Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 5   Dol

Avtor Tema: kliker  (Prebrano 2306 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
kliker
« : petek 19 september, 2008, 18:15:57 18:15 »

Kdor "klika" psa, lahko poiskusi tudi z dihurji. Zelo hitro razumejo kako in kaj. Jaz sem zacela s Tidro (pred casom) samo potem sva prekinili, ker sem imela ravno takrat neko grozno guzvo, potem pa nisva nikoli nadaljevali.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
Re: kliker
« Odgovor #1 : sobota 27 februar, 2010, 15:10:46 15:10 »

Odkar zivima same s Kami, sem ugotovila da zdaj pride veckrat k meni pod oddejo ko sem za tvjem, pa se vleze pa zaspi ... tega ni prej nikoli delala :D
Ampak ko jo poklicem pa se vedno ni sans da bi prisla ... pa vedno ko jo poklicem pa pride dobi posladek...pride pa itaq zato ker maham z njim pa tresem skatlico pa ne vem kaj vse. =)
Predvidevam da nikol nebo prihajala na ime ? Kaj pa ce probam navajat na kliker ? ma kdo kaksne izkusnje s tem?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #2 : sobota 27 februar, 2010, 17:17:53 17:17 »

Malo po Youtube poisci filmice o dihurjih, ki na kliker in pribojske delajo vse sorte  :)
Drugace pa ja, da se jih navadit na ime. Jaz ne poskusam, ker ju nikoli po imenu ne klicem, ampak imam cel repertoar nadimkov in nisem prevec dosledna pri uporabi. Sicer imamo tudi kliker in smo tudi ze malo trikce probavali, ampak Liesl je prevec furjasta, Maximus samo butasto gleda, jaz pa nimam potrpljenja.  :ashamed: Ampak ce imas cas in voljo, bi bilo pomojem zabavno zate in za Kami...  :)
Na internetu je polno napisano o klikanju (imam en link ampak se mi niti ne sanja kje je spravljen, ce najdem, prilepim) pa knjig se tudi kar precej najde :)
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : sobota 27 februar, 2010, 18:16:33 18:16 »

Ma ja, ime ne deluje. Pa od vsega zacetka wedno ko jo poklicem dobi priboljsek. Smo prav intenzivno delali na tem da bi se odzivala na ime ... pa ne vem... ocitno nekaj ne delam prav al kaj ...
Za kliker sem enkaj brala ... pa se mi zdi fajn ideja ... tak da daj, ce najdes kaksen link al pa ce kdo pozna kaksno dobro knjigo, pol se priporocama :D
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #4 : sobota 27 februar, 2010, 19:29:54 19:29 »

Moje mnenje glede imen je takšno, kar vstrajajte, moj debeli se je  šele pred 6 mesci navadil na ime, zdaj se pa takoj odzove ko ga pokličwm, prav tako vsi ustali moji, vstrajajte pa bo ne odnehat  ;)

Z klikerjem sem pa jaz debelega naučila poleg noge hodit, da bolj razločno povem, na povodec kot psa,  ga vsak dan sprehajam po 5 h, drugače mi ne da mira, teži,teži dokler ne greva ven, pol pa pride ves srečen domu  :) :)
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : sobota 27 februar, 2010, 19:33:12 19:33 »

kak si ga to naucila ??? mislim da poleg hodi ? mi smo danes bli v parku... kami obvezno v drugo smer kot smo hotli ... klicala pa zvizgala pa bog ve kaj vse sem se probala, pa kami gladko zignorirala.
Evidentirano

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #6 : sobota 27 februar, 2010, 19:49:06 19:49 »

kliker...To je takšna napravica, ki oddaja zvok na katerega se žival odzove.
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #7 : sobota 27 februar, 2010, 20:03:03 20:03 »

ko je bil 3-4 meseca star sem ze začela s tem, v roku pol leta se je naučil, kliker in igrača ki piska, začelo se je pa tako, da mi je sledil za 1-3 metre, potem se je pa stopnjevalo vsakič za 1m več, potem pa je sam odsebe začel hodit, bom naredila en posnetek z njim ko boma zunaj, da se boš lahka videla.

