Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Penca  (Prebrano 2147 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Penca
« : torek 19 maj, 2009, 11:55:31 11:55 »

Nov dom bo iskala priblizno 10 mesecev stara "cokoladna" dihurcica po imenu Penca. Penca je kastrirana, cipirana, bo cepljena proti pasji kugi, pregledana za parazite, razgarjana/razbolhana (in raz ... ostalo), veterinarsko pregledana, ...

Penca ima za seboj ze kar nekaj dogodivscin, zato ji zelimo najti nov stalen dom, kjer bo predvsem poskrbljeno za njeno varnost. Bila je odpeljana/odvzeta (?) iz enega od zavetisc, novi lastniki se zal niso pozanimali o potrebah in varni namestitvi dihurjev in je imela v 14 dnevnem bivanju pri njih kar nekaj "zanimivih" prigod. Od tega, da se je prosto sprehajala po vsej hisi (s kletjo vred), necepljena hodila ven in se druzila s psi in mackami, do tega, da je prezvecila verjetno bolj ali manj vse gumjasto penaste zadeve, ki so jih imeli doma (armafleks, crockse, penast volan, neko drzalo za kitaro, najbrz se kaj) in da je s treh metrov skozi neko odprtino padla na stopnice ... Aja, pa gonila se je. Da skrajsam zgodbo. Gospa jo je pripeljala v Ambulanto za ptice, kunce, glodavce in plazilce v precej sesutem stanju, tako da smo jo najprej stabilizrali in naredii diagnosticne preiskave, nato pa operirali (odstranitev tujka + kastracija) in ponudili, da ji najdemo nov dom. Oddajala se bo s pogodbo Društva Zverinice. Zazeljeno je, da gre k nekomu, ki ze ima izkusnje z dihurji in je po moznosti ze lastnik vsaj enega.

Slike in več informacij sledijo v prihodnjih dneh.

Interesenti me lahko kontaktirajo prek zasebnih sporocil ali na moj mail (maja@zverinice.com).
m.
« Zadnja sprememba: torek 19 maj, 2009, 13:49:39 13:49 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Re: Penca
« Odgovor #1 : torek 19 maj, 2009, 12:12:19 12:12 »

A Penca ste ji vi dali ime, ker je pac pojedla vse kar je penastega ali je ze imela tako ime? Ce me spomin ne vara, ji je bilo ime Miska...?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : torek 19 maj, 2009, 13:48:48 13:48 »

Penca sem ji jaz dala ime. Prva stvar, ki jo naredim pri vseh zivalih, ki iscejo nov dom, je, da dobijo novo ime. Kako ji je bilo ime prej, ni vazno, ni pa bila Miska.
m.
Evidentirano

Pikica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 70
« Odgovor #3 : torek 19 maj, 2009, 19:48:46 19:48 »

Živjo, mi sicer iščemo dihurčico :yes:, smo pa mlada neizkušena družina (kar se tiče dihurjev seveda) z otroki. Je smiselno "zagristi" v zadevo, ali še malce počakamo, da se najde primernejši dihur?

Pikica
Evidentirano
Sreča ni v glavi in ne v daljavi, ne pod palcem skrit zaklad. Sreča je, ko se delo dobro opravi in ko imaš nekoga rad!

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #4 : torek 19 maj, 2009, 20:11:49 20:11 »

Lahko se javite kot interesenti za dihurčico, vendar se posvojitelja izbere na podlagi razgovora in glede na njegove izkušnje. Mogoče je dobro počakati, da bo Maja napisala kaj več o njenem karakterju.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : torek 19 maj, 2009, 20:22:44 20:22 »

Ker je dihurcica trenutno se hospitalizirana in bo se nekaj dni ostala v ambulanti, ne morem povsem realno presoditi njenega karakterja. Jo sicer crkljamo in se z njo igramo, po drugi strani pa jo tudi vsakodnevno "maltretiramo" s parimi spikanji. Kot se trenutno kaze njen karakter (kako odreagira, ko ima "mucenja" dovolj) bi jo druzini s tako majhnimi otroki odsvetovala (sicer je prijazna, ampak, tudi ugrizne). Ampak kot pravim, to ni realna ocena. Konec tedna jo vzamem domov in bom potem lahko zares ocenila njen karakter.
Lp, m.
Evidentirano

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #6 : torek 19 maj, 2009, 20:27:38 20:27 »

Škoda da že prej nisi tega povedla glede Pence.Ker drugač bi jo jaz vzela.
Žal pa imam že rezerviranega dihurja že kaki mesec.
« Zadnja sprememba: torek 19 maj, 2009, 20:30:44 20:30 iris94 »
Evidentirano
I LOVE ANIMALS

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #7 : torek 19 maj, 2009, 20:30:08 20:30 »

(sicer je prijazna, ampak, tudi ugrizne).

