O dihurjih > Poškodbe, okostje, zobovje

ugrizne rane

(1/8) > >>

mashy:
Zadnjič je Vili ugriznil Bobeka po trebuhu, da je bil malce krvav  :( Ker doma nisem imela razkužila, sem mu rano umila s toplo vodo (a se je Bobek upiral, zgleda,da ga je bolelo). Naslednji dan je rana zgledala kot da se lepo celi. Danes (kak teden kasneje) pa sem gledala rano in spet zgleda vneta  :hm: Zadeva je takšna, da je krasta, spodaj oz. na robovih pa je rdeče (ker je na trebuhu in je pregibno). Skrbi me, da se ne bi spodaj, pod krasto zagnojilo??

maja01:
Je mozno, saj je mikroflora v dihurskem gobcu nadvse bogata ... Zato sem ti tudi rekla, da zadevo razkuzi. Daj poslikaj vse skupaj in mi poslji sliko. Ce je prislo do infekcije, bo potrebno rano scistit in tamalega dat na antibioticno terapijo.

Razkuzilo je ena od zadev, ki jih je zelo pametno imeti doma, ce imas doma dihurja, oz. kakterokoli drugo zival. Prav pride pri ugriznih ranah (za lastnika ali zival), pri odrgninah, urezninah, ... Od preparatov je fajn jodova tinktura (betadin), spitaderm (deluje proti vsem zivim mikrobom, ampak na rani pece) ali medicinski (mislim, da je 0,1%) peroksid.
m.

Bina:
Kaj pa medicinski alkohol? Ta bi moral biti tudi v redu :think:

Kaj pa recimo v primeru, da res nimas nobenega alkohola razen, nevem, vodke ali kakega ruma oz. alkohola, ki ima okoli 40%.... Ali lahko za prvo silo vsaj s tem razkuzis? Jaz sicer sebe sem, ampak kako pa to na zival deluje? Ali je bolje pustit  :think:

maja01:
"medicinski" alkohol je v spitadermu, zato pece kot sam satan ...

Domaci zvarki so dobri samo za piti. Ali pa se to ne ... Boljse moznosti so da a) gres do dezurne lekarne in kupis primeren sterilen pripravek, b) speres s fiziolosko raztopino (ce nimas, jo lahko naredis doma - prevres 1 liter vode, v katerega das 9 g soli) in gres naslednji dan po razkuzilo, ali se bolje, c) preden se kaj zgodi, si nabavis sterilno fiziolosko in eno primerno razkuzilo.

Bina:
Ma jaz imam in spitaderm in nek alkohol- ki ni spitaderm, ima tudi drug vonj.... Sem ga v lekarni kupila za razkuzevanje piercinga.... 1x kasneje pa sem kupila se spitaderm, tako da imam, na sreco, oboje :yes: 8) Upam samo, da ne bom rabila uporabljat tega :embarassed:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 
Go to full version