Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Hujšanje  (Prebrano 1776 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

furi

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
Hujšanje
« : nedelja 26 april, 2009, 23:14:36 23:14 »

ojla
imam mali problem. moja Furi nenehno je enkrat svojo hrano enkrat mačjo in juhice in pribolške in kaj ukrade iz mize..
vendar vsak teden malo shujša. pred sterilizacijo je imela 826g dva tedna pozneje 806g sedaj samo 775g.
saj bom kakeca nesla na pregled ampak ali je normalno da toliko hujša kljub temu da ogromno poje?
hranim jo že z isto hrano odkar je pri meni to je 6 mesecev tako da hrana sigurno ni kriva.
ali ima kakšno nevarno bolezen razen da so verjetno prisotni zajedalci?
hvala za odgovor
jasmina
« Zadnja sprememba: ponedeljek 27 april, 2009, 10:31:57 10:31 Jana »
Evidentirano

furi

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
Re: hujšanje
« Odgovor #1 : nedelja 26 april, 2009, 23:18:27 23:18 »

ojla
pozabila sem napisati da je Furi živahna in da je kakec normalen, le včasih se grize okoli zadnika.
verjetno so zajedalci
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: hujšanje
« Odgovor #2 : nedelja 26 april, 2009, 23:26:08 23:26 »

Bi rekla, da prej samo izgubljanje zimskih zalog. Cez zimo lahko dihurji dobijo tudi do 40 % dodatne teze, ki jo potem na spomlad (eni prej drugi kasneje) izgubijo. Kastracja pa tudi pripomore k izgubi kaksnega grama. Ce je sicer normlano zivahna, jesca, ce so iztrebki normalno formirani jaz ne bi delala kaksne hude panike. Lahko jo pa seveda preventivno razglistis, lahko das tudi pogledati iztrebek na parazitologijo.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
Odg: Hujšanje
« Odgovor #3 : sreda 02 januar, 2013, 12:30:33 12:30 »

Pozdravljeni!

Danes sem poleg kakca našla tole žival, kar nas je precej zaskrbelo...
Wini je še do 14.11.2012 imela 800g, nato je počasi začela izgubljati težo, 5.12.2012 je imela 760g, 16.12.750g, danes ko sem jo tehtala pa ji imela že 738g. Sklenili smo, da jo peljemo k veterinarju. Ko pa sem malo po njenem tehtanju očistla dva kakca pred vrati, ki jih je pušča čez noč, sem naletela ob kakcu na to žival podobno glisti.

Ves čas normalno je, veliko pije, veliko spi, je pa zelo malo aktivna, kakih 20 minut, potem gre spet spančkat za par uric. To spanje smo pripisovali zimskemu spanju ampak sedaj nismo več prepričani v to...
Zanima me, jo lahko peljemo k veterinarju tu v Novi Gorici? Ker sva oba s fantom zelo na tesno s časom in nam nikakor ne bi uspelo it v Ljubljano...

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sreda 02 januar, 2013, 14:28:30 14:28 »

Meni to sicer izgleda bolj kot neka striga ali kaj podobnega kot notranji parazit.

Dajte iztrebek na parazitolosko analizo in je. Kam to nesete, je bolj ali manj vseeno, ce bodo poslali na VF na parazitologijo.

m.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : sreda 02 januar, 2013, 21:52:04 21:52 »

Ugotovili smo, da ta živalca res nima veze z Wini, verjetno je prišla not v hišo pod kakim čevljem...
Je pa tako, peljali smo jo k Veterinarstvo Vidic, ki je povedal naslednje:
- ima v ušesih ušesno maslo, kar ni vredu in je posledica proteinov. Naj ji ne dajemo več briketov Orijen, ker so preveč protenski in niso dobri zanjo. Morala bi uživati hrano s 5 do 7 procenti proteinov
- v grlu ima rdeče pikice, kar spet pripisuje preveliki količini proteinov
- hujša, ker je spolno dozorela in je pod stresom - hujšanje bo prenehalo čez nekaj časa samo od sebe
- njeno obnašanje, da ni živahna in večino spi je zato, ker je v ujetništvu, to pa ni njeno naravno okolje in je zaradi tega precej pod stresom

Na kratko je to vse, kar je povedal Veterinar (ki je za spoznanje tudi precej drag  :hm: )

Ne vem, s fantom nikakor nisva prepričana v to, kar je povedal, ker je govoril stvari, ki nasprotujejo napisanemu na tem forumu. Vseeno razmišljava o opciji vzeti dopust in jo peljati na FV v Ljubljano..
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #6 : sreda 02 januar, 2013, 22:27:28 22:27 »

Tale veterinar očitno še ni prebral nobene literature o dihurjih.  :supid:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : sreda 02 januar, 2013, 23:19:34 23:19 »

Idiot. Ne morem reci nic drugega ... Res, Idiot, z veliko zacetnico, tak, ki bo s temi nasveti se ubil kaksnega dihurja ... Zal mi je vsakega centa, ki sta ga placala.

