Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Problem z prebujanjem  (Prebrano 750 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Ozzy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 18
Problem z prebujanjem
« : četrtek 30 junij, 2011, 22:22:50 22:22 »

Pozdravljeni. doma imam 2 mala 8 tednov stara dihurcka in me nekaj res skrbi. Vcasih tako spita da resno zgledata kot mrtva. danes sem toffeeja zbudil po kakih 2 minutah tresenja in zgeckanja. Je cisto mlahav inin ima napol odprte oci. Ko pa se zhudi pa normalno nori in grize. mislite da je to normalna "motnja" pri dihurih ali je kaj narobe??
Evidentirano

Grizli

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 549
  • Grizli
Re: Problem z prebujanjem
« Odgovor #1 : četrtek 30 junij, 2011, 22:25:53 22:25 »

Znano je pri dihurjih da imajo globoko spanje - dead sleep. Če je to to .. pol ni razloga za paniko.

Jaz sem to do zdej doživela le z dvema dihurjema. Eden od teh je gluh, tako da je prebujanje bio še "težje".
Evidentirano
Grizli, *Fedro*, *Sniffy*, Bamboos, Spoon & moja malenkost: Ika

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Problem z prebujanjem
« Odgovor #2 : četrtek 30 junij, 2011, 22:28:19 22:28 »

Naceloma se temu rece Sleeping not dead "syndrome" in je pri dihurjih normalno. Tudi pri odraslih.
Ce sta v budnem stanju normalno zivahna, ne bi smelo biti kaj dosti narobe, samo poskrbite, da v prostoru kjer sta nastanjena, ni prevroce. Ce sta zaprta v kletki, jima dajte notri tudi kaksno steklenico mrzle vode/ledu zavito v majico ali eno, dve keramicni ploscici.

In vsekakor morata imeti ves cas na voljo hrano, ker podobni znaki se lahko pojavljajo tudi pri hipoglikemiji, do cesar pri mladicih lahko pride, ce ne jedo dovolj pogosto.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1]   Gor