Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Praskanje (vrat, omar...)  (Prebrano 1867 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Praskanje (vrat, omar...)
« : petek 12 februar, 2010, 16:00:34 16:00 »

Sem odprla novo temo, ker tega nisem kje zasledila...
Šišmiš me spravlja ob živce, ker neprestano praska po vratih omar in vratih sobe (tu trpita tudi moja dva cimra, kar je malo nerodno  :ashamed:). Zanima me, kako ga lahko od tega odvadim? Poskusila sem s kaznovanjem, zapiranjem v transporter, ignoriranjem,... in nič ne pomaga. Nekje na internetu sem prebrala, da je nekdo posipal tla pred omaro s črnim poprom, spet drugi je spodnjo stran omare premazal s tabascom  :huh: Mene osebno to malo spominja na mučenje ubogih živali... Imate kakšno idejo? Bi to bilo okej? V kratkem sicer nameravam namontirati magnetke, a vem, da ga to ne bo ustavilo, da histerično praska ob treh ponoči.  :P :wall:
« Zadnja sprememba: petek 12 februar, 2010, 16:09:34 16:09 Andja »
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 309
Re: Praskanje (vrat, omar...)
« Odgovor #1 : petek 12 februar, 2010, 16:10:06 16:10 »

Lahko ga ponoči zapiraš... ali pa cimrom podariš čepke za ušesa :idea:
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : petek 12 februar, 2010, 16:12:37 16:12 »

Ne bi ga zapirala v kletko  :hm: Po vratih pa praska tudi podnevi.... Ne bi bilo takšne panike, če ne bi bil moj cimer tudi lastnik stanovanja....  :lipsealed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : petek 12 februar, 2010, 16:26:38 16:26 »

Odpiranje omar preprecis z magnetki. Praskanje pa lahko preprecis edino tako, da a) ga, ko praska, zamotis z drugim opravilom b) ga pospravis v kletko c) preprecis dostop do vrat oz. do tja kjer praska. Tabascoti, limone in ostali "fuj in fej" spreji in namazi ne pomagajo kaj dosti. Tudi pri odvajanju od grizenja ne.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : petek 12 februar, 2010, 17:14:27 17:14 »

Ja, za limono vem, da ne pomaga. Sicer ni bil prav navdušen, ga pa ni motilo.  :supid: Tabasco potem tudi ne?  :fiii: :embarassed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : petek 12 februar, 2010, 17:41:21 17:41 »

Po vecini pricevanj ne deluje. Jaz ga pac nisem preizkusala.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #6 : petek 12 februar, 2010, 18:34:40 18:34 »

Kolegica je poskusila s tabascom, pa tudi ni pomagal :pinch: Čeprav se je tamala pačila poleg ko sam vrag, ampak se ji je zdelo vredno vseh muk- glavno, da je lahko praskala :rolleyes: :supid: :cheese:
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : petek 12 februar, 2010, 19:03:30 19:03 »

Sem zdaj priredila kletko, da ne bom imela slabe vesti, ko ga bom ponoči zaprla... Pravo malo kraljestvo!  :jay:  :dizzy:
Evidentirano

rudy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 40
« Odgovor #8 : četrtek 18 marec, 2010, 12:10:40 12:10 »

Rudy je pravi mojster. S praskanjem omare je tako daleč, da z dvema ali tremi potezami odpre omaro :idea: in je v istem hipu tudi v njej. In uspešen je potem tudi v metanju čevljev iz omare, vrečke s kruhom, plastičnih krožnikov... :angry: O tem, kako založiti vrata omare, smo bili nekaj časa uspešni - zdaj pa brez problema zbrca stran tudi stepper. Pač poslušamo, kje je in ko ga zalotimo v omari, je dovolj samo, da ga grdo pogledaš in rečeš, naj gre ven, pa kar uboga.
Odkar se mu grozno dopade hodit na dolge večerne sprehode (1 - 2 uri hitre hoje), pa neutrudno praska vhodna vrata, ki bi jih rad odprl. Pa ni nič važno, ali šele mora iti na sprehod ali je iz njega že prišel.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #9 : četrtek 18 marec, 2010, 15:27:29 15:27 »

Kako zabavno :happy64:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Manjica

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 156
« Odgovor #10 : ponedeljek 07 junij, 2010, 10:23:32 10:23 »

Mi smo tudi imeli problem s raznimi vratci in podobnim (ampak samo pri Manji, Rožleta kot da razna vratca in take zadeve sploh ne zanimajo. samo da lahko on praska spodnjo stran tepiha in pod kavčem), dokler nismo pogruntali da lahko parv fino zapremo vratca s kuhlami(v kolikor imate takšne ročaje, da skozi vtaknete kuhlo), to je res koritno, ker od takrat to sploh več ni zabavno, gre pa seveda mala zgagica vseeno redno preverit, če smo kje pozabili vstavit kakšno kuhalnico(to je vseeno nadležno, potem ko hočeš kaj vzet iz omaric, moreš umaknit to kuhlo in jo potem dati nazaj, ker drugače je Manja že v omarici in posoda oz servis že ropota in žvenketa. :drool:)Seveda sem tepih že poskusil nakapljat z limoninim koncentratom(tisto za kuho, bi naj bilo bolj koncentrirano kot pa sama limona), mah eh pa to res nič ne zaleže, še kar naprej z veseljem uničuje tepih. Zdaj smo pri kazni z zaporom(plastični transporter, ki se uporablja samo kot "goli otok" in dejansko ni namenjen transportu ), kar sem prebral v Ferrets for dummies(pri socializaciji), vendar Rožle gre prav rad noter, ker ima tako čas za malo počitka in malo pospi not. Ker ko sta zunaj, malo dirkata po bojti, se igrata in lovita, a po kakšni urci postane gospodična tako utrujena, da more iti pod odejo malo  :sleep:, Rožle pa takrat ko je ni, malo demolira po bajti in potem, gre seveda v zapor, da se še on malo odpočije, ker norita res hudo. Manja Rožleta dobesedno zajaha, se ga drži za gubo ali uho in potem imamo dirke, bogi Rožle more z Manjo tečt iz kuhinje v sobo in nazaj, dokler se Manja ne naveliča in gre spat. Seveda še ej treba povdarit da Manja ko je na Rožletu, skozi nekaj cvili in čivka, kot da bi jo Rožle en vem kako grizel in valjal, in pote, pogledaš in vidiš prav   ROTFL prizor, Manja na Rožletu in v kriku, Rožle pa samo zmedeno gleda okrog in v dir, z Manjo na hrbtu seveda. ;) LOL :evilgrin:Ah ta pravi so, res sploh ne rabiš TV in računalnika pri bajti. :smitten:
LP
     2×M, N in R
LP 
    2×M, N in R
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : ponedeljek 07 junij, 2010, 11:37:26 11:37 »

Ja, tudi mi smo poskušali s kuhlami, čopiči, svinčniki in podstavki za dišeče palčke. Ampak Šišmiša nič ne ustavi, da odpre omaro ravno toliko, da se zvleče noter kot palačinka. Tako, da nisem imela druge izbire, kot prepustiti mu največjo omaro z obešenimi oblekami za skrivališče (njemu najljubše, saj je noter zvlekel prav vse, od igrač, briketov in dekce. In tam zdaj preživi 60% dneva.  :supid: Moje stvari so, hvala bogu, toliko dvignjene, da ne vleče brikete po njih :rolleyes: mu je pa super adrenalinski šport splezati na drugo škatlo, kjer imam kratke majice in včasih najdem notri kakšno žogico, pa tigra, pa kravico, ki se skotali iz majice, ko jo poskušam obleči. :blik: ROTFL Ampak potem je že treba vse premestiti, ker sem našla njegovo skrivališče :supid: LOL LOL Enkrat je kar naenkrat izginil in ko sem ga iskala, sem slišala neko praskanje... ko sem bolje pogledala, sem videla, da je veselo užival v uresničeni misiji preluknjanja matijeve plastične zaščite za njegov smoking, in je blaženo ležal v svoji novi visečki (v smokingu) in se pozibaval  :evilgrin: :agh: LOOOL

Edino, kar je nam uspelo zakleniti, je omarica, v kateri ima hrano in pesek. Med ročaje sem vtaknila držalo za dišeče palčke in cela vratca prelepila z izolir trakom. Mislim pa, da je odveč poudarek, da tamali zdaj vedno ve, kdaj jo odpiram, in se na vse pretege trudi priti noter (čez mene, preko mojih rok,  čez mojo glavo,... :rolleyes: :P)

Ps: Magnetkov nismo še naštimali, ker imam v stanovanju samo tri tipe, ki pa so ...pač tipi. Očitno se moram res naučiti delat tudi s pormašino, če hočem, da se bo kaj dejansko tudi naredilo... :pinch: :wall:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : ponedeljek 07 junij, 2010, 13:50:30 13:50 »

pormašino  LOOOL Ti si en por ...  ROTFL ROTFL ROTFL (rece se bormašina)

No, za montazo magnetkov ne rabis nobene bormasine, ampak samo lesne vijake in krizni sraufenciger (ce imas elektricnega oz. tisto akumulatorkso bor masinco, ki je namenjena predvsem vijacenju, se toliko boljse).
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #13 : ponedeljek 07 junij, 2010, 14:55:15 14:55 »

Pri nas se reče pormašina :tongue:

Drugače pa ja, jo rabim, ker so tele omare iz neke zanič plošče in bi počile, če bi poskusila kar tako z šraufencigrom. Sem sprobala :fiii:
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #14 : ponedeljek 07 junij, 2010, 16:31:58 16:31 »

Kakšno srečo imam da imam samičko, ki je prešvoh da bi odprla vrata na 2m omari  :), je pa res da švigne notri tisto sekundo, ko omaro odprem. Tako sem jo nekajkrat pustila da je stvari prevohala, obrnila okoli in zdaj ji ni več zanimivo.

Mi pa nebi bilo všeč, da bi si prilastila omaro, zato sem ji naredila veliko škatlo z majhno izrezo, toliko da gre ona lahko notri in si na rikverc notri zvleče svoje igrače  :), notri sem ji dala filc tako da ima svoj raj, kjer je nihče ne moti, kjer ima temo, kjer lahko spi in se igra.

Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)
Strani: [1] 2   Gor