Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3   Dol

Avtor Tema: Kaj kuhate svojim zverinam  (Prebrano 3209 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Re: Kaj kuhate svojim zverinam
« Odgovor #15 : sreda 10 september, 2008, 13:22:55 13:22 »

1 jajce trdo kuhano - zdrobljeno
1 AD Hills pasteta
2 zlice olja (laneno, maslinovo, hladno presano)
1 saka zdrobljenih briketov
10 - 20 dag kuhanih piscancjih prsa samletih oz. drobno narezanih

vse skupaj zmesat in drzat v dobro zaprti plasticni posodi v hladilniku. za en obrok porabis eno zlico te mesavine, eno do dve zlice vroce vode in dobro zmesas skupaj. blo bi ok da malo odstoji preden serviras ali pa ogrejes v mirkovalki 10 sekundi ker so dihurju precej obcutljivi na hladno - morejo fasat gastriris in slicne zadeve, prehlajeno grlo ...

ja in dobar tek :)

@iguano_ben, ni bas okej navadit dihurje da vzamejo hrano ko jo noceta s malt pasto ker ta ma zelo visok sadrzaj cukra katerega ni ravno najbolj pametnejse pogosto hranit dihurjima. mi za navajanje rabimo Ferretone, ali pa domace hladno presano maslinovo olje (okej je i laneno), ali pa naravni brezbarvni brezdisavni vazelin ki se more nabavit v vsaki apoteki. ;)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #16 : sreda 10 september, 2008, 13:41:29 13:41 »

Wish, hvala za recept :yes: :klanjamse: bomo kar sprobali ob priliki :jupi:
še kakšen recept mogoče :)
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #17 : sreda 10 september, 2008, 13:43:16 13:43 »

AD Hills pašteta- to je posebej za  :ferret: ali je to mačja hrana? celo pašteto dam poleg ali samo določeno količino? Hvala 8)
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #18 : sreda 10 september, 2008, 15:09:45 15:09 »

to je pasteta namenjena i mackama i psima, medicinska je in jo ja kupujem pri svojemu veterinaru al pa v specializiranem veterinarskom koticeku pet shopa v kojem obavljam nakup.

ovisno o konzisteci katera ti je bolj priljubljena (mislim, ne tebi, neg dihurju :) ) stavis ili celo konzervico, ili pak 1/2
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : sreda 10 september, 2008, 15:17:54 15:17 »

To veterinarska dieta, ki je namenjena zivalim po okrevanju (ipd.). Dobi se torej pri veterinarjih. Je pa fina zadeva, zelo uporabna in je priporcljivo, da dihurja nanjo navadite, dokler je se zdrav. Ko dihur enkrat zboli in ga je potrebno hranit na silo, mu navajanje na novo hrano predstavlja samo dodaten stres.
Po funkciji podobna zadeva je tudi Royal Caninov Convalescence support - dobi se v obliki mokre hrane v vreckah in v prahu (zmesas z vodo). Dobi se ga pri veterinarjih in v trgovini Zoomarket Preis (so zastopnik za RC).
m.

p.s. Tema o "racjih zupcah" je tule.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #20 : sreda 10 september, 2008, 19:44:00 19:44 »

Hvala :)
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #21 : sobota 13 september, 2008, 03:03:42 03:03 »

Ta je pa dosti podobna, ko sem moji Gali dajala in Budi ko sem ga privadila na trde briketke!
Če jih noče jesti, se jih dobro razmoči v vodi, to zmaže brez problema, zahvaljejoč Mojini pomoči, končno je tudi briketke!

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #22 : ponedeljek 22 september, 2008, 16:44:32 16:44 »

Wishmistress to vse skupaj zmešaš in nič ne spasiraš? Se lahko doda tudi kurje nogice namesto kurjih prs?

Otto.

• Gost
« Odgovor #23 : sobota 27 september, 2008, 20:42:37 20:42 »

Jaz svojemu dihurju dam kdaj surovo meso. Zelo ga ima rad. Izgleda, da se pocuti kot v nebesih. Pa tudi  taksen smesen izraz naredi. Kar slini se. :drool:
« Zadnja sprememba: sobota 27 september, 2008, 20:46:47 20:46 Jana »
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #24 : četrtek 09 oktober, 2008, 12:00:50 12:00 »

mi smo vceraj skuhali jajce, zmiksali ga z malo briketki, malo pastete, kuhanega piscanca, Ferretona in Bitsov. to sem im vmesala v njihovo pastetko (kuhani piscanec in AD) in so totalno nori od srece :)
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #25 : četrtek 09 oktober, 2008, 14:39:28 14:39 »

Jaz sem ji danes pripravila jajčko s pašteto, z mesom in malo briketkov, pa se je bolj zmrdovala nad tem :rolleyes: čez čas je malo poskusila in si pol 3/4 vsega znosila v njeno skrivališče- pod štedilnik :supid: ampak tam spodaj pa je pojedla :blik:
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #26 : četrtek 09 oktober, 2008, 14:51:54 14:51 »

Jaz pri mojih dveh ne kompliciram preveč. Imam dve vrsti briketov, ki ju menjavam. Zjutraj večinoma dobita malo briketov, popoldan in zvečer pa kuhano kuro z juhico (Loren jo obožuje). Briketov jima ne pustim cel čas ker se potem Felix sploh ne dotakne mesa. Loren dobi vsake tolko časa obrezke surovega mesa, na katere je tudi nora. Vsake toliko dobita malo surovega jajca (spet, Loren ga je, Felix pa če mu ponudiš namazan prst), ene parkrat pa sta dobila tudi malo mačjega mleka. Loren je nora na sadje, ki pa ga dobi predvsem če si ga sama vzame. Ko hodimo po vrtu je najboljše, če lahko pride do grma z malinami  :jupi:
Nikoli jima nisem poskušala dajat rib (tuno iz konzerve, tisto ki je v olju?), tudi bolj poredko eksperimentiram s hrano zaradi malega zbirčneža (govedine ne marata preveč, pečenega piščanca Felix ne spravi dol).

Me pa nekaj zanima. Na internetu sem našla različne podatke. nekateri pravijo, da dihurji en potrebujejo tako raznolike hrane, spet drugi pravijo da naj bo pester jedilnik. Jaz moja dva hranim z več ali manj isto hrano. Kaj je po vašem mnenju bojše?
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #27 : četrtek 09 oktober, 2008, 15:19:19 15:19 »

Tudi jaz mešam brikete, imam 2 različni vrsti. 1x na teden dobi pečen rumenjak (beljak baje ni tako priporočen), 2x na dan pa surova piščančja prsa, ki jih zmlati v sekundi :supid: tu in tam malo mešam to hrano- jajček, meso, briketi, pašteta...drugače sadja se jaz izogibam, ker baje ni najbolj priporočljivo, izogibam pa se tudi ribji hrani. Je pa nora na mleko- navadno alpsko z 1,6 maščobe, ki ga dobi 1x-2x na teden- imam srečo, da ne dobi driske po njem :yes: tu in tam kakšno pašteto, vsake toliko pa priboljšek, pasta ji pa itak ne diši :blik:
Tako, da vidiš, da jo tudi jaz hranim z bolj ali manj isto hrano.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #28 : četrtek 09 oktober, 2008, 15:50:55 15:50 »

Moja dva bandita imata ves čas na voljo brikete (3 vrste: Orijen, Felidae in Totally Ferret), dvakrat na dan pa dobita še "župco". Sedaj bom "župco" zmanjšala na enkrat dnevno, poleg tega pa bomo uvedli še surovo meso. Willy sicer nad njim ni najbolj navdušen, ampak se bo že privadil. Če dobijo preveč tekoče hrane imajo namreč bolj mehak iztrebek (kar ni preveč zaželjeno), prav tako pa se jim mehka hrana nabira na zobeh in jih uničuje. :yes: Poleg vsega naštetega seveda dobivata tudi priboljške in pa enkrat na teden oljni dodatek.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Anana

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 448
« Odgovor #29 : nedelja 01 februar, 2009, 23:58:26 23:58 »

hmm Gandi pa sploh noče jest nič razen briketov in oljnega olja.
Noče nobene konzerve, pečenega, skuhanega ali surovega mesa, ne a/d hills paštete, ribe in jajce le če mu stlačim v gobec (isto s mesom) ampak večinoma vse kar mu v gobec natlačim kar počaka da ga ispustim in pol ispljune ven!!!  :wall: :angry:
Ko sem mu s stlačila s pomočjo inekcije v gobec a7d hillls pašteto skupi s mal vode da lažje gre skozi pa mal olivnega olja za boljši okus je pa cel dan imel drisko.  :blik:
In kaj zdej? A naj kar nadaljujem pa mogoče enkrat le pogrunta da je to neki za jest. Ko on vsega tega niti ne povoha, tud če mu umaknem briketke pa sam to pustim. Edino kar mi je ratalo je to da mi je mal mehko kuhanega rumenjaka polizal z prsta tam nekje po 3-4 poizkusu in tlačenju tega na silo v gobec.  :P
Evidentirano
Ne obstajajo problemi, sam izzivi...
Strani: 1 [2] 3   Gor