Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Umetna svetloba  (Prebrano 1890 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Umetna svetloba
« : ponedeljek 02 november, 2009, 19:07:21 19:07 »

Ker se nisem nikjer zasledila, oz. se tudi ne spomnim da bi se kdaj o tem kaj pisalo ali "govorilo", me zanima kako na  :ferret: vpliva to, da prakticno ne vidi dnevne svetlobe :scared: :agh:

Naj pojasnim situacijo.... Zjutraj ko se zbudimo in spustimo Sashkota (ki je cez noc zaprt v kletki, zato da lahko spimo :supid: :rolleyes: ) je zdaj itak ze/se tema. Potem ga "zapreva" na hodnik in kopalnico (joj upam da razumete kaj mislim- na razpolago ima hodnik in kopalnico) kjer ni nobene naravne svetlobe in mu zato pustiva prizgano luc (varna zarnica). Ko pa prideva domov je pa spet ze tema :hm: tako da v bistvu cez teden ne bo videl dnevne svetlobe.... :think: :scared:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Re: Umetna svetloba
« Odgovor #1 : ponedeljek 02 november, 2009, 20:40:03 20:40 »

Je mozno, da ga prestavis nekam, kjer je okno?
Midva imava smrduha v dnevni sobi in ker trenutno temno rata ze ob pol petih, imava v dnevni samo eno stensko luc prizgano, pa se ta je zasencena, tako da precej temno ostane in da imata cim bolj naraven ritem glede svetlobe. Vsaj upam, da ga imata no  :fiii:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #2 : ponedeljek 02 november, 2009, 20:53:00 20:53 »

Eno okno je v spalnici, kjer ne more bit, ker je prevec sare (morava se naredit omaro), drugo okno je pa v kuhinji, ki je povezana z dnevno (ni vrat) tam ima tudi kletko, samo nocem da je cel dan zaprt v kletki :mez: :blik: :hm:

Trenutno pa razmisljam kaj bi lahko naredila, da bo volk sit in koza cela.... :think:

Sem ze tudi studirala, da bi prerezala vrata v spalnico na pol in pustila zg. polovico odprto, samo ne vem, ce se to da....? Ima kdo kaksne izkusnje s tem?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : ponedeljek 02 november, 2009, 20:57:39 20:57 »

Lahko namestis kos plexi med vrata - med okvir vrat, tako da je naprimer spalnica zaprta, ampak vseeno odprta?  :fiii:  upam, da si predstavljas kaj mislim?  :ashamed: :ashamed: :ashamed:
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #4 : ponedeljek 02 november, 2009, 21:11:43 21:11 »

Tudi midva sva imela podobno prilagojeno za  :ferret:. Vrata so bila odprta, na spodnji del pa sva dala med vrata desko, dovolj visoko, da je ni dihur mogel preskočiti. Malo je težko razložiti. Midva sva to vidla pri Wish, kako super ima prilagojeno za svoje  :ferret:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : ponedeljek 02 november, 2009, 21:25:39 21:25 »

Deska med vrati (med podbojem) je verjetno najenostavnejsa resitev - podobno kot imam jaz to v kopalnici, to, da je cisto brez svetlobe verjetno ravno ok ni ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #6 : ponedeljek 02 november, 2009, 21:35:45 21:35 »

O Mashy, fala kaj si me spomnila - sam nasla tud fotke :)

Jura, Moogie i Jurica :)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #7 : ponedeljek 02 november, 2009, 22:00:18 22:00 »

Maja01- ja saj, do letos (zdaj :fiii: ) tega "problema nismo imeli.... Danes, ko sva se pa peljala domov, sem pa, ko je bila ze taka tema, pomislila direktno najprej na to, in mi je cisto grozno....

Tisti, ki imate omenjeni sistem- kako je pa to pritrjeno potem? Meni Sasho se balkonska vrata, ki so na "klik" odpre brez tezav, in drsna vrata, ki jih obicajno se kaksen clovek ne more ravno odpret... :supid: :rolleyes: Zato sem pa mislila, da bi bilo najbolje, ce bi se odrezala nekje na sredini tik nad kljuko vrata in bi tako ostala zaprta s kljuko....?

