Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: 3 dihurčki  (Prebrano 2006 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
3 dihurčki
« : četrtek 16 maj, 2013, 21:12:09 21:12 »

Zaradi hude alergije bodo dom iskali trije dihurji iz te teme. Lastnika sta poskuila že vse kar se da, ampak je zdaj prišlo do resnih zdravstvenih težav enega od njiju (in žal so dihurji vzrok).
Idealno bi bilo, če bi ostali skupaj, ampak verjetno to ne bo šlo ...

Najstarejši, Bobek, je star sedem let in ima težave s srcem. Zdaj je na terapiji (2x dnevno dobiva zdravila) in je stanje stabilno. Kakorkoli pa ni realno pričakovati, da bo še zelo dolgo živel. Nekaj mesecev, pol leta, leto dni je verjetno bolj pobožna želja.
Samička Biba je stara 5 let, načeloma je zdrava (nima nobenih vidnih zdravstvenih težav, je normalno živahna, ...)
Blink, najmlajši samček je star tri leta.

Vsi trije so kastrirani, čipirani, cepljeni po priporočilih, oskrbovani tako kot je treba. Vsi trije bodo pred oddajo pregledani, pri tastarejšem samčku bomo naredili kontrolni pregled, samička bo zelo podrobno pregledana, tamali pa običajen "tehnični" pregled (osnovni pregledi krvi + klinični pregled).

Vsi trije so karakterno ok, oba samčka res čisto neproblematična, samička je pač "samičkasta" in lahko malo ščipa v noge. Jaz z nobenim od njih nisem imela nikoli nikakršnih problemov (pri meni so bili enkrat na počitnicah vsi trije, enkrat pa tastarejši samček in samička). Pri lastnikih niso imeli stikov z drugimi živalmi, oz. enkrat z mačko in se niso kaj dosti sekirali zaradi nje, pri meni so bili skupaj s psico in mački. Na začetku so se malo bali, ampak po nekaj
dneh ni bilo vec težav ...

Možne kombinacije so:
- mlajši samček (Blink) in samička (Biba); Bobek ostane v naši oskrbi
- Blink; Bobek in Biba (v Zverinicah krijemo vse stroške veterinarske oskrbe za Bobka) - Blink se oddaja sam le, če najprej dobimo namestitev/posvojitelja za starejša dva, sicer je možna le zgornja kombinacija.
- vsi trije, za stroške vet. oskrbe za Bobka velja isto.
« Zadnja sprememba: petek 17 maj, 2013, 00:56:22 00:56 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Odg: 3 dihurčki
« Odgovor #1 : četrtek 16 maj, 2013, 21:50:06 21:50 »

Če kaj pomaga, jaz lahko koga vzamem, ampak, kot veš, septembra grem in bi bilo treba spet iskat namestitev. 
Res mi je žal, da je prišlo do tega.  :hm:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : petek 17 maj, 2013, 17:13:32 17:13 »

V cetrtek so naroceni na pregled. Glede na rezultate se bomo potem odlocili kdo gre kam in v kaksni kombinaciji.

Namestitev imamo, o detajlih se zmenimo potem.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : petek 24 maj, 2013, 22:23:07 22:23 »

Danes smo imeli pregled, vse je ok, oz. pod kontrolo. Bobku bomo poskusali zmanjsati dozo zdravil, ki jih dobiva in potem, ce bo potrebno, nazaj zvisali.
Biba in Blink sta ok in zdrava, vsi trije so brez usesnih garij, bodo pa jutri za vsak slucaj preventivno vseeno dobili stronghold.

Vecer v zacasnem varstvu je bil kar pester, verjetno kot posledica vseh danasnjih dogodivscin.

Jutri dobijo obisk in upam, da se bodo dihurcki "poklapali".
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sobota 25 maj, 2013, 19:21:27 19:21 »

Na poti v nov (skupen) dom kjer bodo imeli druzbo se ene dihurcice. Ne dvomim, da se bo nova lastnica hitro razkrila.  :cheese:

Punci bosta rabili nekaj casa, da se bosta ujeli, s fantoma pa mislim, da bodo v nekaj dneh povsem ok. Zaenkrat nove lastnike caka malce vec dela z locenim spuscanjem in ekstra razvajanjem "staroselke".

Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #5 : sobota 25 maj, 2013, 21:59:23 21:59 »

EVO NAS!!!  :hyper:   :jupi: :drool: :happy64:  :dance2: 
Ne najdem smejkota, ki bi vsaj približno nakazal, kako močno, ogromno, nadvse gromozansko veseli smo pri nas doma   :cheese:
In ja, naša družinica se je razširila, po novem meni in fantu, poleg Wini, delajo družbo še Bobek, Blink in Biba!!  :hyper:  In vem, da se bomo imeli več kot super!  :D Love is in the air...  :smitten:  :hug:

Več kot to nisem sposobna napisati, ker sem trenutno preveč naspidirana   :hyper:  Ker pa vse štiri zverinice že pridno ninkajo ( kolk so lepi  :buw: ) bom skupaj s svojo naspidacijo pričela krtačiti stanovanje  :rockon:

Bom jutri kaj več napisala  :D

:hyper:  :hyper:  :hyper:  :hyper:

Evidentirano

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 306
« Odgovor #6 : sobota 25 maj, 2013, 22:12:16 22:12 »

:jupi: :jupi: :jupi:

ijoooo, to sem pa vesela  :smitten: za vas!!! Čisto prepričana sem, da jim bo super skupaj in vam na skupni poti želim vse najboljše!  :daril:

Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #7 : sobota 25 maj, 2013, 23:41:40 23:41 »

Čestitke in veliko zabave... Nestrpno pričakujemo poročanje o  dogodivščinah!  :happy64:
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #8 : sobota 25 maj, 2013, 23:44:51 23:44 »

zelo me veseli da sta pri tebi nasla nov domek :)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night
Strani: [1]   Gor