O dihurjih > Vedenje, vzgoja in socializacija

Ljubosumje?

(1/1)

Mark:
Zdravo!

Lansko leto junija sem dobil svojo prvo dihurcico z imenom Didi, kupil sem jo pri rejcu s stajerske. Prvi problem je bil ta da mi jo je (kakor sem na zalost ugotovil prepozno) oddal prezgodaj saj je bila stara komaj en mesec. Na zacetku je bilo nekaj izzivov saj ona ni bila dobro socializirana in nevzgojena s strani svoje mame, jaz pa popolni zacetnik kar se tice dihurjev (no, sem obrnil cel internet na glavo vendar se vedno nobenih prakticnih izkusenj).
Imeli smo nekaj problemov z razgrajanjem in grizenjem vendar sva jih prebrodila. Problem pa je da Didi neizmerno rada (in tudi mocno) grize mojo punco, mene vedno lize in ne grize ko jo vzamem v roko, puno pa konstantno grize. In to kljub temu da se je ona veliko igrala z njo in nikoli ni bila do nje groba. Ali je mozno da je Didi ljubusumna na mojo punco in kako bi to obnasanje odpravil?
Drugo zadeva ki me matra pa je sledeca, obcutek imam da sem dobil najbolj hiperaktivnega dihurja na svetu  :cheese: imam kolegico ki ima doma dva, oba sta velika lenuha in tudi drugje ko prebiram vem da veliko prespijo in lenarijo (vem da naj bi se ukvarjal vsaj 4 ure na dan z njimi) Nasa Didi pa se ne ustavi niti za sekundo, lahko je zunaj 8 ur pa bo skakala, jo dam v kletko in takrat micken zadrema, ce jo bom vzel spet ven bo naokoli divjala nadaljnih 8 ur. Da je pri meni v narocju mirno lezala se mi je zgodilo le ko sem jo pripeljal domov in je bila utrujena od voznje ter prestrasena zaradi novega okolja. Je normalno da je tak hiperaktivec :D?

Hvala za odgovore, LP

Andja:
Živijo,

mi smo imeli/imamo podoben problem z Lili. Ko je prišla k nam, se fant ni dovolj ukvarjal z njo oziroma se je je malo bal. Njega je grizla ob vsaki priložnosti, do mene je bila pa največja crkljivka - bog ne daj, da me ugrizne. Nekaj časa sva to reševala s tem, da je bila dihurka pač vedno zaprta, ko je bil on v dnevni sobi, potem sva pa našla tole:
http://youtu.be/nBB5HEuFRUo

Dobil si mladička, mladički so hiperaktivni. V bistvu, dihurji so hiperaktivni in se umirijo šele čez par let. Malo je sicer pomoje odvisno tudi od tega, kakšno energijo imaš ti. Po svojih izkušnjah pa lahko povem, da je najbolje, da dihurja pustiš toliko časa zunaj kletke, dokler ne omaga in ga potem spečega daš nazaj. Če je to 8 ur, naj bo pa 8 ur. ;) Doma imam dva lenivca, ampak če ju recimo dlje časa ne spustim ven oziroma ne za dovolj dolgo, sta tudi onadva naslednjič hiperaktivna.

Pa veliko sreče! :nod:

Mark:
Super!

Hvala za izcrpen odgovor, bom pogledal video in zacel po najhitrejsem postopku "prevzgojo" :)

Navigation

[0] Message Index

Sitemap 
Go to full version