Bomo definitivno nekaj po hitrem postopku zrihtali!! :drool: :yes: 8) Samo potrebujem vec informacij ;)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : ponedeljek 02 november, 2009, 22:08:40 22:08 »

S kaveljcki zavrtanimi v zid oz. zabitimi v podboj. Jaz imam sicer "vodilo" narejeno kar iz zebljev, ampak smao zato, ker sem prelena, da bi montirala nekaj drugega, ker cakam (samo sebe), da zamenjam vrata. Po domace, kompliciram ...
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #9 : ponedeljek 02 november, 2009, 22:10:45 22:10 »

S kaveljcki zavrtanimi v zid oz. zabitimi v podboj. Jaz imam sicer "vodilo" narejeno kar iz zebljev

Ker si tega ravno ne predstavljam najbolje, te bom prosila, ce bos lahko pokazala, ce ne bom do takrat ze imela kaksno trajnejso resitev :fiii: :angel:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : ponedeljek 02 november, 2009, 23:20:31 23:20 »

Kako izgledajo kavlejcki, lahko vidis na Petrini drugi slikci - deska je prislonjena, kaveljcek jo pa samo fiksira. Moje je precej kmecko, grdo in super za strgat hlace (ponavadi takrat, ko se ti kam mudi in skocis v kopalnico samo se en detajl popravit ...) - na vsaki strani podboja sta zabita po dva zeblja, med katera vtaknem desko in jo drzita, da se ne prevaga naprej ali nazaj.
Evidentirano

Dr.Pamet

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 124
« Odgovor #11 : torek 03 november, 2009, 08:14:21 08:14 »

ROTFL LOOOL ROTFL kak gledajo vsi 3je  :ferret: novo čudo na sliki ROTFL
Imam predlog v primeru,da ti zadeva z vrati nebi pomagala. Če že vaju ni celi dan npr. 12 ur in več,lahka prestavita kletko ali v prostoru kjer pač imata smrduhce,nastavita UV lampo...mal gre po elektriki ampak naj bo :cheese: Spada sicer med umetno svetlobo ampak anjbolj naravno kar jo znamo naredit sami.
Poskrbi da ne bo imela preveč moči in tudi T.I. "Lumens" -> moč oz. količina barv v svetlobi naj bi bila nekje pod 250 oz to je max. za kožo človeka,ki je izpostavljen več kot 10 pod to svetlobo.

Lp :angel:
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #12 : torek 03 november, 2009, 10:00:36 10:00 »

http://www.grpdesigns.co.uk/Images/Pictures/Composite-Stable-Doors.gif

Kaj takega, kajne?

Lahko pa enostavno mizar odreže vrata in uporabiš , tako deščico(spodnji naslov), da po možnosti odpireš le zgornji del vrat ali pa celotna vrata.  Spomnim se, da so pri znancih, ki so imeli psa, naredili tako veliko luknjo v okvir vrat pri spodnjem delu vrat, da  so to deščico, kot urni kazalec zavrteli , da se je zataknila v okvir vrat. Tako, da so imeli dve deščice v vratih- med obema deloma vrat in pri strani.Mogoče bi bilo tudi to kul,da bi bilo pod kljuko, bi imeli več svetlobe. Spomnim se, da je bilo vse skupaj narejeno zelo lepo in skoraj neopazno. :)

http://users.volja.net/igorcet/slike_doma/vrata_prikolica.JPG

Čeprav je tudi Wishina ideja domiselna.
« Zadnja sprememba: torek 03 november, 2009, 10:05:56 10:05 blyss »
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #13 : torek 03 november, 2009, 15:41:27 15:41 »

Moje je precej kmecko, grdo in super za strgat hlace (ponavadi takrat, ko se ti kam mudi in skocis v kopalnico samo se en detajl popravit ...)

Sem opazila, ja.  :fiii:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #14 : torek 03 november, 2009, 21:00:03 21:00 »

Ja Blyss, tako sem imela v mislih.... Samo, ce odrezem pod kljuko, potem nisem ravno profitirala kar se tice zapiranja ;)

Maja01- sem potem (zgleda med sanjami  ROTFL :rolleyes: ) pokapirala kako mislis s temi kaveljcki  :yes: Na Wishini sliki sem sicer poskusala razbrat, samo mi 1. ni ravno ratalo, samo kot pravim- sanje mi resujejo zivljenje  LOOOL ROTFL LOOOL

Dr. Pamet- kot sem ze napisala ni variante da ga prestavim v drug prostor, ker je enostavno prevec nevarnosti za  :ferret: in bom definitivno nekaj naredila v smeri Wishine, Majine resitve ali pa kaj v smeri moje zamisli  :hyper: ::) :yes: :cheese: Hvala pa za predlog z UV svetlobo, samo me po moje dolgorocno gledano ceneje in enostavneje pride ena od ostalih resitev, vsekakor je pa verjetno (kar mi je tudi najpomembnejse  :yes: 8) ) za  :ferret: najbolj zdravo!!  :jay: :jupi: :jupi: :happy64:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: [1] 2   Gor