Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Mahanje z repom  (Prebrano 917 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Manjica

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 156
Mahanje z repom
« : ponedeljek 07 junij, 2010, 09:33:22 09:33 »

Mene pa zelo zanima, kako je z mahanjem z repom pri dihurjih? Ali je govorica mahanja z repom podobna kot pri pseh in mačkah. Torej ko so veseli, mahajo  z repom, ko so razburjeni, jih nasršijo itd.Če sem kje spregledal že obstoječo temo o tem, se opravičujem in prosim za link do le te, drugače pa lahko začnemo malo debate o tem. :cheese: :yes:
LP
    2×M, N in R
Evidentirano

Lolly

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 206
Re: Mahanje z repom
« Odgovor #1 : ponedeljek 07 junij, 2010, 10:08:34 10:08 »

Sicer še nimam dolgo  :ferret:, vendar po prebranem in opazovanem od veselja ravno ne mahajo z repom :) Baje da ko so jezni ga nasršijo in postavijo bolj pokonci (naše še nismo dovolj razjezil da bi videla to v živo), zaenkrat sem videla malo bolj napihnjen rep ko se loviva in blazno lušno ultra hitro mahanje z repom ko namerava skočit iz zasede in napast  :D
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #2 : ponedeljek 07 junij, 2010, 11:39:57 11:39 »

Mahanje z repom je znak vznemirjenja oz. razburjenja (v pozitivnem ali negativnem smislu). Moja dva mahata z repom med igro, predvsem ko sta na preži eden za drugim.  :)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #3 : ponedeljek 07 junij, 2010, 11:41:15 11:41 »

Šišmiš maha z repom kot da je na baterije, ko se igrava. Opazila sem, da to dela predvsem, ko ga lovim in se mi skriva, ali ko je igračka čisto malo iz njegovega dosega in se pripravlja na napad. ::) Ko je v tunelčku, mu pred vhod nastavim njegovo najljubšo igračko in potem, ko jo opazi, se samo zasliši "trrrtrrrtrtrrtrtrttrrr" iz tunela, kot bi poslušala glavnega bobnarja iz plehbande za prvi maj.  LOOOL
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : ponedeljek 07 junij, 2010, 13:45:26 13:45 »

Gre za razburjenost, obicajno to pocnejo med zelo zavzeto igro, v tunelckih ali med "lovom" (govorim za igro). Takrat znajo, ce ravno tlacis roko zraven, tudi ugriznit, ker na nek nacin malo izgubijo samokontrolo.

Pri psih in mackah mahanje z repom pomeni vec razlicnih stvari. Pri psih je to eden od miritvenih signalov, izraz veselja, pa tudi negotovosti (moras gledat se celotno telo psa in izraz zraven). Pri mackah pa mahanje z repom ne poemni nic takega, ampak je eden od opozorilnih znakov, da cimprej prste stran, sicer jih fases (znak vznemirjenosti oz. razburjenosti, ampak v precj bolj "negativnem" smislu kot pri dihurjih). :P
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #5 : ponedeljek 07 junij, 2010, 15:25:18 15:25 »

Moji ob razlicnih priloznostih z repom mahajo. Liesl ponavadi zvecer, ko jo preganjam po sobi (zraven se divje oglasa in zaletava z vse mogoce), Ichigo med igranjem, obcasno tudi ko dobi za jest, Nayuki se nisem videla, Maximus pa takrat, ko s cesa pade na tla ali se kako drugace udari, zadnje case tudi takrat, ko me poskusa umorit (to je njegov novi sport :P )...
« Zadnja sprememba: ponedeljek 07 junij, 2010, 15:30:17 15:30 Masa »
Evidentirano

anjav

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 143
« Odgovor #6 : četrtek 24 junij, 2010, 20:47:00 20:47 »

miša je danes raziskovala spalnico.in je bila v pozi ko ima hrbtenico zvito v U(narobe obrnjen) repek našopirjen in spuščala je  :ferret: glasove,ter skakala na okoli.pa me zanima če je to dober znak? upam da ja ker je bila zelo razposajena za igro :D je prav hiperaktivna :hyper: :D :D
se že vnaprej zahvaljujem za odgovor  :)
« Zadnja sprememba: četrtek 24 junij, 2010, 21:04:40 21:04 Bina »
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #7 : četrtek 24 junij, 2010, 21:05:24 21:05 »

Ce je bila razposajena potem je OK ;) Verjemi, vidis ko jim kaj ne pase  :yes: :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

anjav

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : četrtek 24 junij, 2010, 21:20:53 21:20 »

Ce je bila razposajena potem je OK ;) Verjemi, vidis ko jim kaj ne pase  :yes: :cheese:

haha,najverjetneje s kakšnim napadanjem :)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #9 : petek 25 junij, 2010, 00:35:03 00:35 »

miša je danes raziskovala spalnico.in je bila v pozi ko ima hrbtenico zvito v U(narobe obrnjen) repek našopirjen in spuščala je  :ferret: glasove,ter skakala na okoli.pa me zanima če je to dober znak? upam da ja ker je bila zelo razposajena za igro :D je prav hiperaktivna :hyper: :D :D
se že vnaprej zahvaljujem za odgovor  :)

To je Super znak! Pomeni, da se izredno zabava! :jupi: :happy64: Ko pa vam bo v takšnem stanju še smradnila, potem ste pa lahko sigurni, da je v devetih nebesih  LOL
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

anjav

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : petek 25 junij, 2010, 10:44:26 10:44 »

To je Super znak! Pomeni, da se izredno zabava! :jupi: :happy64: Ko pa vam bo v takšnem stanju še smradnila, potem ste pa lahko sigurni, da je v devetih nebesih  LOL
[/quote]

Mislim da je smradnila :) samo prvi dan ker je označevala teritorij.ampak smrad ni bil kaj zlo smrdljiv :D :D hvala za info :)
Evidentirano
Strani: [1]   Gor