Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 11   Dol

Avtor Tema: Novdihur v družini - spoznavanje ...  (Prebrano 7509 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Novdihur v družini - spoznavanje ...
« : ponedeljek 22 september, 2008, 08:48:29 08:48 »

Ker sem trenutno v situaciji, ko moram novega in starega dihurčka navaditi, da bosta uspešno sobivala, bo tale tema prišla še kako prav. Vse, ki imajo kakršnekoli izkušnje s spoznavanjem dveh kosmatincev, prosim za kakšen nasvet. :)
Kot sem že napisala je v naš dom včeraj prišel nov dihur (Willy). Je kastriran samec, star 10 mesec, kar pomeni, da je še enkrat starejši od nekastrirane samičke Nike (4 mesece). Prvo srečanje je bilo zelo obetavno saj sta se kosmatinca skupaj igrala (vsaj tako je izgledalo) in ni izgledalo, da bi si hotela kaj hudega. Danes je Willy postal malce bolj pogumen (očitno se je navadil na novo okolje) in ves čas lovi malo Nike. Ker je Nike veliko hitrejša in okretnejša, jo sicer bolj redko ujame, ko pa se to zgodi, skoči nanjo in jo drži da mu ne uide. Ker je težko presoditi ali se hoče samo igrati ali pa jo zlonamerno grize, sta ves čas pod nadzorom, tako da ju lahko spravim narazen takoj, ko se mi zdi da je "igra" postala pregroba. Kadar sta sama, sta zaprta vsak v svoji kletki, tako da se ves čas gledata in vohata. Tako bo ostalo vse dokler ne bom povsem prepričana, da se samo igrata, ker bom edino tako preprečila, da bi se kateremu od njih kaj zgodilo (bolj me skrbi za Nike, ker je res majcena v primerjavi z njim).
Čakam tudi, da bo na obisk prišla Maja, ker bo s svojimi izkušnjami lažje presodila v kakšnem odnosu sta. Do takrat bomo pa maksimalno previdni v spoznavanju obeh smrdljivcev. :yes:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
Re: Novdihur v družini - spoznavanje ...
« Odgovor #1 : ponedeljek 22 september, 2008, 09:08:34 09:08 »

Najprej vse čestitke za novega člana. Tudi sama sem v podobni situaciji, ki pri meni sicer traja že skoraj 2 meseca. Poleti mi je umrl dihur Rudi, in da Vili ne bi ostal sam, sva s fantom čez 14 dni šla po novega, Bobeka v Zagreb. Vili je star 3 leta, Bobek pa 2,5. Problem je v tem, ker je Vili nenormalno boječ. Vsega ga je strah, in tudi drugače ni najbolj razigran dihur. Ker sta oba, in Vili in Bobek posvojena, je vprašanje v kakšnih razmerah sta prej živela, in posledice so vidne. Ko sem pripeljala Vilija iz zavetišča je spoznavanje z Rudijem trajalo slabih 14 dni, in sta takoj postala najboljša prijatelja. Res pa je, da je tudi Rudi bil poseben dihur (imel je tumor na glavi, in od vsega začetka je bi malo počasen, ni znal grist...). Z Bobekom pa je situacija precej drugačna. Vili hoče bit dominanten, in Bobeku to več kot očitno kaže. On pa se mu tudi ne da. Vsak dan grem z njima na sprehod na travnik (da sta na nevtralnem teritoriju). Trenutno sta v fazi ignorance. Me pa malo skrbi, da nikoli ne bosta postala prijatelja. Sem zelo žalostna zaradi tega, ker sem šla po Bobeka ravno iz razloga, ga Vili ne bi bil osamljen in da bi imel družbo. Zdaj pa vedno bolj ugotavljam, da sem naredila napako :think: :(
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #2 : ponedeljek 22 september, 2008, 10:36:12 10:36 »

No... Ravno danes pa sta se končno (po dveh dneh) ujeli Buba in pa njena sestrica Žiži, ki pa je pri meni na obisku do srede! Buba se je sprva vedla čisto dominantno (uboga Žiži je lahko samo bežala pred njo). No danes pa sta se že igrali, zdaj na koncu je pa Buba zopet zagrabla Žiži in ni spustila :(.
Pa me zanima ali ju pustim, da se zmenita ali ju ločujem?
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #3 : ponedeljek 22 september, 2008, 13:40:14 13:40 »

No jaz ti lahko pomagam. Moja dva že teden dni lepo skupaj bivata v tihtihožitju ;)
Edino to pri meni sta skoraj enako stara ;)

Jaz sem ju ves čas spoznavala čez kletko. Tako, da sta se vohljala čez rešetke oz. ograjco. Dokler se ni Buda znebil garij. Ko smo se znebili garij, sem začela z menjavo cunjic, da sta spoznavala vonj.
Skupaj sem prvi dan dala tako, da sem ju dala v sobo, ki jo nista poznala. V sobo sem dala njune igračke, cunjice, wc in preprosto čakala ter čakala. Najprej sta začela vohljati okoli, da sta spoznala okolico, ko je to minilo, se je začelo spoznavanje. Oba sta se naježila, 2x večja sta zgledala. ;) Dobesedno. Pričelo se je grizenje, izivanje, lovljenje in ostale norčije. Sicer Gala je Budo malo močneje ugriznila in ji je dal vedeti nazaj. Kaj večjih težav nisem imela.

Meni sta se prvi dan tudi podelala po sobi in ne na wc-ju, ker preprosto nista imela časa. Bodi pripravljena, da se bo to tudi tebi zgodilo. ;)

Upam, da sem ti kaj pomagala.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #4 : ponedeljek 22 september, 2008, 14:57:28 14:57 »

No ti dve (sestrici sta- enako stari) se hvala bogu ne ježita in sršita ampak jo Buba kar maltretira včasih in se mi zdi, da se jo Žiži včasih celo boji! Ampak danes je že zelo velik napredek... Res pa je da če sem ju dala skupaj takrat ko sta obe spale sta se privile druga k drugi in sta dremale naprej (očitno nista ugotovile :cheese:). Čim pa se Buba zbudi se pa akcija in grabenje za vrat začne! Mene najbolj skrbi samo to, da ji Buba ne bi kaj naredila, saj je Žiži le na obisku in bi bilo malo grozno, da bi jo vrnila lastnici z raztrganim ušeskom ali poškodovanim učkom ali kaj podobnega. Tako ali tako se mi zdi, da se med akcijo vse tako hitro dogaja, da je sploh čudno, da sta še v enem kosu, saj se zaletavata v stene, omarice, padata itd....
Pa sem vajena igre med dihurčki in vse  (igrata se Buba in njen očka Boni) ampak se mi zdi, da je tam vse bolj previdno in malo bolj umirjeno kot pa tu...
« Zadnja sprememba: ponedeljek 22 september, 2008, 15:00:13 15:00 bibika20 »
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #5 : ponedeljek 22 september, 2008, 16:03:59 16:03 »

Ja pri meni že spančkata v isti kletki. Tako, da moram potrkati na les. :)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : ponedeljek 22 september, 2008, 16:09:02 16:09 »

Vedno bolj se mi zdi, da se kosmatinca resnično samo igrata. :jupi: Nobeden od njiju namreč ni nasršen. Nike sicer beži pred njim in jo on potem lovi, ampak mislim, da ji je to kar všeč, ker se vedno vrača k njemu. Takoj ko ji odprem kletko skoči ven in k njemu na obisk. ::) Pa ves čas spušča tiste smešne glasove, ki jim jaz pravim kar "gaganje". Tudi ona skače nanj tako da ji očitno kar ugaja njegova družba. :cheese:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #7 : ponedeljek 22 september, 2008, 16:27:24 16:27 »

No super. Samo, da ni bilo kaj hujšega. Ja pri meni se tudi Gala skrije, se mi zdi, da se tako gresta skrivalnice ;) Se mi pa zdi, da so samičke veliko bolj okretne kot samčki, saj moj Buda je tako štorast. Ja brez "gaganja" pa ne gre.  :dizzy:  Sta pravi gagici. Priloži slikce ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : ponedeljek 22 september, 2008, 19:00:56 19:00 »

Pa me zanima ali ju pustim, da se zmenita ali ju ločujem?

Glede na to, da je samo na obisku, ju locuj.

Jana, ti pa ju pusti, da se zmenita (ko si zraven). No, saj se zmenimo v cetrtek.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #9 : torek 23 september, 2008, 19:23:05 19:23 »

No naši dve sestrici se zdaj že kako urico vneto igrate! To je celo dirkališče po sobi gor in dol :P ROTFL
Sem pa tja jo Buba še zgrabi ampak jo dokaj kmalu tudi izpusti, Žiži pa ne stoka več :cheese:.
Tako mislim da bosta postale še dobre prijateljice ;). Sem ju mislila danes imeti narazen, ker je Buba po vsej verjetnosti malo prehlajena (ni tako hudo kot sem mislila) ampak sta tako rinili druga k drugi... :)
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : sreda 24 september, 2008, 10:52:25 10:52 »

Moja dva kosmatinca sta vsak dan dalj časa skupaj spuščena in včasih tudi brez nadzora. :) Nobeden od njiju ni pogrižen ali kako drugače poškodovan, tako da očitno njuna "igra" ni pregroba (čeprav pogosto tako zgleda). Ne vem pa kako naj si razlagam njuno pihanje. :blik: Veliko namreč pihata en na drugega. Malce sem prebirala spletne strani na to temo in piše, da pihanje ni nujno znak jeze ali strahu, ampak je lahko tudi povabilo k igri. :think: Ob tem namreč nista nič nasršena. Me je pa včeraj prav prijetno presenetilo, ko sem spustila Nike k Willy-ju v kletko in jo je ta umival po glavi. :angel: Torej se le plete neka vez med njima. ::) Me prav zanima kaj bo rekla Maja, ko bo videla kaj počneta. ;)
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #11 : sreda 24 september, 2008, 11:05:40 11:05 »

Glede pihanja... Moja mala nenormalno veliko piha tako... Še posebej, ko se Boniju ne da več igrati ona kar hodi za njim in piha nanj in se uleže na hrbet pred njega in take... Ampak ko je Boni zaspan ga nič ne ustavi (zna odpret omaro in zleze vanjo; Buba pa tega ne zna, čeprav se ga trudi posnemat :cheese:). :supid:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : sreda 24 september, 2008, 11:23:56 11:23 »

No potem pa najbrž to res ni grozeče pihanje. ;) Najbolj mi je smešno, ko Nike pride do Willy-ja in piha nanj, potem pa še on začne pihati nanjo. Kot bi ji odgovarjal. :D
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #13 : sreda 24 september, 2008, 13:10:43 13:10 »

Pri meni pihanje pomeni dej mi mir. Tako, da ji da takrat Buda ljubi mir in gre k meni spančkat ali pa se cartlat.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #14 : sreda 24 september, 2008, 13:38:12 13:38 »

Ja... Moja mala je čudna! Piha celo, ko Boniju umiva ušesa (malo tudi gricka :))(škoda, da ji on ne vrača usluge, saj bi imela jaz manj dela  ROTFL :cheese:). Boni se ji seveda malo upira, ona pa piha nanj (smo sprva mislili, da piha Boni pa se je izkazalo, da piha Buba).
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 11   Gor