Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 ... 6   Dol

Avtor Tema: primerni meski in dodatki - BARF/surovo  (Prebrano 3842 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Re: primerni meski in dodatki - BARF/surovo
« Odgovor #15 : torek 22 december, 2009, 20:34:44 20:34 »

Meso sta od ze drobcenega jedla  :/  Saj pozvecita kaksen kos. Ampak ce bi imela brikete in meso na izbiro, bi brikete pred mesom izbrala.  :P  No ja, bomo se malo vztrajali  8)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #16 : sreda 23 december, 2009, 14:17:19 14:17 »

Ko je na vrsti BARF so pri nas sklede odvec (si mislijo nekateri). Saj ne, da sem tla pomila 20 minut pred tem ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #17 : četrtek 24 december, 2009, 10:17:05 10:17 »

Surovo meso je zacelo delovat :) Se vedno ju hranim rocno, zdaj predvsem zato, da ne zvleceta vsega pod kavc in da jima lahko ostanek takoj v kletko pospravim. Maximus je sam zmazal skoraj polovico piscancjega hrbta, Liesl je pa en posusen piscancji vrat pojedla in kar zadovoljiv kos mesa. Vsak je zjutraj pet briketov dobil, ker sta ponoci vse meske pojedla in sta bila zjutraj kar precej lacna. Ocitno ne marata ze zapakiranega mesa, tako da lahko kupljen pakiran barf v smeti zalucam.  :pinch: Danes bom poskusila najt kaksno odprto mesnico in malo perjadi nakupit za praznike, da ne bosta revcka lacna, v ponedeljek pa tudi misi in kaksnega dnevnega piscancka  :cheese:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #18 : četrtek 24 december, 2009, 10:36:25 10:36 »

Ti svetujem, da z miskami in pisceti pocakas, da zares zacneta meso jest, ker sicer bos verjetno razocarana ...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : torek 29 december, 2009, 02:12:45 02:12 »

Ena zanimiava in precej lustna stran:
http://www.catnutrition.org
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #20 : torek 29 december, 2009, 02:23:29 02:23 »

Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #21 : sreda 31 marec, 2010, 13:23:22 13:23 »

Kje pa ste kupli ta pakiran barf ?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #22 : sreda 31 marec, 2010, 15:02:37 15:02 »

Na Danskem :) Itak se ne obnese, res ga ne marajo  :P
Pa konec koncev res ni nic posebnega, samo prakticni paketi so. Isti efekt dosezes, ce kupis celega piscanca (po moznosti poskusis kaksnega eko najt), ga razkosas, pospravis v posodice ali vrecke in zamrznes, potem pa po potrebi odmrzujes  :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #23 : sreda 04 avgust, 2010, 23:58:42 23:58 »

Ce koga zanima, pri podjetju nimrod se da zelo ugodno dobiti divjacino. Podjetje se sicer ukvarja s prodajo divjacinskega mesa restavracijam in trgovinam, tako da je meso preverjene kakovosti. V "paketih", ki jih narocamo za pse so sicer obrezki, ampak gre vecinoma za meso (misicnino), kit, mascobe in notranjih organov je zelo malo, predvidevam (nimam pa pojma in me v bistvu tudi ne zanima), da bi bilo meso primerno tudi za kaksen golaz. Je pa precej krvavo (samo opozorim, da ne bi kdo  :P :sleep:) ... in ima pac vonj po divjacinskem mesu :sick:. Meso je zamrznjeno, cena pa je 6 eur za 10 kg mesa (ja, prav pise). Ne vem pa kaksna je najmanjsa kolicina, ki jo je mogoce narociti. Vecinoma prakticiramo tako, da meso odmrznemo, prepakiramo in nazaj zamrznemo (menda je ok, ker je prvic zamrznjeno z nekim hitrim postopkom), bojda se ga da tudi razkosat s sekirico. Jaz tega nisem probavala, ker je bila tus kabina ze itak kot da sem koga klala  :angel:

Jaz sem prejsnji teden prvic narocila, Spela je nadnavdusena, macki vecinoma tudi (razen Mini), dihurji zaenkrat se ne, ampak si bom vzela cas in se bomo navajali ... Jaz pa itak, ker sem koncno prisla do mesa, ki ga moj pes lahko je in je financno sprejemljivo.

