Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Dol

Avtor Tema: Posip za wc  (Prebrano 8119 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

furi

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
Re: Posip za wc
« Odgovor #60 : ponedeljek 17 avgust, 2009, 13:45:13 13:45 »

ojla
tudi jaz sem uporabljala pesek.
sedaj pa sem ugotovila, da je najboljše če dam namesto peska samo brisačo papir ki je na roli.
ne smrdi tako kot pesek ko je moker in tudi lažje je wc počistiti. vzemem sveže lističe papirja z njim poberem umazan papir in nesem na moj wc
Evidentirano

erika

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 81
« Odgovor #61 : sobota 29 avgust, 2009, 15:04:56 15:04 »

Ja,ja, tudi mi smo bili na pesku. Poskusili smo vse možne, bil je zadovoljen z vsemi, sedaj ga je pa zadnjih 14 dni ali malo več nekaj pičilo in je kar "pozabil" kje je pesek in zakaj se ga uporablja. V kletki hodi raje kar poleg, tako da sem mu tudi jaz začela dajati raje papir z role.
Ne vem, kako ga bom nazaj navadila na pesek, oz. kako naj se lotim tega prijema. mislim, da bi mi rad predvsem oprostite izrazu rahlo "sral" po glavi :embarassed:
Vedno, ko ga dobim, da bi rad hitro skočil v vogal, ga dvignem in postavim v pesek, pa čepi, z dvignjenim repom, me gleda v oči in čaka, kao, saj sem,.. :hyper: :jupi: :evilgrin:
PA NI, ne!? Včasih me pretenta, ga spustim in hitro skoči v drug vogal, kjer ga zamudim, on pa veselo naprej po stanovanju ROTFL ROTFL ROTFL
Če ga pa zaprem v kletko, kot z namenom, ne greš ven, dogler ne greš opravit potrebe v pesek, me pa gladko zignorira, pa gre spat :jay:
Tako da sem se že skoraj vdala v usodo in sem vesela vsaj tega, da ne počne tega nikjer drugje, kjer je tepih ampak samo v prostorih s ploščicami :P
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #62 : sobota 29 avgust, 2009, 15:24:32 15:24 »

Scasoma - do kastracije - bo najverjetneje samo se slabse ... Potem pa se pocasi zacne (spet) izboljsevati.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #63 : sobota 29 avgust, 2009, 23:21:51 23:21 »

Jap, ce mora se na kastracijo je to to.... :yes: Iz lastnih izkusenj....  ROTFL :drool:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

erika

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 81
« Odgovor #64 : nedelja 13 september, 2009, 13:43:18 13:43 »

Oj, pardon za zamudo

Ne, ne Mihec je že kastriran, samo mislim, da si on to kar nekaj vpiči v glavo, pa lahko za njim nosim posodo in mu jo držim na rito, ko bo našel pravi moment bo kidnil in se namontiral kamor bo njemu pasalo :wall:
Evidentirano

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 130
« Odgovor #65 : torek 22 september, 2009, 21:52:50 21:52 »

Kako pa izgleda ''lesen'' pesek??? :embarassed: :angel: :fiii:

hahah kak sem se nasmejal pri tem postu, :drool: ker je tudi mene to zanimalo kak zgleda ta pesek.  :blik:
Evidentirano
:jupi:

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #66 : sreda 23 september, 2009, 10:22:31 10:22 »

V bistvu ni pesek ampak so leseni koscki, ki izgledajo kot pesek  ;) To je ta Best Oko :)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #67 : sreda 23 september, 2009, 10:46:39 10:46 »

Ta posip (Cat's Best Oko Plus) je narejen iz naravnih obnovljivih virov, brez dodanih kemikalij, najboljše pa je to, da je biološko razgradljiv in primeren tudi za kompostiranje. Torej ga lahko odvržeš v wc, še bolje pa v smetnjak za biološko razgrazdljive odpadke (če imate ločeno zbiranje odpadkov). 8)
Na voljo je v bolje založenih trgovinah za male živali (in v nekaterih spletnih trgovinah).
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #68 : sreda 23 september, 2009, 17:33:57 17:33 »

Ja saj razumem je razložila maja01 samo hecno pač lesen pesek, boma pa probal tega.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #69 : sreda 23 september, 2009, 20:11:31 20:11 »

Se mi zdi, da ga to najbolje opise. Ker ce razlagam o lesenem posipu, ki se grudi in blablabla, si verjetno se vedno vecina ne predstavlja kako izgleda.
m.
Evidentirano

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #70 : četrtek 24 september, 2009, 21:19:17 21:19 »

vredu dogovorjeno  :cheese:
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #71 : torek 17 november, 2009, 15:35:03 15:35 »

... moram pohvaliti posip, ki sva ga za  :ferret: kupila nazadnje, ker sva šla v Kranj kjer Mr.Peta še nisem našla sva šla v Zootic, kjer Cats besta niso imeli oz. so imeli samo še 20kg vrečo  ::), sva kupila posip, ki je za kar nekaj € cenejši od Cats best, neke razlike pa nisem opazila. 8kg je bilo nekih 5€ - sem že pozabila točno ceno.
To je posip Sivo Matic, slike embalaže na netu ne najdem, je pa v zeleni vreči, na kateri je en mucek, zajček in morski prašiček.
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #72 : torek 17 november, 2009, 16:10:54 16:10 »

Lahko napises kaj vec? Lesen/pesek, se grudi/razpade, ...? Cena za Cat's Best je pri nas res nehumno visoka  :batine:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #73 : torek 17 november, 2009, 16:28:12 16:28 »

Mi uporabljamo Ever Clean. Mega je, ne smrdi, lepo se sprime in nehumano drag je  :D
Vmes smo imeli enega od Vitakrafta v roznati skatli (obupen in smrdec ko zverina :sick: ) in tistega z belimi in modrimi kristali, ki je bil pa zelo v redu.
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #74 : torek 17 november, 2009, 19:19:22 19:19 »

Lahko napises kaj vec? Lesen/pesek, se grudi/razpade, ...? Cena za Cat's Best je pri nas res nehumno visoka  :batine:

Bom kar prepisala iz deklaracije:

SivoGreen posip je izdelan 100% iz naravnih lesenih vlaken in žaganja. Je naraven proizvod in je 100% biorazgradljiv. Se ne praši, je higienski, vpojen in nevtralizira neprijetne vonjave....

Iz izkušenj pa lahko rečem, da je enak kot Cat's best, isto veliki leseni briketi, ki se isto razpadejo, morda ostanejo malce večji koščki - pri Cat's best gre skoraj v "prah", tukaj pa ostanejo pač mogoče mm veliki delčki.
S tem posipom sva isto zadovoljna in bil je manj kot 5€.

Maci pa ga tudi rada uporablja  :jay:
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Gor