Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Agresija  (Prebrano 1726 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Agresija
« : sreda 12 maj, 2010, 22:43:35 22:43 »

No, situacija je sledeca.
Maximus je dobra dva tedna nazaj ostal brez jajck. Za kar mi ratuje neskoncno zal. Od operacije dalje je vsak dan bolj napadalen in dominanten, Ichiga ob vsaki priloznosti za vratno gubo odvlece ali pod kavc ali v kot pod majhno mizo, kjer imajo svoje mehke stvari. Kar me konec koncev ne moti, se bosta ze zmenila.
Vecji problem je njegova agresija do ljudi, vecinoma do mene, ker se z njim najvec ukvarjam. Ce le dobi moznost, skoci v obraz, lovi podplate in roke do te mere, da cez celo dnevno sobo pihajoc pritece, napade in poskusa ugriznit. Zelo rad napada tudi med tem, ko jim stranisca praznim, menjam hrano, pobiram njihove igrace in podobne stvari. Ce ga med tem zaprem, si lomi zobe na resetkah kletke, do krvi odrgne nos in blazinice na transporterju ali pa vrata transporterja prerosto izpuli (ja, se je ze zgodilo :P )
Jaz sem okoli njega posledicno vse bolj zivcna, ker vem, kaksno skodo njegov holivudski nasmeh lahko naredi. Kar situaijo se poslabsa.
Meh. Kaj sedaj? Se bo zadeva pomirila s casom, ki mineva od kastracije?
Igrat se noce, cingljajoce, piskajoce, ropotajoce stvari ga zanimajo kaksno minuto, potem odcaplja stran, trenutno ga ven ne morem vozit, ker je vreme obupno in on ima se vedno nag trubuscek od kastracije (razgradljivi sivi). Zaposlit ga je tudi precej tezko, ker ga stvari pac ne zanimajo za vec kot par minut.

Ce ima kdo kaksen predlog kako ga zaposlit ali utrudit ali zabavat ali vse hkrati tako, da z njim varno bit v isti sobi, se mocno priporocam.

:/

Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Re: Agresija
« Odgovor #1 : sreda 12 maj, 2010, 22:50:42 22:50 »

daj mu casa :)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #2 : sreda 12 maj, 2010, 23:09:18 23:09 »

Ojej... Si pa res v zelo nezavidljivi situaciji... Ne znam ti svetovat drugače, kot da ti rečem, da ga poskusi zamotit z drugimi stvarmi, ko čistiš kletko (moja dva sta tudi čisto zmešana, ko jima po kletki kaj prestavljam). Glede zaganjanja v noge in roke in vse ... Pač skušaj preprečit kolikor lahko tako, da ga poskušaš zamotit z drugimi stvarmi. Po moje bo minilo, ko se vzpostavi hormonsko ravnovesje... Verjetno kot je rekla Wish-daj mu čas. :/
Verjamem, da te skrbi zanj in ostale in da ti nisem skoraj nič pomagala z mojim nasvetom... Ampak sočustvujem s tabo...če ti to kaj pomaga! :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : četrtek 13 maj, 2010, 09:41:22 09:41 »

Naceloma bi se moralo scasoma umiriti - je podobno kot pri samicah, ki se jih kastrire med gonitvijo ali tik pred, ko se nekaterim res dobesedno scufa ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #4 : četrtek 13 maj, 2010, 11:42:11 11:42 »

Odkar je Kami kastrirana je se vecji  :evilgrin: kot je bila prej ... pa dosti bolj hiperaktivna  :hyper:
Upam da bo kmalu boljse ...
Evidentirano

b.soncica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 12
  • Kitti
Agresija :(
« Odgovor #5 : torek 03 maj, 2011, 22:43:35 22:43 »

Pozdravljene!

Ta tema je že bila odprta, vendar ni bilo aktivnosti na nje že skoraj leto dni, zato sem odprla novo.

Ko sem brala kar je napisala Masa o njenem Maximusu je kot, da gledam situacijo pri nas doma. Našo Kiti imamo sedaj že dva meseca. Že ko smo jo dobili je bila nesocializirana, vendar so se kazala malenkostni znaki izboljšav. Ampak, ko se nas je navadila je postalo spet hudo. Grizla je zmeraj do krvi,tako, da je bilo veliko tudi zagnojenih ran. Prav zapodi se v človeka in ugrizne oz. grize ponavljajoče. Tudi preko usnjenih zidarskih rokavic :hm:

Ker smo ugotovili, da se je gonila, smo jo vozili na hormonske injekcije, ker pa po dveh ni bilo bolje, se je vet. odločil, da ji vstavi implant. Zdaj ga ima približno 3 tedne. Smrdeti je nehala, vendar nenormalno označuje po vsej kletki, in stanovanju. Zadnje čase je že prav agresivna, saj kar piha in se zaganja v ljudi, roko,nogo,obraz.... Ker pač ne more biti cel dan v kletki, kljub temu, da ima izredno veliko 55x85x158, jo spuščamo ven, vendar takrat nihče ne upa sedet na kavču ali stolu, ker sika ,piha in se kar z odprtim gobčkom zaganja in grize, in ko ugrizne noče spustiti, ali pa ugrizne v sekundi kar 5x :smiley-shocked031:. Sem morala možu že 2x gobček narazen vleči, ko je ugriznila in ni hotela spustiti. Mož je celo šel v bolniško, ker mu je roka tako otekla!

Doma imamo tudi 2 leti staro psičko "beagle", v katero se tudi zaganja in jo grize in ne spusti. Nekaj časa se mi je zdelo, da se bosta navadili in bo pač dihur dominanten, vendar je spet agresivna :_( Psička, ko spustimo Kiti iz kletke, da rep med tace in leti k vratom, da bi pobegnila, Kiti pa za njo in je cela komedija in cviljenje pred vrati, dokler ne spustimo psičke ven. Boga reva ima tudi kar nekaj krvavih ugrizov.

V glavnem, ko je dihur veni, smo vsi živčni na nogah in je ne spustimo iz oči, da se pravočasno umikamo. Tudi mlajši sin pobegne v svojo sobo. Samo starejša hčera jo še prime v roke, v rokavicah, mi dva z možem, pa imava že takšen strah , da raje ne izzivava usode.
Smo poskušali z limono, strest za gubo je ne moremo, ker urgizne in pobegne ali pa tako ugrizne, da moraš gobček narazen vlečti. NE ne pomaga. Mislim, da sosedi mislijo, da se igramo kako novo igrico, ker se verjetno toliko deremo NE, vsakič ko ugrizne ali praska kavč. (Zadnjič mi je sin hodil s kakavom po sedežni in se jaz na njega zaderem NE... :supid:) kriza

Ko ugrizne jo vrnem v kletko za par minut, potem jo vzamemo ven in jo držimo za gubo, čim bolj dolgo, kolikor pač z rokavicami lahko in jo nato položimo na hrbet, kot je predlagala PilotGirl. Nekaj časa je pomagalo, sedaj pa ko jo hočem položit na hrbet že šavsne.

Smo obupani in ne vem kaj naj še naredim. Me zanima kako se je razpletlo z Maximusom? Mogoče ta implant vpliva na njo tako? Ali pa je rez težek karakter? Kaj nam je narediti, ker je nebi oddali naprej, saj se bo verjetno zgodba z oddajanjem ponavljala. Me je pa že strah, kam jo bomo dali, ko bomo šli na dopust, saj mi je mama rekla, da takemu dihurju ne upa niti kletke sčistit, kaj šele, da bi jo spuščala in nato lovila....14 dni pa v kletki reva ne more bit :smiley-sick008:

Kakšni so vaši predlogi ali izkušnje?
HVALA v naprej!
Marička, sem napisala celi roman... :ashamed:
B.
Evidentirano
..

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : torek 03 maj, 2011, 23:58:58 23:58 »

Pri kastracijah (takih ali drugacnih) v casu gonitve je agresija dokaj pogost stranski pojav. Obicajno traja tam kaksen dober mesec dni, da se hormoni umirijo.

Kar se tice psa in otrok - dokler je ne obvladate vi sami, jih ne spuscajte skupaj. Vsakrsno agresijo do drugih zivali ali do otrok je treba takoj sankcionirat.

Maximus je druga zgodba, je namrec hibrid (potomec starsev od katerih je eden od prednikov divji dihur) in pri njih je agresija pricakovana.

Kar se tice rokovanja ... vem, da se slisi kontradiktorno, ampak ... rokavice dajte cimprej dol.

