Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 12 13 [14]   Dol

Avtor Tema: Nakup dihurja  (Prebrano 71682 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 309
Odg: Nakup dihurja
« Odgovor #195 : četrtek 10 april, 2014, 13:24:48 13:24 »

Glede na to, da si iz Tržiča, se lahko oglasiš pri meni. Sem zelo blizu doma (proti Preddvoru). Imam dve dihurčici, Grizelda je bila prva in je prav tako izredno razvajena, ves čas išče kontakt z mano, ves čas mi je za petami, slabo se razume z drugimi dihurji, zato mi jo je težko dati v varstvo pa še grize vsakogar, ki ga ne pozna. Mala Mi je bolj samostojna in načeloma ne grize. Vsaka ima svoje fore, obe imam noro rada, ni pa z dihurčki vedno enostavno.
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

Anaya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 71
« Odgovor #196 : sobota 12 april, 2014, 19:16:25 19:16 »

Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #197 : nedelja 13 april, 2014, 10:41:55 10:41 »

Da bo jasno, zakaj je bolje vzeti odraslega dihurja (pa pod tem ne mislim nujno 5 let starega).

Karakter si dihurček oblikuje pri približno 1 letu starosti - takrat potem vidiš, če je dobro socializiran, da ne grize, da ve, kaj je wc ipd. Se pravi, če dobiš mladička, ga boš 1 leto vzgajal ti.
Če imaš res veliko srečo, dobiš mladička od nekoga, ki se spozna na to in mu ne gre samo za denar, potem zna biti že pri 4 mesecih kar priden - ni pa še vzgojen.  :tongue:

In ne, ne bo se te bolj navadil, če ga boš dobil kot mladička. Samo ti boš imel več težav - iskreno, jaz imam dihurja že 4 leta, pa verjetno ne bi znala enega problematičnega dihurja odvadit grizenja (še z wcjem imamo vsake toliko časa problem) - pa nimam majhne kilometrine.

Jaz sem svojega prvega dihurja vzela, ko je bil star eno leto, oba sva se imela še ene par stvari za naučit (kar je trajalo cca. 1/2 leta), zdaj pa moram reči, da sva s Šišem res čisto usklajena :cheese:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Žiga

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 34
« Odgovor #198 : nedelja 13 april, 2014, 21:02:43 21:02 »

Hvala za nasvet! :)
Koliko imate pa kaj tezav z dihurji (glede bolezni)?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #199 : nedelja 13 april, 2014, 22:14:20 22:14 »

Po starosti 4ih let večinoma vsi veliko. Genetika slovenskih dihurjev je namreč katastrofalna. Tudi zato je tako pomembno kje in od koga kupiš dihurja.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #200 : torek 22 april, 2014, 19:28:50 19:28 »

Se strinjam z Majo. Moraš tudi vedeti, da veterinarski stroški za dihurje niso nizki, sploh če gre za operacije/bolj resne bolezni.
Ti tudi priporočam, da si ogledaš seznam priporočenih veterinarjev, ker eni res nimajo pojma.... :P
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: 1 ... 12 13 [14]   Gor