Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol

Avtor Tema: primerni meski in dodatki - BARF/surovo  (Prebrano 3844 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: primerni meski in dodatki - BARF/surovo
« Odgovor #30 : petek 19 november, 2010, 11:15:06 11:15 »

Komot lahko dajes susesno, samo pazi na higieno in ne vem kako bo s susenimi kostmi ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #31 : petek 19 november, 2010, 13:58:11 13:58 »

Razmisljam da bi uvedla to BARF dieto ... glede na to da sta oba dosti bolj navdusena nad surovim ali kuhanim mesom kot pa briketi... Malo me skrbi za kosti...sem prebrala da morejo bit kosti surove ? Pridejo vse kosti v postev, ali morem pazit pa katere ne dat ? morem dodajat kaksne vitamine in olja ? Jajce sem nekje prebrala je treba dodajat ...rumenjak ? Kaj pa meso ? mesano meso ? Zaj zaenkrat vem da purana in piscanca je...ribe je ... bom v kratkem se probala ostale... Kaj se zmelje to ali se pusti v kosckih ?
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #32 : petek 19 november, 2010, 13:59:13 13:59 »

Preberi temo od začetka pa boš dobila odgovore na nekatera vprašanja.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #33 : petek 19 november, 2010, 14:19:19 14:19 »

Ja saj sem prebrala ...zdaj se enkrat, se vidi da sem cisto zmedena ... torej misk pa raznega mrcesa bi se jaz izogibala...
Tezko je, ker sama ne jem mesa in priznam da ne vem dosti o mesu in kosteh  :ashamed: Katere kosti v katerem delu zivali kaksne so ... npr. piscancjo perut lahko dam celo z vsemi kostmi ?
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #34 : petek 19 november, 2010, 14:20:08 14:20 »

Znajo dihurji sploh grizt kosti ? Jooooj to morem probat  :D
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #35 : petek 19 november, 2010, 14:36:10 14:36 »

Citat
Znajo dihurji sploh grizt kosti ?

Biba ne zna, ampak to sem itak sama kriva, ker sem ji od začetka vse na čisto drobne koščke rezala :fiii: :supid: Adamu pa kar gre :evilgrin: :yam: :yam:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #36 : petek 19 november, 2010, 15:32:41 15:32 »

Seveda znajo. In zelo ucinkoviti so.  ;)

Od piscanca lahko das vse, prav tako kaksne manjse ptice, purana (kosti so precej trde, moji jih samo obglodajo, nikoli pojejo), misi, podgane so super, prav tako ostali majhni glodavci in rumeni piscancki. Ce se tebi majhna trupelca gabijo, glej stran in jih prijemaj z rokavico ali cem takim.  ;)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #37 : petek 19 november, 2010, 16:38:14 16:38 »

Piscanca, misi, podgane, ... lahko das vse. Jaz sicer vztrajno ne dajem piscancjih reber, ker nimam dobrega obcutka ob njih. Puranovim kostem se jaz izogibam, ker smo imeli enkrat eno "mesarijo" z njimi, ko se je Taz porezala po ustih oz. grlu. So namrec trde (tudi surove) in se lomijo v prav nemarne spice. Pri kuncu je za logicno razmislit kaj ja in kaj ne.

Zacni morda s cim mehkejsim, recimo prsno kostjo piscanca/kure, ki je itak 3/4 hrustanec, kar je pa kosti je pa tudi mehka.

In ja, vse kosti morajo biti surove.

Kdor pa razmislja, da bi dihurja dal samo na tako dieto bo moral prebrat pa se kaj vec kot samo to kar je objavljeno na forumu.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : petek 19 november, 2010, 17:51:48 17:51 »

Jaz jim od purana dam samo vratove, pa niso hudo navduseni. Z vrat razstavit na manjse kose potrebujes sekiro  :P
Piscancja rebra pa nikoli niso bila problem.
Se jim pa vcasih kaksen kos hrustanca za zobe zatakne  ::)
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #39 : sobota 20 november, 2010, 19:59:06 19:59 »

Moji si zvlečejo meso v kak kot in počakajo, da se črvi zaredijo, potem bi jih pa jedli. :sick:
Še zdaj mi gre na bruhanje, ko se spomnim tega...
Večkrat sem se trudila, da bi jim ˝približala˝ meso in kosti in tako sem jim pred kratkim ponudila par kosti. Ko sem jih nato spustila iz kletke, je verjetno Bobek nesel meso za omaro (česar jaz nisem videla) in po dveh dneh je začel cel hodnik smrdet. Sem sicer pogruntala, kje je razlog, zato sem imela generalko hodnika. Odmaknem omare in vidim igrače, pest briketov, nekaj manjših, posušenih kosov mesa in tega večjega, s kostjo vred-nedotaknjen s strani dihurjev, na njem pa mrgolelo tistih belih ogabnih črvov. In Blink je še nasprotoval moji volji in meso še prijel v gobček in ga potisnil še globlje pod omaro! :sick: Dobro, da sem si dala rokavice gor, ker sem črve videla šele, ko sem meso potegnila ven. :pinch: :sick:
No, toliko da veste, kaj vas lahko doleti. Od zdaj naprej jim dajem samo še koščke mesa, ko so zaprti V kletki.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #40 : sobota 20 november, 2010, 20:43:12 20:43 »

Ravno berem o whole prey prehrani ... a se da dobit miske mrtve ? podganice ipd? Baje da bi bilo to najbolj primerna prehrana ...in da naj bi s tem dobili vse potrebno... Probala bi.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #41 : sobota 20 november, 2010, 21:34:18 21:34 »

Seveda se jih da dobit :)
Preden zacnes s tem, si res dobro preberi o surovi prehrani, kaj in kako hranit, kaksna razmerja med kostmi, organi, mesom in mascobo, kaj dodajat. Lahko hranis surovo ampak puscas brikete kot osnovno hrano.
Naceloma je whole prey prehrana najbolj uravnotezena, ampak saj meni je precej tezko najti dovolj razlicnih majhnih zivalic za raznovrstno prehrano, tako da dobijo trupelca nekje trikrat na teden (misi, piscancke in podgane, po podganah se dva dneva trpim, ker sem alergicna na njih :flag: ), ostale dni imajo meso, kosti in organe + mineralni prahec, ribje olje in vitaminsko pasto, vcasih jim zbasem zraven tudi zajcjo dlako. Hrano dobijo enkrat na dan, precej pozno zvecer, tako da pojejo cez noc in delno cez dan. Vsake toliko casa vseeno dobijo brikete.
Misi in podgane se prodajajo zmrznjene ali zive kot hrana za kace. Lahko jih redis tudi sama, ampak problem nastane pri usmrcevanju  :P Dnevni piscancki se tukaj prodajajo kot hrana za macke, za Slo pa ne vem.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #42 : sobota 20 november, 2010, 21:42:47 21:42 »

Ja saj ravno berem o tej prehrani . Pustila bi brikete, ampak cim vec bi probala dajat surovega mesa in misk in podobnih malih zivali. Ubijala nebi. Kje bi se pa dalo to dobit v Sloveniji ? V Zooticu in podobnih trgovinah z malimi zivalmi ? Bom se sla v ponedeljek pozanimat...
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #43 : sobota 20 november, 2010, 21:52:21 21:52 »

Najboljse da poisces kje ljudje kupujejo hrano za svoje kace.
Ce jim pustis brikete in jim enkrat ali dvakrat na dan das meso/trupelca, bo super :) Brikete lahko umaknes preden jima das meso, da bosta malo lacna, pomaga ce jih meso segrejes v topli vodi, prav tako miske in jih obesis in odpres, ker vcasih ne vejo cisto tocno, kaj naj z njimi pocnejo. Ce so tople in bingljajo, so veliko bolj privlacne kot mirujoce in mrzle. Pa se fino se razmigajo ko skacejo do njih. Lahko jih tudi privezes na strikec in vleces naokrog, da jih lovijo.
Bom enkrat posnela masaker ki se pri nas odvija, ko dobijo piscancke  ::) 
« Zadnja sprememba: sobota 20 november, 2010, 22:11:05 22:11 Masa »
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #44 : nedelja 21 november, 2010, 09:30:49 09:30 »

Huh, sicer VEM, da je to popolnma naravno ampak mi je vseeno grozno to prebirat.... :fiii:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor