O dihurjih > Notranji organi

Tezave s smradnimi zlezami in njihova odstranitev

(1/23) > >>

bibika20:
No ja...zdej sem dubila eno knjigo o dihurčkih in sem jo malo prebrala, pa sem naletela na odlomek v katerem se govori o odstranitvi žlez, da je to preventivno še najboljše, saj pogosto pride do komplikacij kar se tiče vnetja le teh...pa me zanima kake imate kaj vi izkušnje in ali je to že kdo doživel oz. prakticiral in kako je zdaj s tem?

maja01:
No, ... to pa je ena od ameriskih praks, ki se jih v Evropi ne posluzujemo ravno. Tam je namrec vecina mladickov pri 6ih tednih, ko jih spakirajo v petshope ze kastriranih (kar ima potem posledice) in z odstranjenimi zlezami. Odstranjevanje zlez kar tako, ce za to ni zdravstvenega povoda, je pri nas prepovedano. Tako kot kupiranje psov, odstranjevanje macjih krempljev (kar je praksa v zda), kupiranje pticjih peruti (odstranjevanje prvega prsta, ne strizenje peres), ...
Vnetja paranalk niso pogosta, ce do njih pride, se najprej zadevo (popolnoma enako kot pri psih) poskusa resit z antibioticno terapijo. Ce se vnetja ponavljajo, oz. ce se vrecke ne praznijo same, se potem odloci za odstranitev.
Mi smo jih spomladi iz zgoraj omenjenih razlogov - polnenje v 14ih dneh, vnetja, odstranili Taz. Poseg ni nekaj blazno zahtevnega, seveda, za nekoga, ki ne pozna anatomije dihurjev, pa vseeno malo poseben. Lahko gre seveda kaj narobe, ampak naceloma ni nekih hudih komplikacij. Mogoce se najbolj zahteven del posega je vonj ob tem ...  :sick: :sick: :sick:
Okrevanje je hitro, saj rana ni velika (par sivov na vsaki strani). Par dni analgetikov (predvsem zato, da omilijo bolecine in dihur iztreblja) in antibiotikov in to je to ...

Jana:

--- Citat: maja01 - četrtek 04 september, 2008, 21:56:51 21:56 ---... Mogoce se najbolj zahteven del posega je vonj ob tem ...  :sick: :sick: :sick:
--- End quote ---

To pa lahko potrdim.  :sick: Ne vem če sem v svojem življenju že kdaj prej naletela na tako odvraten vonj. :blik: 

bibika20:
Kakšni so pa simptomi, ko se žleze vnamejo; da vsaj vem na kaj naj bom pozorna (vem samo, da spustijo smradec nekontrolirano oz. brez posebnega razloga)...? :think:

maja01:
Eh, tisti en smradek sem in tja ni znak ventja. Pri vnetju je okolica anusa rdeca (vneta), lahko se pojavi izcedek (smrdljiv), drsanje po zadnjici (ne tisto klasicno in normalno brisanje po potrebi), ampak pretirano. Pri Taz je bil znak, da nekaj "ne stima" tudi to, da je kar naenkrat zacela opravljati potrebo povsod in dobesedno med hojo. Kar tako je spustila majhen iztrebek, cez meter se enega, ...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 
Go to full version