O dihurjih > Paraziti

Hujšanje

(1/4) > >>

furi:
ojla
imam mali problem. moja Furi nenehno je enkrat svojo hrano enkrat mačjo in juhice in pribolške in kaj ukrade iz mize..
vendar vsak teden malo shujša. pred sterilizacijo je imela 826g dva tedna pozneje 806g sedaj samo 775g.
saj bom kakeca nesla na pregled ampak ali je normalno da toliko hujša kljub temu da ogromno poje?
hranim jo že z isto hrano odkar je pri meni to je 6 mesecev tako da hrana sigurno ni kriva.
ali ima kakšno nevarno bolezen razen da so verjetno prisotni zajedalci?
hvala za odgovor
jasmina

furi:
ojla
pozabila sem napisati da je Furi živahna in da je kakec normalen, le včasih se grize okoli zadnika.
verjetno so zajedalci

maja01:
Bi rekla, da prej samo izgubljanje zimskih zalog. Cez zimo lahko dihurji dobijo tudi do 40 % dodatne teze, ki jo potem na spomlad (eni prej drugi kasneje) izgubijo. Kastracja pa tudi pripomore k izgubi kaksnega grama. Ce je sicer normlano zivahna, jesca, ce so iztrebki normalno formirani jaz ne bi delala kaksne hude panike. Lahko jo pa seveda preventivno razglistis, lahko das tudi pogledati iztrebek na parazitologijo.
m.

petra55:
Pozdravljeni!

Danes sem poleg kakca našla tole žival, kar nas je precej zaskrbelo...
Wini je še do 14.11.2012 imela 800g, nato je počasi začela izgubljati težo, 5.12.2012 je imela 760g, 16.12.750g, danes ko sem jo tehtala pa ji imela že 738g. Sklenili smo, da jo peljemo k veterinarju. Ko pa sem malo po njenem tehtanju očistla dva kakca pred vrati, ki jih je pušča čez noč, sem naletela ob kakcu na to žival podobno glisti.

Ves čas normalno je, veliko pije, veliko spi, je pa zelo malo aktivna, kakih 20 minut, potem gre spet spančkat za par uric. To spanje smo pripisovali zimskemu spanju ampak sedaj nismo več prepričani v to...
Zanima me, jo lahko peljemo k veterinarju tu v Novi Gorici? Ker sva oba s fantom zelo na tesno s časom in nam nikakor ne bi uspelo it v Ljubljano...

maja01:
Meni to sicer izgleda bolj kot neka striga ali kaj podobnega kot notranji parazit.

Dajte iztrebek na parazitolosko analizo in je. Kam to nesete, je bolj ali manj vseeno, ce bodo poslali na VF na parazitologijo.

m.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 
Go to full version