Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: maščoba v prahu  (Prebrano 824 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
maščoba v prahu
« : nedelja 04 november, 2012, 23:39:01 23:39 »

http://www.zooplus.it/shop/gatti/compresse_paste/barf/99729

Sem dobila eno informacijo, da je tale zadeva zelo dobra, če  :ferret: noče jesti oz. izgublja na teži. Bi bilo to mogoče ali je samo še ena lažna propaganda več?  :think:
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
Odg: maščoba v prahu
« Odgovor #1 : nedelja 04 november, 2012, 23:44:02 23:44 »

zdej ko sem prebrala bolj natančno...piše tudi, da vsebuje tudi sladkor, tako da je verjetno precej neprimerno...
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #2 : nedelja 04 november, 2012, 23:58:33 23:58 »

Ce so ostali (zdravstveni) vzroki za izgubljanje teze izkljuceni - vitamin B stimulira apetit.
Ce je meso, lahko das kose mesa z vec mascobe (raca, jagnjetina..)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : ponedeljek 05 november, 2012, 09:44:04 09:44 »

Tudi jaz sem mnenja, da je najprej je treba ugotoviti kaj je vzrok in temu primerno (ne)ukrepati.

Ce je dihur bolan, potrebuje ustrezno zdravljenje in primerno prehrano, ce gre za spomladansko izgubo teze, ne potrebuje nicesar. Nekateri dihurji imajo "malo" zmeden bioritem in to spomladansko ni ravno spomladansko. Je lahko tudi povsem jesensko ali zimsko. Ce je vzrok v menajvi hrane, potem jo je potrebno zamenjati postopoma, ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #4 : ponedeljek 05 november, 2012, 11:13:36 11:13 »

ali dihur sploh potrebuje tak dodatek h hrani kot je pac tale prah? :think:

Pri nas Mufko niha med grami, zdaj malo vec... sicer se danes tehtamo da vidimo kako je,...
Ali dihur sploh lahko kar tako hujsa? ce ni vzrok bolezen ali to spomladansko/zimsko obdobje?
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : ponedeljek 05 november, 2012, 12:02:08 12:02 »

Jaz ne vidim nobenega pametnega razloga zakaj bi dihur (ali druga zival) kar tako nehal jesti in hujsal, ce vzrok ni zdravstveni, menjava hrane, povecana aktivnost (ampak v tem primeru ne jedo manj) ali prehodno obdobje.

V tale dodatek se nisem poglabljala, ker ne razumem italijansko, za googlanje pa zdajle nimam casa.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : ponedeljek 05 november, 2012, 13:56:52 13:56 »

Gre za prah iz govedine, ki naj bi se hitro absorbiral v organizem in se takoj spremenil v energijo. Spotoma pa naj bi ta zadeva povečevala apetit in ker je rahlo sladkastega okusa (vsebuje grozdni sladkor) ga lahko uporabiš tudi kot pomoč pri navajanju na določeno hrano, ki je dihur noče. Naša  :ferret: noče jesti ničesar drugega kot samo brikete. Preizkusili smo že vse načine, da bi jo prepričali v to ampak se trmasto upira. Tako sem v Italiji med raziskovanjem, kaj se tam lahko dobi za naše male zverinice, od enega prodajalca dobila to informacijo, da ta prašek pri dihurjih uporabljajo za navajanje na hrano in tudi, ko ti zgubljajo na teži, saj naj bi vzpodbujala apetit.
Ne vem, koliko je v tem resnice...
Osebno sem se odločila, da tega raje ne bom dajala moji  :ferret: vsaj dokler ne bom prepričana, da je stvar 100% varna. Si bomo raje pomagali z dodajanjem B kompleksa in upali, da bo čudežno začela jesti še kaj drugega  :car:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : ponedeljek 05 november, 2012, 14:06:42 14:06 »

Ok ... to je nekaj povsem drugega. B kompleks nikakor ne bo pomagal, da bi dihur kar sam od sebe zacel jesti nekaj cesar ne smatra kot hrano/cesar ne mara.

Tukajle je nekaj nasvetov kako uvajati novo hrano. Zacni s tem, da brikete, ki jih je vajena, razmocis in spasiras. Ko se bo navadila te strukture (okus obicajno ni problem, ker je enak), zacni dodajati meso in druge stvari, ampak zacni z zelo majhnimi kolicinami teh novotarij. Potem kolicino te novosti, ki jo uvajajs povecuj in scasoma povecuj tudi koscke. Kar pomeni - ce najprej vse skupaj miksas v neko briketnomesno kasico, potem pocasi dodajaj koscke mesa.
Na zacetku bos morala mogoce tole corbico ponuditi s prsta, ker z dihurskega stalisca, kar je novo ni nujno uzitno, oz. je morda celo strupeno ... Vsaj po odzivih sodec.

Drugace pa pri navajanju zelo pomaga, ce dodas bucno olje, vecina dihurjev ga obozuje.

Kar se tega pripravka konkretno tice - skodljiv sigurno ni, vsaj v nekih normalnih kolicinah cisto nic bolj kot malt pasta. Ne bi pa jaz tega dajala vsak dan, vsekakor ne v vecjih kolicinah.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : ponedeljek 05 november, 2012, 14:28:20 14:28 »

B kompleks sem mislila bolj zato, da bi dobila kakšen vitaminček več, ki bi jih sicer, če bi jedla tudi meso, zaužila s hrano...bojim se, da v briketih vendarle ne dobi ravno vsega potrebnega zanjo...ali se motim?  :think:

Tudi bučnega olja ne mara  :hm: Edina stvar mogoče je to, da ima vedno bolj rada lososovo olje ampak mora biti samo olje, brez drugih podtaknjenih primesi  :rolleyes:
Brikete sem tudi že miksala z mesom in še vedno jih a ni vidnega napredka  :_( Res je trmasta. Še dobro, da je vsaj Orijen brikete sprejela za užitne, drugače ne vem kaj bi  :flag:
Ampak bom vztrajala dalje  :girlpower:

:thnx:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : ponedeljek 05 november, 2012, 15:22:07 15:22 »

Ce so briketi kvalitetni, kar orijen so, naceloma dobi vse in iz tega vidika ne rabis nic dodajat.

Problem je predvsem, ko tak dihur zboli (in nazalost se to zgodi) in ga je potem, ko je ze itak ves ubogi, treba se silit z novo hrano.

Namocene in zmiksane brikete (brez cesarkoli) torej je? Daj ji potem nekaj casa dajaj to, ce ga ima rada, lahko dodas lososovo olje. Potem pa res pocaaasi zacni dodajat majhne kolicine mesa (zacni s piscancem), ki ga za zacetek zmiksaj. Ze ce jo postopoma navadis na "racjo zupco", ki ima vsaj en del mesa notri bo kar ok.
Evidentirano
Strani: [1]   Gor