Spi vec zaradi tega, ker je zima in vecina dihurjev je v tem casu manj zivahnih. Hujsa pa najverjetneje zato, ker je topleje in vecina zacenja izgubljati pridobljeno tezo.

Ce dihurcica sicer normalno je, pije in je takrat, ko je budna, zivahna in igriva in ce so iztrebki normalne kolicine, strukture, forme, barve in pogostosti, bi ti predlagala, da poklices na VF in da se narocite za kastracijo. Ko boste tam, pa das se iztrebek pogledati na parazitologijo.
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #8 : sreda 02 januar, 2013, 23:21:58 23:21 »

ojoj budalo...res... ne mores verjet... namesto da bi priznal da nima pojma o dihurjih je raje malo nakladal... dobro da ni predlagal da namesto z Orijenom hranis svojo dihurcico s hrano za papagaje...  :wall: :wall: :wall: a za to kar vam je povedal ste mu plačal ? Vecje malomarnosti s strani veterinarja pa še ne  :wall:
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : četrtek 03 januar, 2013, 15:42:29 15:42 »

Nikoli več je ne peljem tja!  :angry:  Tako da tudi opozorilo za vse ostale, da ne bo še kdo peljal tja svojo zverinico...in če se da, tudi nobeno drugo živalco, če nočete bankrotirati... :P
Danes sem klicala za kastracijo na VF, pa so rekli, da če ni prav nujno, naj še kakšen mesec počakamo. Tako da bomo počakali kolikor bo pač mogoče  :)
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #10 : četrtek 03 januar, 2013, 19:38:40 19:38 »

Ce jo imas v hladnem in temnem prostoru, komot pocakate do februarja, vcasih celo do marca :)
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : četrtek 03 januar, 2013, 23:37:44 23:37 »

Temen prostor ji lahko zagotovimo, če pokrijemo kletko, hladen pa malo težje, ker s fantom trenutno živiva v majhnem stanovanju s temperaturo nekje od 21 do 22 stopinj. Zaenkrat še nimava možnosti, da bi jo dala na kakšen hodnik ali prostor, ki ne bi bil ogrevan... :hm: V našem bodočem domu, ki je v nastajanju, projektirava sobo samo za našo Wini in seveda za družbo, ki jo bo dobila  :)
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : torek 22 januar, 2013, 12:25:08 12:25 »

Pri nas smo sedaj vsi malo zmedeni...
Kot sem že pisala v prejšnjih postih, je naša Wini od 14.11.2012 do 2.1.2013 prišla iz 800g na 738g. Hujšanje se tu še ni ustavilo kajti 14.2.2013 je tehtala še komaj 700g...
Maja je nazadnje napisala, da hujša najverjetneje zato, ker je topleje in izgublja pridobljeno težo.
Se pa trenutno dogaja to, da Wini spet pridobiva na teži - danes sem jo tehtala in je prišla na 730g in to v 8 DNEH!!!!! :scared:
Nam res nič več ni jasno....  :smiley-shocked034:
Evidentirano

klawdyy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 736
« Odgovor #13 : torek 22 januar, 2013, 12:44:54 12:44 »

Ja nekateri so res precej občutljivi na temperaturne spremembe. Meni je tudi eden izmed mojih šel v roku slabih dveh tednov dol za več kot 100g + zamenjal vso dlako, sedaj pa spet pridobiva na teži, ker je v prostoru kjer se nahajajo čez dan bistveno hladneje kot je bilo pred nekaj tedni. Druga dva pa še kar vztrajno puhtita, ne glede na spremembe.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : torek 22 januar, 2013, 13:25:43 13:25 »

Pri nas je temperatura v stanovanju stalna - 22 stopinj. Res ne vem, kaj jo daje... :think:
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor