Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 9   Dol

Avtor Tema: Yoda  (Prebrano 7868 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Yoda
« : četrtek 29 julij, 2010, 12:43:01 12:43 »

Nov dom bo iskal Yoda :cheese:. Priblizno dve leti star samcek iz te teme. Je razglisten, razbolhan in razgarjan, jutri bo cepljen, potem sledi se kastracija.

Simpaticen, razigran, cartljiv, vajen je bivanja v kletki (s tem je misljeno, da ne "tezi", ko ga zapres - pac gre spat  :sleep:). Kako je zdruzljiv z ostalimi zivalmi zaenkrat ne vem, ker je pac locen od vseh ostalih. Bom pa v prihodnosti napisala kako se razume s psi in macki in po kastraciji z ostalimi dihurji.

Zaenkrat dve sliki takoj po namestitvi (ni bil ravno v vrhunskem stanju - bolhe, garje, predolgi kremplji, shujsan, ...), v kratkem sledijo nove, lepse.

Pogoji za posvojitev so taki kot pri vedno. Najdete jih tukaj.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

EvilCookie

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 323
Odg: Yoda
« Odgovor #1 : četrtek 29 julij, 2010, 14:03:08 14:03 »

Revše, samo ima pa zares genjalno ime :buw: Morda bi bil pa on primeren za Nessi :D
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #2 : četrtek 29 julij, 2010, 19:33:38 19:33 »

Joj... super je! Upam, da kmalu najde nov dom!  :cute:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : petek 30 julij, 2010, 17:57:52 17:57 »

Yoda je bil danes kastriran. Sem mislila, da ga bomo cepili, pa ima se vedno garje - veliko njih (k sreci sicer vecino mrtvih). Tako da bo pac cepljen, predvidoma, naslednji teden.
m.
Evidentirano

Maddy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 51
« Odgovor #4 : sreda 04 avgust, 2010, 04:01:40 04:01 »

Kako je z Yodo?
Je že oddan ali še vedno čaka na nov dom?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : sreda 04 avgust, 2010, 11:18:12 11:18 »

Glede na to, da se ni v arhivu, se ni oddan.
Zaenkrat se se ne oddaja, ker ga pretekli teden se nismo mogli cepiti zaradi garij. To sem v petek tudi napisala.
Evidentirano

Maddy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 51
« Odgovor #6 : sreda 04 avgust, 2010, 13:21:41 13:21 »

Sem narobe napisala, se opravičujem, mislila sem, če je že rezerviran?

Kako pa je z njim? Se mu je stanje kaj popravilo?
Glede na to, da je bil nekaj časa zgubljenček predvidevam, da tudi psihično stanje ni bilo najboljše?
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #7 : sreda 04 avgust, 2010, 13:28:21 13:28 »

Sem narobe napisala, se opravičujem, mislila sem, če je že rezerviran?

Rezervacij se za dihurje, ki jih oddajamo preko društva, ne pobira. Interesenti se javijo Maji in ko bo čas za oddajo, se bo izmed vseh izbral najbolj primeren kandidat.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : sreda 04 avgust, 2010, 13:46:12 13:46 »

Simpaticen, razigran, cartljiv, vajen je bivanja v kletki (s tem je misljeno, da ne "tezi", ko ga zapres - pac gre spat  :sleep:). Kako je zdruzljiv z ostalimi zivalmi zaenkrat ne vem, ker je pac locen od vseh ostalih. Bom pa v prihodnosti napisala kako se razume s psi in macki in po kastraciji z ostalimi dihurji.

Yoda nima in ni imel nikakrsnih psihicnih tezav. Ce bi bil z njim kakrsen koli problem - zdravstveni ali "psihicni", bi to takoj napisala. Prav rad se "vlaci po rokah", ne grize, izjema je lovljenje bosih nog po kopalnici, pa se to gre zgolj za scipanje v igri. S psi in mackami nima tezav, za ostale dihurje ne vem.

Dlaka je se vedno v obupnem stanju, bo trajalo se nekaj casa (v najslabsem primeru do menjave dlake), da se popravi. Malo se je poredil, ampak je zelo dalec od debelega. Sicer pa mu, tako kot vsem ostalim dihurjem s katerimi imam opravka - pa naj so moji, na pocitnicah ali zacasniki - redno krajsam kremplje in cistim usesa - njemu to slednje zaradi garij se pogosteje (z nicemer od tega nima nikakrsnih tezav). Je vse brikete, ki jih jedo moji (trenutno Power of Nature, prej Felidae grain free in Orijen), ni pa nek strasni ljubitelj mesa. Vajen je pitja iz napajalnika ali iz posode.
Naceloma uporablja wc, ampak bi bilo fino, ce bi imel takega z visoko zadnjo stranico, saj se ob iztrebljanju postavi precej ob "steno" in gre pri obicajnem wc-ju vse cez rob.  :P
Lp, m.
Evidentirano

EvilCookie

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 323
« Odgovor #9 : sreda 04 avgust, 2010, 15:05:28 15:05 »

Joj res se sliši super :) Bi bilo fajn imeti takega crkljivca, ker Nessi niti par sekund ne zdrži v rokah :cheese: Pa še super starosti in precej sem si želela tudi samčka, ker so tako veliki kot nekakšni medvedki :buw: Samo zaslužit moram dovolj zdaj, ker med letom ne delam. Za žverce plačujejo starši, kar jim sploh ni problem in bi bili družbe za Nessi veseli :D Samo originalnih stroškov za novo kletko in dihurčka nočejo kriti, ker trenutno delam :P Tako da upam da bom pravočasna in primerna :angel:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : petek 06 avgust, 2010, 12:36:34 12:36 »

Yoda gre na temeljit pregled, ker ful prevec pije (in posledicno urinira). Sem mislila, da pac vec pije, vendar se vedno v mejah normale, vceraj sem mu pa zamenjala napajalnik za litrski in je cez noc spil absolutno prevec. Gremo gledat kri in verjetno delat UZ.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : petek 06 avgust, 2010, 20:41:08 20:41 »

Yoda ima tezave z ledvicami. Kaj in kako bomo se ugotavljali v prihodnjih dneh. Ima povisane vrednosti kreatinina in secnine v krvi, kar pomeni, da ledvice ne delajo tako kot bi morale. Ultrazvocno ni nekih vecjih sprememb - kar ne pomeni kaj dosti, razen tega, da pac niso zelo povecane, da nima ledvicnih kamnov, da ni cist in da so secevodi normalne oblike - kako je s funkcionalnostjo se na ta nacin ne da ugotoviti.
Spije ogromno prevec (2 dcl/12 h), ampak je urin normalno koncentriran (cudezno), tako da v koncentraciji urina ni tezava.
Zaenkrat bo poleg antibiotika, ki ga je itak dobival zaradi kastracije (in ga bomo se podaljsali), dobil se en antibiotik, ki je malo bolj "ciljan" za uroinfekte (ceprav ne na urinu ne na krvi ni videti, da bi slo za kaksno blazno hudo infekcijo, ampak ziher je ziher in lahko se ja pac kaj zacelo  kuhat). Poleg tega mu bom cez vikend redno merila glukozo v krvi, ker je sum (na podlagi poliurije, polidipsije in precej visoke, ampak mejne koncentracije glukoze v krvi) tudi na diabetes. Ta je sicer pri dihurjih res redek, ampak ga lahko imajo. Upam, da je samo infekcija, po moznosti taka, ki ne pusca nekih hudih problemov ...

V kolikor bomo tezave resili - ce so resljive - se bo oddajal, sicer ostane pri meni (danes smo na Gmajnicah uredili formalnosti in je uradno moj), v oskrbi drustva.

Bom seveda sproti obvescala kako in kaj.

Se pa vsaj do nadaljnega ne oddaja.
m.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #12 : petek 06 avgust, 2010, 21:05:14 21:05 »

Kako pa je s stroški zdravljenja? Ti uspe pokrit iz društvenega ali bomo kaj zbirali?
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : petek 06 avgust, 2010, 21:45:24 21:45 »

Zaenkrat ni potrebe po kaksnem ekstra zbiranju, ker je zaenkrat financ na racunu dovolj in ker niti se ne vem kaj je tocno narobe in kako bo zdravljenje potekalo. Ce se bo izkazalo, da bodo kaksni posebni stroski potrebni, oz. ce bo ostal, potem bomo mogoce razmisljali o kaksnih posvojitvah na daljavo. No, o tem bomo itak zaceli razmisljat, ker se bojim, da se bodo pocasi zaceli "nabirat" kaksni starcki in taki, ki bodo rabili poseben tretma, ampak o tem, ko bo aktualno.

Najboljse bi seveda bilo, da bi antibiotiki kar delovali.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #14 : petek 06 avgust, 2010, 21:47:52 21:47 »

Ok, fajn. Ko bo čas za kakšne zbiralne akcije pa javi.  ;)

Upam, da bo čim prej zdrav.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams
Strani: [1] 2 3 ... 9   Gor