Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Izgubljen dihur  (Prebrano 2542 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 306
Izgubljen dihur
« : torek 27 avgust, 2013, 13:45:45 13:45 »

Da, naredila sem tisto usodno napako - trenutek nepazljivosti. Verjemite, da se obsojam bolj, kot me bo kdorkoli lahko. A prosim za pomoč in nasvete: kaj lahko še naredim?

Dina je izginila iz praga picerije Grič v Brežicah. Tisti trenuek, ko mi je natakar povedal, da je na izhodu, sem oddrvela ven - a je kot izpuhtela v zrak. V gostilni smo bile tri skupinice, ena - par je sedel pred vhodom. Nezainteresirano so nakazali "tam nekje je šuštelo" in punca mi je servirala "kaj ste jo pa spustili" in sta se po 5 min pobrala stran. Klicali in iskali smo jo taki, ki nas pozna, od 22. do 02. ure. Danes spet od 5,30 do 13h. Izginila je.

Ni bilo znakov kopanja v gredici, ni bilo šuštenja nikjer, nič. Danes je prišla še punca, ki ima pse za iskanje ljudi (vem, da ni isto) - a tusi onadva nista registrirala Dinin vonj (dala sem jima šnofat njeno visečko). V piceriji sem jo iskala, klicala, prinesla njenega pujska (cvili) - nič. V podrasi ni nobenih znakov, zvokov, reakcij.

Obveščeni so vsi na FB, radijske postaje, zavetišče, društvo za zaščito živali Posavje, gostilne kamor hodijo pohodniki (nad picerijo se gre na Šentvid), pohodnike, ki sem jih srečala. Naredila bom tudi letake, nudim tudi nagrado.

Pregledala sem vse poti ob robovih, kamor bi lahko šla, razdaljo od picerije 500m v obe smeri, ob cesti je ni. Popoldan grem še ob Krko (nasproti picerije, čez prometno cesto). Dalje pa ne vem.

Prosim, če ima kdo še kak nasvet ali karkoli, da pomaga, javite 031 528 375. Čisto hin sem. Vem, po lastni neumnosti.
Evidentirano

Anaya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 71
Odg: Izgubljen dihur
« Odgovor #1 : torek 27 avgust, 2013, 14:11:20 14:11 »

Jaz upam, da jo najdeš. Na žalost sem predaleč stran, da bi lahko pomagala.  :/ Ko je moji prijateljici dihur ušel skozi odprta vrata v bloku, je našel vrata za ven in ušel skozi ograjen vrt, smo gledali v okolici kjer so kakšne luknje takšne kjer ne more splezati ven, če je slučajno šel tja in na kakšnih zloženih drv, če se je vmes zbasal... na žalost nismo imeli sreče, pa še zima je bila in verjetno je bilo usodno. Upam, da boš imela ti večjo srečo. Držim pesti!
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #2 : torek 27 avgust, 2013, 14:30:35 14:30 »

Ne spomnim se dobro, je kje tam kak odtočni jašek?

Drugače bi mogoče kak lovski pes znal najti... joj držimo pesti!!!!
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : torek 27 avgust, 2013, 15:55:21 15:55 »

ni jaškov, oz so vsi pregledani.

sumimo na krajo, osumljenec je imel možnost in priložnost, le dokazov nimam. grem na policijo potem pa nazaj k piceriji.

Hvala vsem za dobre želje, upam, da jo najdem.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : torek 27 avgust, 2013, 17:23:32 17:23 »

Drzim pesti, da jo najdes.  :hm:
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

albin

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 472
  • Manja&Božo
« Odgovor #5 : torek 27 avgust, 2013, 19:26:28 19:26 »

Tudi mi držimo pesti  :/
Evidentirano
.....Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.... 8)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : torek 27 avgust, 2013, 19:40:58 19:40 »

Poleg tega kar si ze naredila, se pokliči v vet. ambulante in trgovine za male zivali.

Na kraj kjer se je izgubila lahko neses se box z njenimi odejicami in hrano. Z zivolovko si bos zal bolj tezko pomagala, ker ima preveliek luknje. Lahko pa probas kje dobiti past za kune, ima manjse luknje, deluje pa na isti princip (zival ostane ziva in neposkodovana).
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : torek 27 avgust, 2013, 23:32:45 23:32 »

dežurala sem tam dobrih 23 ur, spala nič. 5 ekip s psi, jutri še lovec s psom treniranim za malo divjad - a tudi on je iz šusa rekel: ukradeno.
Objava na radiu ima 400 ogledov, plus Facebook, plus radio ena, radio center, plus radio antena...
Če bi bila tam, bi se pojavila. Dodatno izvedela, da je natakar znan po sumljivih poslih, vseskozi se nam je smejal, serviral pa tri različne zgodbe o njenem gibanju. Bila na policiji, pravijo na bom ziher ali pa imam dokaze.
V piceriji je ni, ni kakcev, ni nič.
 Levo in desno od picerije sta ogromni parkirišči (za po pet avtov, dve vrsti), nato meter,, dva podrasti in nagel hrib. Čez cesto je teren mehak in strm, naglo pada k vodi. Pregledali smo VSE. Klicala ves čas, piskala s pujskom. Doslej sedela v travi in jo klicala, piskala, poslušala. Zdaj pa še dež. A naslednji teden bi imele prvo obletnico in njen drugi rojstni dan. Neutolažljiva sem.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #8 : sreda 28 avgust, 2013, 00:46:09 00:46 »

Ne daj se! Če je tip na sumu, vrtaj dalje. Naredi čim več "kažina." Še vedno držimo pesti, še je možnost, da se Dina najde!!
Evidentirano

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sreda 28 avgust, 2013, 05:39:31 05:39 »

Kaj pa je "kažin"?

Evidentirano

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : sreda 28 avgust, 2013, 05:59:45 05:59 »

Kaj pa je "kažin"?
aha sem poiskala, zgaga. Ja, samo previdno, da se je ne bi krivec potem "znebil".

Danes je zadnje upanje lovec. Potem pa ne vem kaj.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #11 : sreda 28 avgust, 2013, 07:28:32 07:28 »

Držimo pesti!
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #12 : sreda 28 avgust, 2013, 08:39:44 08:39 »

Kakšna je verjetnost, da pes zavoha Dinio na natakarju? Če jo ima itak rokuje verjetno z njo?
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #13 : sreda 28 avgust, 2013, 08:52:13 08:52 »

tudi to bom poskusila. Lovec je sicer na Griču pravkaar bil, jaz delam na letakih doma, pa je Simona iz Kinološkega društv a Izar bila tam s svojimi (reševalnimi) psi in jo je videl in se ustavil.
Pravi da je tuhtal cel večer odkar sem ga klicala in po vseh ukrepih, klicanju in dežurstvu, je njegovo mnenje da je nedvomno ukradena. Bo pa vseeno še s psom prišel, pa bomo videli.
Vse skupaj 7 psov doslej, 13 ljudi, 36 ur - o njej de vonja, ne zvoka, ne nič.
Dejstvo, da je gostilno dejansko zapustila temelji le na besedi natakarja dvomljivega slovesa, ki se ves čas smeje in posmehuje.

Kdo je tu nor?

Grem dalje, 2 uri spanca sta do seda zadostovali.
Evidentirano

dihurčica

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 602
« Odgovor #14 : sreda 28 avgust, 2013, 17:05:19 17:05 »

Ojoj, tudi pri nas držimo pesti, da jo najdeš.  :hm:
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor