Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o zaščiti živali (ZZZiv- C)  (Prebrano 1296 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice

Na tole smo podali nekaj pripomb in predlogov. Ce jih bodo upostevali, bomo pa se videli ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen

VURSa ne zanima. Oni so svoje pripravili in ne mislijo popravljat (sicer so nas potrepljali po rami, da smo se dobro pripravili, ampak to je to). To pomeni, da se zakon ponovno spreminja samo v "dobro psov" in države (možnost nalaganja dodatnih davkov oz taks lastnikom psov), v osnovi pa zaradi implementacije direktive za testiranja na živalih. Vse ostale živali +/- ostanejo na enakem.  :/

Po eni strani mi prebija streho in bi se šla vojno, po drugi strani pa ne vem, če se mi še da. Za to je potreben tim in ne en človek, potrebno je pristopat utemeljeno, realno, racionalno in ne čustveno, kot žal dela to velika večina društev. Potrebno je lobiranje in PR-jevstvo.

Trenutno obupujem in se sprašujem, kje so vse tiste množice ljudi, ki jih recimo berem po FB, da se bodo malo da ne šli vstajo, ker je zakon pomanjkljiv in nepopoln, ker VURS... A resno se pa ne bi šel nihče? V glavnem, beda na tejle slovenski sceni.
Evidentirano

Grey

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 259
  • Multitool

Naj te potolažim (vem, slaba tolažba), da ni na drugih področjih nič boljše. Skupina pajacev spravi skupaj srpucalo, ki ji rečejo predlog zakona, vanj vtaknejo "luknjo" in pocukrajo z lepimi obeti, pa mamo še en zakon. Tudi opozorila, da je v nasprotju z evropskimi direktivami, ne pomagajo. Potem pa se piše ponovno, po klofuti evropske komisije. Naši dragi podplačani državni uradniki  imajo potem spet dosti dela s pisanjem nove grozote (bolje rečeno, se plača zunanjega, da to naredi...).

Tudi jaz sem že obupal.  :wall:
Evidentirano
oskrbnik kosmatih gospodičen von Schaussenberg

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen

Ja, sej to me pa še bolj spravlja v obup. Poznam tudi nekatera druga področja zakonodaje precej dobro in tudi politiko nastajanja zakonov. Pa sej se da kdaj kaj premaknit (kako zrno peska v kamnolomu), ampak potem se res nekaj ljudi lahko ukvarja samo s tem. Poleg tega moraš bit politik (v prenesenem pomenu) in se it resno lobiranje in forsiranje, pa še potem ti zadeve obveljajo samo do menjave vlade. Preizkušeno  :) Sej zato pa potem beremo zaskrbljenost raznih evropskih organizacij o netransparentnosti delovanja državnih organov, do podkupovanja NVO-jev ipd. Povsod seveda, ne samo pri nas.

Ne vem, se me še kar drži tista "direktno iz faksa" naivnost, da lahko nekaj spremenim(o), če se dovolj potrudim(o). Pa toliko truda sem v to že vložila, da mi je po eni strani neracionalno pustit, da gre toliko energije v nič. 
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: Predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o zaščiti živali (ZZZiv- C)
« Odgovor #5 : četrtek 11 oktober, 2012, 10:46:32 10:46 »

Tale predlog spremembe zakona je, z nekaterimi dopolnitvami, v obravnavi v DZ.
Dopolnjeno spremembo najdete tukaj.

Sicer je premik minimalen, ampak notri so celo vtaknili, prepoved odstranjevanja paranalnih zlez pri belih dihurjih, ce za to ni veterinarske indikacije (ce bodo spremembe sprejete). Ena cisto mini zmagica, ampak je! :jupi:

Drugi del zakona, ki se vsaj Zverinic precej tice, so sprememebe vezane na del o drustvih s statusom delovanja v javnem interesu na podrocju zascite zivali.

Društvo, ki deluje na področju zaščite živali, mora za pridobitev statusa društva, ki deluje v javnem interesu, poleg splošnih pogojev po zakonu, ki ureja društva, izpolnjevati tudi naslednje posebne pogoje:
- društvo ima več kot 30 članov;
- delovanje društva je v skladu s cilji tega zakona, kar izkaže s sprejetim statutom društva;
- udeležba predpisanega deleža članstva na usposabljanju s področja vedenja in dobrobiti živali ter predpisov o zaščiti živali po programu, ki ga potrdi minister.

Dejavnosti v javnem interesu, ki jih opravljajo društva iz prejšnjega odstavka, so:
- spodbujanje odgovornega lastništva živali;
- svetovanje skrbnikom živali;
- organiziranje usposabljanj na področju dobrobiti živali;
- sodelovanje z zavetišči za zapuščene živali;
- opozarjanje skrbnikov živali na nepravilnosti in nezakonitosti v zvezi z zaščito živali.

Podrobnejše kriterije za pridobitev statusa društva, ki na področju zaščite živali deluje v javnem interesu, predpiše minister.«.

Poleg drustev bodo po novem tak status lahko dobile tudi druge neprofitne ustanove, ki delujejo na tem podrocju (zavodi).

Obeta se nem tudi placevanje prispevka, ki bo dolocen s strani obcin in ga bodo (v maks. visini 10 eur letno) placevala vsa gospodinjstva (skupaj s komunalnimi prispevki).
« Zadnja sprememba: petek 12 oktober, 2012, 21:58:23 21:58 maja01 »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: Predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o zaščiti živali (ZZZiv- C)
« Odgovor #6 : četrtek 07 marec, 2013, 14:03:45 14:03 »

V DZ poteka tretja obravnava predloga sprememb Zakona o zaščiti živali. Obravnavo lahko v živo spremljate na TV Slovenija 3.
Če bodo spremembe potrjene, bo novi Zakon o zaščiti živali (med drugim) prepovedoval rejo in lov živali zgolj za namen reje krzna, prepoved klanja živali brez predhodnega omamljanja in nastope prostoživečih vrst živali v cirkusih.
V novem zakonu bo tudi posebej navedeno, da se odstranjevanje smradnih zlez, ce za to ni zdravstvenega razloga, steje kot mucenje zivali. In tako se bomo koncno izognili vsem polemikam in napacnim interpretacijam 15. clena dosedanjega zakona in nepotrebnemu trpljenju in poginom zaradi povsem nepotrebnega posega. In smo zelo ponosni, da smo prispevali, da se je ta dodatek uvrstil v prenovljeni zakon.

Glasovanje o spremembah bo danes, najkasneje do 17.40.

Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #7 : četrtek 07 marec, 2013, 17:22:59 17:22 »

Rezultati so že znani, Žverce.si je že objavila na FB strani, kaj je bilo izglasovano.

"Poslanci so pravkar z 71 glasovi za sprejeli spremembe zakona o zaščiti živali, ki prepoveduje nastope živali prostoživečih vrst v cirkusih, rejo živali za krzno ter zakol brez omamljanja."
(Vir: FB stran Žverce.si - https://www.facebook.com/Zverce.Si)
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429

Yesssssssss!!!! :jupi:

Tole sem pa s takim veseljem dvema sodelavkama sporočila, ker sta bli tok pametni, da cirkus brez živali je pa čisto beden.  :wall:
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)
Strani: [1]   Gor