Aja ... naroci se tako, da se poklice na stevilko, ki je navedena na spletni strani, se pove kaj bi rad narocil (v tem primeru meso za psa - lahko seveda tudi kaj drugega) in se dogovori kje bi se dalo prevzet. Naceloma imajo sedez v Skofji Loki, ampak dnevno vozijo meso na razlicne konce Slo in se pac vprasa kdaj gre sofer kam v blizino in se z njim potem dogovori kje mu ustreza, da se prevzame (ne vozijo na dom).
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #24 : četrtek 14 oktober, 2010, 12:09:21 12:09 »

Že par dni razmišljam, da bi počasi opustili brikete in presedlali na meso :) Danes ali jutri grem v trgovino po eno pišče in ga bom razkosala, poleg pa kupila še drobovino, vse popaketkala in zamrznila. In upam, da se bo obneslo :angel:
Najbolj se bojim tega, da si bosta meso zavlekla v vse možne kote in bo potem v par dnevih super zasmrdelo :sick: Na roko lahko hranim samo Bibo, ker Adamu je od piščanca boljša le moja roka :P :smiley-shocked031:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #25 : četrtek 14 oktober, 2010, 13:17:57 13:17 »

Ce mislis brikete popolnoma opustit, ti pa priporocam, da se temeljito zakopljes v branje, ker ni vse tako enostavno. Bos morala kar dodajati kaksno stvar in kaj preracunati, ce ne zelis zdravstvenih posledic.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #26 : četrtek 14 oktober, 2010, 13:20:04 13:20 »

Briketov nisem nameravala čisto opustiti, bi dobila tu in tam še kaj malega, ampak večinsko prehrano pa bi naj predstavljalo meso.
Na teh linkih, ki si jih prilepila bi naj bilo vse? ALi obstaja še kakšna super stran, ker res nočem kakšnih težav z zdravjem :/
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #27 : četrtek 14 oktober, 2010, 14:47:07 14:47 »

Upam, da ti jesta tudi kosti in drobovino, pa se kaksno drugo meso poleg piscanca.

Tukaj: je ena super mailing lista, http://pets.groups.yahoo.com/group/rawfeeding/, ki je sicer namenjena lastnikom psov in mack, ampak principi in pogosta vprasanja so podobni. S tem, da moras prilagoditi dihurjevim prehranskim zahtevam (za osnovo vzames macke).
Preberi se tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=219.0 je v tej temi en kup koristnih informacij (in linkov za branje naprej).

Problem take prehrane pri dihurjih je pac to, da skladiscijo in pa njihova hitra prebava. Si ne predstavljam kako imas dihurja lahko zgolj na surovem, se posebno poleti ne. Predvsem zaradi enostavnosti imam jaz svoje na mesani prehrani. Brikete imajo ves cas na voljo, enkrat do dvakrat dnevno pa dobijo meso. Ravno zaradi tega mi tudi ni potrebno tako zelo paziti na razmerja in dodajati raznih prehranskih dodatkov.
m.
Evidentirano

Izolan

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
    • Mesojede rastline
« Odgovor #28 : petek 19 november, 2010, 03:42:25 03:42 »

Nevem, če glih paše sem, ma vseno bom vprašal:

Mojemu  :ferret: so všeč sušeni koščki piščancev. To vem ko sem mu nazadnje dal en košček ga ni povohal in sem ga pustil v posodici za okoli 3 dni in ko je bil lepo posušen, ga je pojedel. Zdaj pa me zanima, kaj mu lahko posušim cele kose piščanca, mislim kosti, hrustance, meso in kožo (malo se bom igral mesarja). Posušil bi pa kar malo v pečici in malo na zraku, ko bo pihala burja. Uporabljal pa bi kot dodatek vsakodnevni prehrani.

lp
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #29 : petek 19 november, 2010, 07:57:26 07:57 »

Jaz kupujem posušena piščančja prsa (različnih proizvajalcev), kar vsi trije obožujejo. Samo na zraku ga jaz ne bi sušila, ker se mi zdi, da se tako pokvari (že po nekaj urah se usmradi). Se pa dobijo sušilne naprave, ki se sicer uporabljajo za sušenje sadja, in to se najbrž kar obnese.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6   Gor