Morate se zavedati, da dihurji lahko ugriznejo, ker se tako igrajo med sabo. Sicer je razlika v grizenju iz jeze in grizenju v igri, ampak menim da je za otroka oboje boleče in neprijetno. Moja samička je pri tujcih zelo nepredvidljiva in kar hitro ugrizne do krvi (in ne spusti), mene pa grize samo v igri in to grizenje ni tako močno. Bi se pa lahko majhen otrok kljub temu prestrašil in napačno odreagiral.

Svetujem, da si pred nakupom dobro preberete forum (in tudi kaj povprašate), da boste resnično 100% prepričani, da je dihur prava žival za vas. Vsekakor je drugačen od mačke, psa in ostalih hišnih ljubljenčkov.

Škoda da že prej nisi tega povedla glede Penice.Ker drugač bi jo jaz vzela.

Penco so v ambulanto dobili šele konec prejšnjega tedna, tako da bi ti Maja težko prej povedala zanjo.
« Zadnja sprememba: torek 19 maj, 2009, 20:34:17 20:34 Jana »
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : torek 19 maj, 2009, 20:38:40 20:38 »

Tezko bi povedala prej. V Ambulanto smo jo dobili v petek 15. 5., operirali smo jo v soboto 16. 5. in v nedeljo 17. 5. sem na forum to tudi napisala klik, kot tudi to, da se ne vem, ali se bo oddajala ali iskala nov dom (zadnje sporocilo na strani teme do katere sem prilozila link).

Koliko grize in v kaksnem primeru trenutno ne morem zares oceniti. Ker ko ugrizne (ampak se enkrat - zal vsakodnevne injekcije in infuzije niso prijetne, ampak bolece, kljub trdi kozi), ugrizne zares. Bi se sicer bolj nagibala k temu, da v "real lifeu" ne bo grizla, ampak res, za okoncno oceno bo potrebno pocakati nekje do konca tedna.
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #9 : torek 19 maj, 2009, 21:29:54 21:29 »

Saj rezervacijo se vedno lahko preklices....  :drool:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.109
    • Photobucket
« Odgovor #10 : sreda 20 maj, 2009, 07:10:33 07:10 »

Citat

Saj rezervacijo se vedno lahko preklices....

Ali pa vzameš kar oba :cheese: :hyper: Jaz bi jo takoj vzela, če bi imela stanovanje že porihtano :pinch: Zdaj je že fant za to, da še imava kakšnega :ferret: več :jay: :jupi:
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #11 : sreda 20 maj, 2009, 09:18:13 09:18 »

Hmmm, mene je zadeva pritegnila, ampak bom počakala na še malo več informacij. :jupi:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #12 : sreda 20 maj, 2009, 09:18:56 09:18 »

:pinch: Zdaj je že fant za to, da še imava kakšnega :ferret: več :jay: :jupi:

:happy64: :happy64: :hyper: :jupi: :jay:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.109
    • Photobucket
« Odgovor #13 : sreda 20 maj, 2009, 10:43:37 10:43 »

Ja ja, čist je že v tem, da ko bo stanovanje porihtano vzamema še kakšnega dihurskega terorista :evilgrin: Ampak upa, da ta drugi ne bo tak ljubosumen nanjga kot je Biba, sploh ko se gre zame LOL Ona ga kar porihta, če se mi preveč približa :evilgrin: ROTFL LOL Res, prav smešno :D
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : četrtek 21 maj, 2009, 23:58:53 23:58 »

Tale mala je ena prava igriva afnica in nadvse prijazno bitjece. Prav hecna je, ko iz kletke budno spremlja vse dogajanje okrog sebe in ima pod nadzorom ves hospital in vsakega, ki gre v ambulanto (je "parkirana" na takem mestu). Ko jo spustimo, se ji pa prav po dihursko odpelje in k igri vabi ne samo nas, ampak tudi nase cokle, stol, omaro, ...  LOL
Danes je dobila se sredstvo za usesne garje (jih ima kar precej na zalogi :pinch:). Planirano je bilo, da jo danes vzamem domov, pa je potem vmes prisla ena druga dihurska urgenca, tako da sem danes med tistimi, ki bodo bolj malo spali ...

Pa se slikce (niso najboljse kvalitete, ker so slikane s telefonom):

Lp, m.
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor