Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: izgubil se je dihurček  (Prebrano 1139 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

luna12

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 21
izgubil se je dihurček
« : torek 08 maj, 2012, 17:52:47 17:52 »

izgubila sem dihurčka .vem to ni ravno odgovorno in prosim ne me kritizirat.živimo na podeželju in okrog nas je polno gozda nevem kakao ga nej najdem .saj sem že vse pregledala njega pa ni  nikjer.prosim naj mi ker dopise ce ima kaksno idejo sicer je pogresan ze 3 dni
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
Odg: izgubil se je dihurček
« Odgovor #1 : torek 08 maj, 2012, 18:19:29 18:19 »

Žal mi je, da se ti je izgubil.

Predvidevam da, glede na to, da živiš na podeželju, da nimaš ravno veliko sosedov, ki bi ga mogoče opazili. Vseeno pa jih obvesti in jim pokaži sliko. Povprašaj njih, pokliči zavetišče za živali. Nalepi plakat z njegovo sliko in tvojimi podatki na vrata lokalne trgovine, radio, facebook.

Če se je pa izgubil v gozd ga bo pa težje najti.  Lahko, da se je kam zabubil in spi. Prosi družino in prijatelje, pa da ti pomagajo prečesati gozd. Poskušaj se spomniti, če ga voziš ven, v katero smer ponavadi gre oz. kaj bi najbolj pritegnilo njegovo pozornost. Če ni prestrašene sorte, ga kliči po imenu in migaj z kakšno ropotajočo igračko. Možnost je tudi, da vzameš kakšnega psa s seboj na vrvici in bi ga on najprej zavohal, sploh če kje spi, ga vi mogoče ne boste opazili.

Tako bi jaz ravnala, če bi bila v tej situaciji.

Upam, da ga najdeš.
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : torek 08 maj, 2012, 20:16:42 20:16 »

Pa še to: dihurji ne marajo biti na prostranem, je večja verjetnost, da se bodo skrili v kak grmovje ali gozd.
« Zadnja sprememba: torek 08 maj, 2012, 20:19:02 20:19 blyss »
Evidentirano

Pš1

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.785
    • Psena Kovacic Art
« Odgovor #3 : torek 08 maj, 2012, 22:09:51 22:09 »

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sreda 09 maj, 2012, 09:17:39 09:17 »

Vsakemu in vedno se lahko zgodi, da vam žival pobegne, čeprav  ste kot skrbniki (lastniki) živali dolžni preprečiti morebiten pobeg in predvideti nepredvidljivo. Če pa se vam vseeno zgodi, ste izgubo živali v roku 72 ur dolžni prijaviti najbližjemu zavetišču za zapuščene živali. Če tega ne storite, se smatra, da gre za namerno zapustitev živali, kaznivo v skladu z zakonom, ki ureja zaščito živali (5. člen Pravilnika o zaščiti hišnih živali).

V praksi vemo, da je najučinkovitejša akcija iskanja v roku prvih 24ih ur. Zato vam priporočamo, da:

-   pokličete na pomoč vse svoje prijatelje, da vam pomagajo pri iskanju na terenu,
-   pokličite lokalne radijske postaje ali časopise in tam objavite oglas,
-   na spletne portale ali forume oddajte obvestilo o pogrešani živali,
-   obvestite bližnja društba za zaščito živali (lahko jih vprašate tudi za nasvet),
-   poleg pristojnega zavetišča obvestite tudi druga bližnja zavetišča in jih obvestite o pogrešani živali (ter nato spremljate njihove spletne strani, kjer oglašujejo sprejete živali),
-   obvestite vse lokalne veterinarske postaje, kakšno žival pogrešate (morda jo bo kdo poškodovano pripeljal na zdravljenje ali na odčitavanje čipa), 
-   kontaktirajte prejšnjega skrbnika ali vzreditelja vaše živali, saj vam lahko pri iskanju pomaga ali nudi koristne informacije.

In tako kot smo napisali v sosednji temi - nastavite transporter z njegovimi majicami in nekaj hrane, obvestite vse sosede, lokalne zivalske trgovine, nalepite plakate kjerkoli se da in cim bolj intenzivno iscite (s piskajocimi igrackami, z drugimi dihurji, ce so kje v blizini, s psom, ce je vajen dihurja, ...). Zal so ljudje taki, da ce jih ne vprasas osebno, se kljub plakatom in obvestilom po radiu malo kdo sam poklice.
Poskusi se obrniti tudi na lokalno drustvo za zascito zivali (od kod si?) ali na pristojno zavetisce, ce bi ti posodili zivolovko (past, oz. bolj kletka v katero se nastavi hrano in v katero se zival ujame se pa pri tem en poskoduje - zapre jo notri kot v nekaksen tunel).
Veliko srece ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

luna12

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : sreda 09 maj, 2012, 15:39:51 15:39 »

Gozd smo prečesali že vse povsod ampak nisem sigurna kako daleč je sposoben it,oglase oziroma slike
smo tudi  že pokazali sosedom. tudi psa smo vzeli s sabo saj gaimamo doma ampak ni nic kaj prida saj se ga boji odkar ga je ugriznil. :_( :bye:
Evidentirano

luna12

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : sreda 09 maj, 2012, 15:45:49 15:45 »

pa se najbolj me je pa strah da ga je slucajno ubila oz napadla kaksna zival :smiley-shocked034: :ferret: :ferret:
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : sreda 09 maj, 2012, 16:16:23 16:16 »

Joj, res mi je žal, da se ti je to zgodilo. Ampak ostani optimistična. Jaz bi na tvojem mestu še iskala, čisto možno, da je kar daleč zašel. Tudi kakšnim bolj oddaljenim sosedom pojdi pokazati njegovo sliko.
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : sreda 09 maj, 2012, 16:28:51 16:28 »

Od kod pa si?
Evidentirano

luna12

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sreda 09 maj, 2012, 18:26:23 18:26 »

iz okolice velenja
 :drool:
Evidentirano

albin

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 472
  • Manja&Božo
« Odgovor #10 : sreda 09 maj, 2012, 19:24:34 19:24 »

Jaz sem tudi iz Velenja, tako da če potrebuješ kakšno pomoč pri iskanju sem ti na voljo.
Evidentirano
.....Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.... 8)

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #11 : torek 27 november, 2012, 20:18:28 20:18 »

Se je dihurček našel?
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: [1]   Gor