O dihurjih > Tujki, strupi, ...

Seznam stvari, ki so jih dihurji pozrli - pa jih ne bi smeli ...

(1/3) > >>

maja01:
Naj bo tema v opozorilo, saj dihurji vcasih pozrejo reci za katere bi si clovek mislil, da jih se zanimale ne bodo ali da tudi, ce zagrizejo vanje, kaj dlje od grizljaja ne bo prislo, saj so neokusne. No, dihurji ocitno vcasih niso enakega mnenja. Posledice so (bile) razlicne - od umazanije, kaksne driske, pljuvanja, do hujsih, takih, ki so potrebovale veterinarsko intervencijo (operacije, intenzivna nega, strog nadzor, ...).

Navedeni primeri niso "pridelki" (le) mojih zverin, vecina jih je iz ambulantne prakse ali klicev prestrasenih lastnikov

- oljna barva; posledica: precej casa trajajoca obarvanost kozuha okrog gobca in po vratu (odstranjuje se z razredcilom, ki ni primerno za nanos na zival), driska
- zvecilni gumiji; posledica: k sreci le malo gumijast iztrebek  :rolleyes:
- vse vrste gobic, spuzv, pene, ...; posledica: nekaj jih je pasiralo skozi prebavila, pri nekaterih je bila potreben interventen kirurski poseg
- tkanina; posledica: enako kot zgoraj
- najlonske nogavice; posledica: interventen operativni poseg
- cokolada, cokoladna torta; posledica: blagi znaki zastrupitve, driska
- antidepresivi v kapsuli; posledica: predoziranje, 24 h veterinarski nadzor, intervencija z zdravili
- odpadno olje iz kurilne peci; posledica: bruhanje, driska
- "kuki"; posledica: veterinarska intervencija z zdravili in ogrevanjem
- kamen; posledica: veterinarska intervencija z zdravili
- vatirana palcka (ne samo "kapica", ampak tudi del "rocaja"); posledica: dihurju sicer ni bilo nic, je bil pa zaradi bojazni pred rupturo prebavil pod stalnim veterinarskim nadzorom, dobil je vecjo kolicino laksativov, naredili smo RTG preiskave (nativne in kontrastne), palicke nismo nikoli nasli. Dihur je moj ...  :rolleyes:
- polivinilaste vrecke, baloni; posledica: nekaj jih je pasiralo skozi prebavila, pri nekaterih je bila potreben interventen kirurski poseg
- gumijaste igrace, oz. kosi gumijastih stvari (natikaci, zoge, crocksi, rocaji torb, zascitna pena, ...); posledica: v vecini primerov je potreben interventen kirurski poseg
- barva za lase; posledica: bruhanje, apaticnost, slabost, verjetno blazje opekline sluznice poziralnika
- cepki za usesa; posledica: lahko pasirajo (ob dodatku laksativov) ali pa je potrebna kirurska intervencija, v vecini primerov je prisotno bruhanje

Ce se spomnim se cesa, dopisem. Vabljeni ste, da tudi ostali dopolnite seznam.
m.

Masa:
-pasja igraca - baje neunicljiva  :rolleyes: - vrvice prisle skozi s pomocjo odvajalca. (tista zadeva iz debele vrvi, ki je na enem koncu zavozljana v kuglo, na drugi v rocaj za hardkorovske boje)

maja01:
- plasticna vezica, kar "konkreten kos"; prenehanje z iztrebljanjem, manjsa zivahnost, slabost; interventen operacijski poseg

Živalca:
Moja  :ferret: se je prejšnji teden odločila, da bo probala če so tudi zokni užitni. :supid:.. Tumpika mala mi je iz omare ukradla zokn in ga spredaj pri prstih rasparala in ne vem zakaj ga še je mogla dol pogoltnit.... No pol je bla cela štorja tak da sem šel k  :+: ker je bruhala je itd. Sedaj pa je že zdrava hvala bogu :jupi:

ursika_ursi:
Adam ni ravno požrl, ampak si je okrog nosil olupek od mandarine- sicer prej vedno operem ampak pomoje vseeno ni najboljše, ne? :hm: No, saj to je bila moja napaka, ker sem vrečko pustila na tleh :( :/

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 
Go to full version