Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Nagobčnik  (Prebrano 1066 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
Nagobčnik
« : ponedeljek 12 oktober, 2009, 14:12:12 14:12 »

Hmm  :think:... verjetno boste rekli "zakaj hudiča rabi to??  :blik:"...
V glavnem, zanima me, če se da kje dobit nagobčnik za dihurja?? Ja, če pa ne gre drugače   :)
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
Re: Nagobčnik
« Odgovor #1 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 14:17:15 14:17 »

Heheh  ROTFL midva sva tudi že študirala kje dobiti nagobčnik za Maci, pa sem ugotovila, da je najboljši nagobčnik vztrajnost  ;).

Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 14:19:37 14:19 »

Sem hotla najprej napisat "verjamem", pa me je hitro minilo  ;) hehe... bodo pač morale padit ideje, kako ga sešiti  :mez:, je treba ukrepat, da mi še mačk ne zgrize  ROTFL
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 14:26:57 14:26 »

Ne. Na dolgi rok bo najbolje, da jih v tem primeru locis, ce se macke ne znajo umaknit. Ce se nimajo kam umaknit, razmisli o tem, da jim pac das povrsine kamor dihur ne bo mogel (macje drevo). Dihurji tako prespijo vecino dneva in takrat se macke lahko brez tezav gibljejo povsod. Jih je pa najlazje spravit skupaj tako, da uporabis standardno metodo, ki je uporabna za vse stvari - vsakic, ko dihurja vidis, da "zastarta" na macka, primes in mu preprecis napad. Ce ne "posteka", ga pac das na time out. Ko te ni doma, jih pa pac imej striktno locene.
Ce ti ze uspe kakrkoli nataknit na dihurjevo glavo (in da bo tam ostalo), bo v poletnem casu povsem neuporabno, oz. bos morala tkrat dati dol.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 14:45:24 14:45 »

Na tem delam - da sem vedno poleg ko sta mucika in moja smrda  :) v istem prostoru... opažam, da bi se mucika ful rada zaštekala in igrala z  :ferret:, ampak jo ta kar naprej ščipa... potuhnjeno se plazi okrog muce in jo ščipa  :batine:... drugče jih pa imamo precej časa ločeno, ostala dva mačkona se itak bojita  :ferret:...
Sem pa tudi že ugotovila, da je, tudi oprsnico, težko obdržat na dihurju  ::)... upam da bo (če že ne prej) bolje po kastraciji...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 21:35:10 21:35 »

Koliko je pa ta muca stara? In kaj se zgodi, ko jo uscipne? Jo samo uscipne ali prav skoci nanjo in je ne spusti (macek pa tuli od bolecin)?
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 22:27:39 22:27 »

Muca je sedaj stara leto in 2 meseca... je pa tako, da vedno ful praska po vratih, da jo spustim v sobo, ko sliši, da  :ferret: divja... potem pa druga drugo lovita, mucika sicer tudi beži pred Bučko, potem sta nekaj časa obe v zasedi itd... Muca je do zdaj zatulila samo enkrat, se pa vidi da jo  :ferret: ščipa, ponavadi za nogo, ker muca odskoči in in  :ferret: prilepi eno okrog ušes (ampak valda dihurju to ne pove nič  :supid:)... parkrat sem Bučko tudi že držala v rokah in ker je bila muca res firbčna, sem ji jo približala... in je  :ferret: že na daleč stegovala vrat in ščipala že kar po zraku  ::)...
Kolikor opažam, se Bučka res samo igra, ampak se gre res grobo igro, pa tudi vse mora biti po njenem - če ona hoče "čikat" balon ali nekaj podobnega gumjastega, bo tak dolgo težila, da bo nekako do tega prišla  :jupi:...
Eh, zaj pa sm se ozrla v kletko in tak sladko pančka  :hearts:  :baby: da kar pozabim na vse  :embarassed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 22:30:38 22:30 »

Glede na napisano ne potrebujes nikakrsnega nagobcnika. :) Zverci se igrata - vsaka na svoj nacin (dihurji imajo pac malo bolj grobo igro). Ce bi dihur macko zares in mocno ugriznil, bi muca ze poskrbela, da ji ne pride vec blizu. Samo nadzoruj igro, da se Bucka ne razigra prvec in da macka, ko vraca milo za drago, ne uporablja krempljev.
m.
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 22:38:50 22:38 »

Verjetno je res tako...  :thnx:
P:S: ampak nagobčnik bi še vseeno imela  LOL hehe
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 22:41:25 22:41 »

Bucka pa ne. :cheese: ;) Se za druge, manj zoprne stvari (ali zares koristne) se mocno potrudijo, da jih, ce le gre, spravijo s sebe, tako da nagobcnik zagotovo ne bi prav dolgo ostal na svojem mestu ...
Evidentirano
Strani: [1]   Gor