Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Uporaba Advocate-a pri dihurjih  (Prebrano 1041 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Uporaba Advocate-a pri dihurjih
« : torek 16 september, 2008, 19:39:18 19:39 »

danes mi je v roke padel prospekt za novo rec na hrvaskem trgu . klice se Advocate, proizvaja jo Bayer i nazaj par dni je na mojem forumu ena punca vprasala ali se sme rabit pri dihurji.
malo sem pobrskala in dosla do informacija da se za njih rabi doza od 4 mg (kot za male pse) in se mece na pleca iza glave (tkz spot - on aplikacija). Ne vem ali mate to rec tud v Slo, ampak cini mi se zelo okej, prevenira proti usesnim garjam in sarkoptes garjam, bolham, srcanomu crvu (dirofilariji), crevnim glistam, demodikozi in pasjim usima (ne vem koji je to vrag, al ... okej).

mi sva do zdaj rabila Stronghold ampak resno premisljujem da isprobamo to novo medicino ko spet pride cas.

« Zadnja sprememba: sreda 17 september, 2008, 12:18:47 12:18 Jana »
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: uporaba Advocate-a pri dihurjih
« Odgovor #1 : sreda 17 september, 2008, 11:07:37 11:07 »

Saj je isto ... Razen, ce je razlika v ceni.
Z usesnimi garjami je pa tako (no, z ostalimi paraziti tudi), pomaga, ce infestacija ni prehuda, oz. v kombinaciji strongholda/advocata, ki se mu cez 10-14 dni doda se kaj drugega.
m.
« Zadnja sprememba: sreda 17 september, 2008, 11:10:24 11:10 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
Re: Uporaba Advocate-a pri dihurjih
« Odgovor #2 : sobota 27 september, 2008, 14:02:49 14:02 »

Samo za intermezzo - ste ze kdaj pomislili kaj zaboga se dogaja v zivali, v razlicnih tkivih in organih, ce nekaj nanesete na kozo in to potem deluje v crevesju?!?

Samo toliko ...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : sobota 27 september, 2008, 14:56:47 14:56 »

O ja. Ampak hkrati tudi na to, kaksne posledice imajo okuzbe z dolcenimi paraziti. Jaz npr. pri dihurjih in mackah nobenih preparatov razen tablet za razglistenje ne uporabljam kot preventivo. Stronghold, Frontline ... uporabim le, ko je potrebno (beri, od kje privlecemo bolhe). Zal pri psih to ni tako enostavno, ker je pac psica redno zunaj in zato cez sezono klopov uporabljam preparate. Dobro mi je namrc jasno, kaksno stalo lahko povzroci en sam samcat okuzen klop. Gledam primer vsak dan ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #4 : sobota 27 september, 2008, 16:09:15 16:09 »

ja, razmisljam o temu (obcasno prevec) ker mam dva zelo bolana dihurja. ampak, odvagnem katera varianta je manjse zlo. tud pri takim terapijam kot je tale proti okuzb s bolhami, garjami in podobnim uzasima.
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #5 : sobota 27 september, 2008, 20:42:53 20:42 »

Se strinjam!
Samo to sem hotela reci, da ne bi dajala necesa, kar gre skozi kozo v creva, ker je po vsej verjetnosti topno v lipidih in ce se stvar nalaga v mascevju je lahko dolgorocno (za kar farmacevtske druzbe ne delajo testov!!!) kriticno - pomislimo samo, da je mascoba povsod: okrog vsake celice, organa, mozgani so je polni...

Ampak se strinjam, da je potrebno resno pretehtati kaj je manjse zlo  :scared: in hkrati razmisliti kateri tip "zdravila" je boljsi.
K
Evidentirano
Strani: [1]   Gor