Od kod pa ste?
m.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : sreda 04 maj, 2011, 00:03:43 00:03 »

Btw, napotki za oskrbo dihurskih ugrizov so tule, ce takoj oskrbis, obicajno ni komplikacij.
m.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #8 : sreda 04 maj, 2011, 00:25:48 00:25 »

Kot je Maja omenila, je Maximus hibrid, ni pa cisto vedno res, da je agresija pricakovana. Divji dihurji se na groznje ne odzivajo z napadom ampak se poskusijo umaknit. Ugriznejo le ce ni druge moznosti. So veliko bolj obcutljivi in custveni, malo drugace jih je treba hendlat. Se pa bolj burno odzovejo na kaznovanje in nasplosno so bolj intenzivni. Ce so pravilno socializirani in vzgajani ze z vzrediteljeve strani, so lahko super dihurji.  :)

Kot prvo, opusti kaznovanje - stresanje za gubo, tiscanje k tlom, dretje. Ne pomaga, dihurja samo prestrasi in te kasneje kaznuje.

Okoli nje poskusajte biti sprosceni. Kdor je prevec zivcen naj se takrat ko je dihur spuscen in zbujen pac za en cas umakne. Kadar si v istem prostoru z dihurjem, imej pri sebi priboljske in vsakic ko se ti pribliza brez ugriza ali agresije, ji daj priboljsek. Uglavnem, nagradi prav vsako pozitivno malenkost. Ko dela nezazeljene stvari, jo preprosto poberi in ostrani, lahko z tudi z NE, ampak brez histerije, z normalnim glasom. Ce ne gre drugace pac z rokavicami. Naceloma rokavice niso najboljsa ideja ampak ce vam bo to pomagalo k temu, da boste okoli nje bolj sprosceni, ne vidim v tem nic slabega. Ce jih lepo vzame, ji priboljse dajte iz neorokavicene roke - ce jih primes z nohti med palcem in kazalcem tudi ne more zagrabit koze. Na zacetku jo pusti popolnoma pri miru, le nagradi ce pride k tebi. Kasneje nagrajuj vsakic ko se je dotaknes ali jo poberes s tal itd. Morda bi lahko poskusili z njo delati s klikerjem in uporabljeti target stick. Ce je ustrezno cepljena, lahko poskusite tudi s kratkimi spehodi zunaj.

Jaz psice in dihurja sploh ne bi spuscala skupaj, ce jo dihurka nadleguje. Lahko da bo psici enkrat dovolj in samo moment traja, da dihurko zagrabi in ji zlomi vrat.

Maximus ima se vedno svoje momente, ko je skodljiv. Zaupat mu ne morem, prav tako ne sme prit blizu obraza (zadnje resno srecanje se je koncalo s strirmi sivi - ampak je bila krivda na moji strani), vratu in gole koze od zapestja naprej. Roke so ok. Zadnje case je spet zacel precej konkretno grizti podplate  :grrr: Ampak Maximus je malo poseben.  :fiii:

Resno, opustite stresanje za vratno gubo in pritiskanje ob tla. To je za dihurja res najhujsa oblika ponizanja/dominance. (Pomagajo tudi dolgi rokavi, zame so obvezna oprema, ko je Terrible trio spuscen  :fiii: )
Pa kaksen obisk izkusenega dihurckarja tudi ne bi skodil  :)

Evidentirano

b.soncica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Kitti
« Odgovor #9 : sreda 04 maj, 2011, 08:55:15 08:55 »

Hvala punce!

Stresamo jo za gubo bolj malo, ker načeloma pobegne, razen ko noče spustiti ugriza in jo nato stresemo. K tlom je nismo tiščali, samo položili oz. odložili na hrbet, da ni mogla takoj skočit v roko in da smo ji vsaj malo dali vedet kdo je glavni, čeprav ji je tudi ugriznit uspelo parkrat. NE pa res uporabimo vsakič, ko šausne ali praska kavč. Nagrado dobi velikokrat, tudi brez rokavice  ::) , kar ji edino zaenkrat zaupam. In res so izredno pametni, ker že točno ve za katerimi vrati so priboljški in jo edino tako, da odpremo ta vrata zamotimo in je kot strela hitro v omari.
Smo iz MB.
Evidentirano
..