Ko sem pa ga dredirala, sem ga pa dala na tla šla 1-3 metre stran pa s klikerjem klikala da je do mene prišel. To je pa tudi bila vsa umetnost.
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : sobota 27 februar, 2010, 20:20:28 20:20 »

Ma, bistvo klikerja ni v tem, da zival naj reagira, ampak, da z njim potrdis zeljeno vedenje (kot neke vrste priboljsek/pohvala in tako se zacne nanj tudi navajat)
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Nessa

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 159
« Odgovor #9 : torek 02 marec, 2010, 22:58:18 22:58 »

Glede na napisano Majci_1 si malo zgrešila bistvo klikerja in kliker sistema. In to je najpogostejša napaka, ki jo ljudje delajo, da kliker postane 'klicalno' sredstvo živali in ne pogojevalnik. Se sicer bolj spoznam na klikanje s psi, ampak sem že nekaj probavala z V.-jem. Na shaping sem ga naučila dajanje 'nosa' (s smrčkom se dotakne mojega nosa :buw:)

Drugače pa ljudje po svetu klikaju vsem mogočim živalim; psi, mačke, podgane, ptiči, konji, morski levi, kokoši,... (ni živali, ki se je s kliker sistem ne bi dalo učiti, kar je dokazal Bob Bailey :P Na youtubu se marsikaj najde.

Vsako žival se mora pred nekim resnim klikanjem naklikat oz. ga naučit kaj kliker sploh je. Naklikavanje pa izgleda čist simpl; klik-nagrada, klik-nagrada, klik-nagrada,... V vseh seansah nekje 10 klikov (torej tudi 10 nagrad). Nagrad se nikoli ne preneha dajat, saj klik živali pove, da je nagrada na poti in ta nagrada naj bi prispela takoj oz. čimprej (jaz jih imam ponavadi v roki). Naklikava se nekaj dni (nekatere več, nekatere manj) in naklikanost preveriš tako, da klikneš in če se žival odzove (namensko, ne samo zaradi radovednosti, torej da išče hrano) je naklikan in se klikanje lahko prične.
Prednost klikerja pri učenju je, da deluje drugače kot beseda za potrjevanje (npr. priden). Klik je mehanski zvok in zato pri živali nezavedno sproži reakcijo (željo po hrani in zato željo po sodelovanju). Seveda mora bit nagrada nekaj za kar bi žival 'umrla'. Jaz pri V.-ju uporabljam male koščke tune in pasto. Nagrade morajo biti čimmanjše, da jih žival lahko na hitro poje, če ne izgubi koncentracijo ker se preveč posveča hrani. Pri dihurčkih bi jaz uporabljala predvsem luring in targeting. Luring pomeni, da ga vodiš s hrano pred nosom, targeting pa da imaš neko reč, ki sproži neko dejanje (npr. target stick, ki je namenjen, da se ga pes dotika s smrčkom in potem ga lahko tako napelješ v neko vedenje). Obstaja pa še zgoraj omenjeni shaping, ki je pa bolj zakompliciran; loviš trenutke in jih klikaš in ko žival ve, da mora raziskovat, kmalu sam pride do nekega vednja (do vednja, ki mu prisluži nagrado). Se pa tale shaping čisto drugače nagrajuje, so res minimalni koraki med učenje. Pri ostalih dveh imaš že na začetku končno vednje, pri shapingu pa nastaja počasi.

Bom probala jaz malo z V.-jem nares, pa potem poročam. :)
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #10 : sreda 03 marec, 2010, 08:05:23 08:05 »

Tole bos pa kdaj tudi demonstrirala oz. nas (mene  ;) ) naucila  :idea:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #11 : četrtek 18 marec, 2010, 13:56:04 13:56 »

Glede klikerja.. bova midve z Bino danes malo pogledali po trgovinah. Prav rada bi Šiškota navadila na tole. Zelo priročno! :hyper:

Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #12 : četrtek 18 marec, 2010, 13:57:35 13:57 »

Mislim, da ga ne bo problem najti.  :)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #13 : četrtek 18 marec, 2010, 15:13:44 15:13 »

Nic ne bova danes pogledali  :hm: :mez: Mogoce jutri  :drool: To je pa odvisno od Ursike... Ce bo zur ali ne  :P
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Nessa

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 159
« Odgovor #14 : četrtek 18 marec, 2010, 17:34:05 17:34 »

Priporočam, da vzamete za dihurje I-Click, ker je tišji. Te ki se kupijo v večini živalskih trgovin so pomoje neprimerni, ker imajo zelo močan zvok, še nekateri psi se jih zato bojijo.
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 5   Gor