so res krasni  :+: :smitten:
Pa čim hitrejše okrevanje vama želim!
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Dashicu

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : petek 30 september, 2011, 14:26:05 14:26 »

Ja najverjetneje bo use uredu :)

Ja, do zdej sm skos tja hodila, ampak za kastracijo sem šla pa k Roku, samo zaradi denarja in ker je zelo blizu. Zdaj bom ziher skos tja hodila :) mi je bilo že od začetka zlo uredu tm :) :smitten:

hvala, bom še poročala naprej kko bo :) :thnx:

Aja, Maja! Če si kontaktirala Roka.. si izvedela kaj je naredil ??  :hm:
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 5   Gor