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #10 : sreda 04 maj, 2011, 09:03:45 09:03 »

b.soncica - vem, da ni v tolažbo in da čisto nič ne pomaga, ampak takšna je tudi moja smrda  :flag:
Počasi bo že 2 leti odkar jo imam, za enkrat se le meni dovoli prijeti, kadar se igrava me sicer grize ali ščipa, ampak nikoli skozi kožo, v vse ostale pa takoj zapiči zobe in jim vzame kri  :+: - torej ko kdo pride k meni, je na žalost v kletki, ker enostavno ne gre drugače.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Agresija :(
« Odgovor #11 : sreda 04 maj, 2011, 10:04:39 10:04 »

Ok, danes imam nekoliko vec casa. Bom najprej "posecirala" tvoje sporocilo in ti napisala kaj delate narobe.

Ker smo ugotovili, da se je gonila, smo jo vozili na hormonske injekcije, ker pa po dveh ni bilo bolje, se je vet. odločil, da ji vstavi implant. Zdaj ga ima približno 3 tedne.

Se enkrat ... za nek resen zacetek in opazne spremembe bo treba potrpeti, da se hormoni umirijo. Veliko samick, ki so kastrirane med gonitvijo potem nekaj casa izraza skrajno agresijo in nekatere imajo celo neke vrste namisljeno brejost. Obicajno traja dober mesec, da se zadeve zacnejo umirjati. Tudi povsem socializiranemu dihurju se lahko "cisto sname".

Citat
Doma imamo tudi 2 leti staro psičko "beagle", v katero se tudi zaganja in jo grize in ne spusti. Nekaj časa se mi je zdelo, da se bosta navadili in bo pač dihur dominanten, vendar je spet agresivna :_( Psička, ko spustimo Kiti iz kletke, da rep med tace in leti k vratom, da bi pobegnila, Kiti pa za njo in je cela komedija in cviljenje pred vrati, dokler ne spustimo psičke ven. Boga reva ima tudi kar nekaj krvavih ugrizov.
Dokler vi s Kiti ne morete rokovati, naj bosta loceni. Vsekakor preprecite agresijo s katerekoli strani.

Citat
Smo poskušali z limono, strest za gubo je ne moremo, ker urgizne in pobegne ali pa tako ugrizne, da moraš gobček narazen vlečti.
Mazanje z limonami, tabascom in raznimi bitter apple sprayji ne pomaga. Ravno tako ne pomaga, ce jo kar malo preventivno streses za gubo. Jaz tresenje za gubo in obracanje na hrbet uporabljam pri dihurjih s katerimi ze imam vzpostavljen stik, ko naceloma ze vedo do kam lahko gredo, pa potem poskusajo prestopit to mejo. Kot je zgoraj napisala ze Masa, gre v tem primeru za kazanje kdo je alfa in postavljanje dihurja v zelo podrejen polozaj.
Bolj kot tresenje za gubo uporabljam prijem za gubo, ki pa je odlicna metoda fiksacije in nima take funkcije kot tresenje (tresenje v "naravi" pomeni ubijanje, prijem za gubo pa kot vzgojno metodo uporablja vecina zivalski mam, pa tudi kaksna starejsa zival za prevec tecnega mladica).

Citat
Ko ugrizne jo vrnem v kletko za par minut, potem jo vzamemo ven in jo držimo za gubo, čim bolj dolgo, kolikor pač z rokavicami lahko in jo nato položimo na hrbet, kot je predlagala PilotGirl. Nekaj časa je pomagalo, sedaj pa ko jo hočem položit na hrbet že šavsne.

Ko ugrizne, je prvo pravilo, da ostani miren (to pomeni, da moras biti miren ze v startu, ko dihurja spustis ven). Ne krici, ne puli roke iz gobca, ne mahaj z rokami, ne grizi in ne meci dihurja. Ce po nekaj sekundah ne izpusti, mu razpri celjusti in vzami ugriznjeni del iz gobca. Pri tem pazi na drugo roko, tisto s katero razpiras gobec, ker bo dihur verjetno preprijel. Lahko si pomagas tudi tako, sploh, ce nimas koga, ki bi ti pomagal dihurja "odhakljat", da roko/prst potisnes globlje v gobec in bo zaradi pritiska na sklep gobec moral odpreti).
Ena od metod je tudi, da mu ponudis nekaj v zamenjavo, pasto ali drug priboljsek, ampak se je je naceloma boljse izogibati, saj na ta nacin potrdis njegovo (nezeleno) vedenje, ga nagradis ravno za tisto kar noces da pocne.

Ko dihurja enkrat uspesno "snames" z roke imas dve moznosti. Ali ga zamotis/mu preusmeris pozornost in se poskusas z njim igrati ali pa ga, sploh, ce konstantno napada, das v kletko na kratek time out. To res naceloma pomeni nekaj minut, toliko, da se pomiris ti in dihur. Ko ga spustis ven, ga spustis povsem normalno, nic ga ne grabis za gubo in ne obracas na hrbet, ker nima pojma zakaj to pocnes. Zanj je to v bistvu napad in se zato tudi na vse pretege brani in ne kazen za tisto kar se je zgodilo pred nekaj minutami.

Citat
ker se verjetno toliko deremo NE

Ne derite se. Ce prvi ne ne pomaga, lahko sicer mao povzdignes glas, se vedno pa se ne deres ali ne vrescis.

Zdaj pa se enkrat od zacetka ...
Torej. Vas odnos in medsebojna komunikacija sta trenutno precej na psu in boste morali kar dobro delati, da vse skupaj izboljsate in spravite na neko raven kjer bo normalno in prijetno sobivanje mogoce. Kot sem napisala ze zgoraj, veliko vlogo imajo v tem trenutku tudi hormoni, ki so povsem zmesani, ampak v kratkem bi se morala ta hormonska nevihta umiriti.
Moj predlog je, da za zacetek z dihurjem dela samo tisti, ki je dovolj "priseben", da ne zganja histerije in ki se ga ne boji ravno na smrt. Predvsem umaknite psa in mlajsega sina, po napisanem sodec bi bilo najboljse, da se s Kiti za zacetek ukvarja hcerka.
Zdaj pa, kako zaceti? Jaz sama res ne maram uporabljati rokavic, ker si v bistvu, ko jih snames, spet precej na zacetku. Ko dihur ugrizne, ti namrec nimas obcutka za bolecino in ne korigiras vsakega ugriza, on pa tudi ne ve, da so rokavice mocnejse oz. debelejse od koze. Poleg tega jih zna potem precej zmesti vonj in obcutek, ki sta pac drugacna z usnjenimi rokavicami in z roko.
No in ko si enkrat brez rokavic je tvoj pristop takoj drugacen, saj se hoces na vsak nacin izognit ugrizu, ker se zavedas, da ne bo ravno fino, ce te dihur zagrabi. Zato je pristop takoj drugacen, namesto agresije in dominance s tvoje strani se skusas zivali priblizat na drugacen nacin, ji pokazati, da ti nisi groznja, ampak nekaj finega.
Jaz dihurja, ki ga socializiram, spuscam v manjsem omejenem prostoru. Manjsa soba, kopalnica (primerno zascitena) ali hodnik, ki se ga da zapreti, so nadve uporabni. Prostor naj bo miren, ko se ukvarjas z dihurjem naj drugi ostanejo zunaj tega prostora, telefon takrat pusti drugje, tudi kaksne hrupne glasbe se izogibaj.
Ko zival spustis ven, jo najprej pusti, da v miru razisce prostor, ne rini vanjo in pocakaj, da sama pride to tebe. Takrat jo mirno in nezno ogovori - govoris lahko karkoli, ce ti pase lahko brbljas tudi o vremenu ali zacnes govorit pravljico  :flag: :rolleyes:. Karkoli, samo da bo glas nezen in umirjen, lahko je "pootrocen". Kot takrat, ko se pogovarjas z majhnim otrokom ali mladicem (vsi takrat spremenimo intonacijo glasu in tudi sam nacin govora).
Ko pride do tebe ji ponudi priboljsek - nekaj kar ima res rada in v tej fazi lahko uporabljate tudi kaj kar sicer ni najbolj zdravo. Ok, nimam v mislih ravno cokolade in bonbonov, lahko pa uporabljas pasto v precej vecjih kolicinah od tiste, ki je priporocena, lahko uporabljas olje in si z njim namazes roke (ampak bo pac huda packarija in mogoce je to za prisparat za naslednji korak), lahko katere koli komercialne priboljske, tudi poli salama, piscanec ali kaj podobnega je v tej fazi (se) dovoljeno. Z logicno predpostavko, da ima dihur sicer na voljo primerno prehrano. Nacin, ki ga je opisala Masa, da priboljsek ravno komajda drzis s palcem in kazalcem je dovolj varen, da ne pride do ugriza. Vecina ga itak iz roke vzame nadvse previdno, ne bodo kar padli po njem.
Ko nekajkrat tako iz roke vzame priboljsek, jo lahko z drugo roko pocasi, nezno in res na rahlo zacnes bozati po zadnjem delu telesa. Ampak zacni res nezno, tako da se je komaj doatknes. Pri tem pazi, ker zna na zacatku trznit, se obrnit in te ugriznit. Postopoma potem to bozanje in dotikanje stopnjuj. V nekem trenutku potem lahko poskusas dihurja dvignit. Za zacetek ga ne dviguj od tal in prenasaj naokrog, samo malo ga prestavi. In tako potem spet vsak dan malo vec.
Potem ji pocasi dovoli, da ti zleze v narocje (jaz pri tem pocetju najraje sedim na tleh), ampak, sploh od zacetka, pazi na obraz! Predvsem pazite, da se ne sklanjate nadnjo, ker je to zanjo groznja. Ko imas dihruja enkrat v narocju (ti sedi/stoji/lezi na nogah), spet zelo pocasi zacni z dotikanjem, bozanjem in prijemanjem.
Opisano lahko traja razlicno dolgo, odvisno od vseh vpletenih. Ko bo navajena enega cloveka, lahko vkljucite se ostale clane - enega po enega. Veljajo pa za vsakega povsem enaka pravila. Ce se kdo ni sposoben toliko samokontrolirati, naj se z dihurjam ne ukvarja in naj pocaka, da preide ta strah (pomaga ze to, da vidi, da nekdo drug lahko normalno komunicira z zivaljo, pa tudi za zival je lazje, ce ima ob sebi se nekoga, ki mu ze zaupa). Psa res vkljucite (ce sploh) v celo zgodbo sele kasneje, ko boste lahko dihruja kontrolirali na tak nacin, da ga boste lahko drzali v roki.
Predvsem res, res , res pazite, da ne izrazate nikakrsne agresije in histerije, ker boste s tem dihurja ustrasili (in bo grizel iz strahu oz. obrambe).

Kot je napisala ze Masa, ce ima opravljena vsa cepljenja, zanjo pri vzpostavljanju odnosa pomagati tudi sprehodi. Ampak pac morate prej priti vsaj do neke stopnje, normalnejse komunikacije, ce ne drugega zato, da ji boste doma lahko nataknili oprsnico in jo fiksirali tako, da se dihur ne bo ob prvi priliki izmuznil iz nje in da vas bo zunaj jemala kot zascito in ne kot groznjo.
Evidentirano

b.soncica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Kitti
« Odgovor #12 : sreda 04 maj, 2011, 15:52:17 15:52 »

:happy64:Maja   :happy64:

Res si si vzela čas! Sem prav vesela, ker veliko od tega že delamo. Nekaj časa je bila že bolj prijazna in se je hotela celo malo igrati s psom, čeprav nima še občutka, zdaj pa se je nekaj obrnilo. Upam, da res nagajajo hormončki.
Bom naslednjih 14 dni dosledna pa vam javim kakšna bo sprememba.

NE pa smo res uporabljali veliko, sicer ne histerično, ampak glas pa smo res vedno povzdignil.

Eno vprašanje se mi še poraja.... Ali bi bilo bolje, če bi imela za družbo še enga dihurčka? Kletko smo predvidli za dva, da ji ne bo dolg čas, ko smo v službi.
Evidentirano
..

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #13 : sreda 04 maj, 2011, 16:31:08 16:31 »

Maja, tole je pa krasno napisano. Odlični napotki za vse, ki bi se kdaj s tem srečali. :goodpost:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #14 : sreda 04 maj, 2011, 16:43:58 16:43 »

Maja, hvala :thnx: Tudi zame nadvse primerni napotki, čeprav sem opazila, da se bolj ali manj vsega držim pa :evilgrin: še vedno grize. Zdaj upam, da bo kastracija opravila svoje :angel: :fiii:
« Zadnja sprememba: sreda 04 maj, 2011, 17:18:04 17:18 ursika_ursi »
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor