Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Hormoni?  (Prebrano 2327 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Hormoni?
« : sreda 08 oktober, 2008, 17:01:31 17:01 »

Zdravo,
moja prva tema. Jej  :cheese:
No, doma imam dva dihurja, samičko (3) in samčka (1 leto), podrobnejši opis pa bom dala v kakšni drugi temi. Manjši problem se je začel pojavljat pri tamalem. Ni neka huda zadeva, zanima me bolj informativno. Felix je kastriran od februarja letos, kastrirali smo ga pa pri starosti dobrega pol leta. Pred kastracijo je bil divji, markiral, napadal, grizel, prijel te je za prst in te peljal s seboj ipd. Po kastraciji smo imeli s tem mir do pred kratkim. Sedaj pa ima občasne izpade, predvsem zvečer ko že grem spat in pride k meni na posteljo. Grize me v prste na rokah in me hoče odpeljat s seboj, če ga minimalno spodbujam postane agresiven. Ko rečem "boli" večinoma spusti, takoj za tem pa spet napade in lovi prste. Objame ti roko in te vgrizne v zapestje.DRugače se čez dan igra čisto normalno. Lovi žogice in pretepa plišaste igračke, ljudi pa sploh ne grize. Je možno da je to kakšna hormonska zadeva (res me močno spominja na obnašanje pred kastracijo) ali samo šibka točka moje vzgoje?  :)

lp
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
Re: Hormoni?
« Odgovor #1 : sreda 08 oktober, 2008, 18:14:25 18:14 »

Res nisem strokovnjak in Maja ali Jana bosta po vsej verjetnosti imeli natančnejši odgovor.
Ampak meni se (seveda glede na opis) to ne zdi nič nenavadnega.

Pri nas je Fracko tak "manijak" na noge - ima obdobja ko zvečer, ko pride spat v kovter (preden gresta seveda v svojo posteljo v kopalnici) najprej 15min napada noge, najraje prste, če pa jih umakneš pa tudi gležnje. Meni se zdi, kot da se samo igra in včasih dam gor nogavice, da me ne boli in se z njim trgam. Drugič pa ga vzamem ven ali skrijem noge (t.j. jih pač za 15min umaknem izpod kovtra).

Podobno hecno zgodbo smo imeli z najino prejšnjo dihurko. Ta pa je imela hecno foro. Nikoli napadala v postelji, ampak če pa bi jo slučajno ponoči želela imeti spuščeno, pa je takoj ko se je ugasnila luč in je bilo vse temno in tiho spravila na naju - najraje na obraz in roke. Nemogoče, da bi jo lahko imela odprto, ker je bil to njej "žur". Malo sva se igrala. Kadar je pretiravala z grizenjem sva jo kregala in ji povedala, da tega ne sme. Sicer pa sva se navadila, da jo pač prej spraviva spat, kot greva midva.

Mogoče te zgodbice kaj pomagajo.
K
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #2 : sreda 08 oktober, 2008, 20:01:00 20:01 »

Vedno se je vsak večer prišel igrat v posteljo, najraje mrzli smrček in brke vozi gor in dol po nogah, ko trzneš te pa vgrizne   :batine: Jaz sem se ga navadila in me težko premakne tako da je zabavno predvsem takrat ko pri meni prespi kdo, ki ni navajen  ::) Zadnje čase pa je prav agresiven. Ponavljam, me ne moti ker še nikoli ni ugriznil do krvi in tudi spusti če ni odziva. Gre zgolj za radovednost, če so kljub kastraciji še vedno možno občasni "napadi".   :huh:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : sreda 08 oktober, 2008, 20:33:07 20:33 »

Ne, s kastracijo se agresivnost  zaradi spolnih hormonov neha. Razen ... ce je posredi kaksen drug hormonski vpliv (nadledvicne zleze). Ce se ni v dihurjevem okolju nic spremenilo - npr. bistveno manj ukvarjanja z njim, nova zival, ... Priporocila bi ti, da se mu izmeri koncentracijo estrogenov v krvi.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #4 : sreda 08 oktober, 2008, 22:10:13 22:10 »

Mogoče pa kastracija ni bila dobro opravljena....? :think:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #5 : sreda 08 oktober, 2008, 22:15:50 22:15 »

Nič večjih sprememb ni bilo. Res je, da sem bila del poletja odsotna ampak so se drugi člani družine ukvarjali z njima (predvsem brat je navdušen ;)) sploh pa se je to razgrajanje pojavilo šele zdaj, ko sem že kar nekaj časa pogosto v njuni družbi. Preden ga bom peljala k veterinarju (čudno ampak tega nima preveč rad  :think:) bom počakala še par dni, mogoče se bo stanje umirilo.
Hvala za odgovore  8)
Evidentirano
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : sreda 08 oktober, 2008, 22:46:24 22:46 »

Pri samcu nimas kaj ne dobro opravit ... Ali odrezes, ali pa ne odrezes.
Evidentirano

Otto.

• Gost
« Odgovor #7 : četrtek 01 januar, 2009, 19:12:41 19:12 »

Moj smrdek je pa glih kar dozorel.Ce je kaj da bi mogela skrbeti ali da bi me bilo strah za to ker je pac dozorel mi prosim recite.:cheese:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : petek 02 januar, 2009, 00:15:39 00:15 »

Nic. Cim prej ga kastrirajte.
Evidentirano

Otto.

• Gost
« Odgovor #9 : petek 02 januar, 2009, 11:26:08 11:26 »

Ocki docki :thnx:
Evidentirano

Otto.

• Gost
« Odgovor #10 : petek 02 januar, 2009, 11:43:16 11:43 »

Meni se zdi da bo po kastraciji brez življenja kot npr. domače mačke.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : petek 02 januar, 2009, 11:51:40 11:51 »

Ne bo nic brez zivljenja, tako kot tudi kastrirane macke niso. Je pa res, da je potrebno vecino mack (kastriranih ali ne) "animirati", saj se jim, z leti, ko odrastejo, ne ljubi prav dosti.
Jasno, kastracija za samca ni nujno potrebna, boste pa bistveno lazje shajali z njim, ce bo kastriran. Sploh, ko bo enkrat zacel "na polno" markirati. Jaz si res ne predstavljam zivljenja v hisi/stanovanju z nekastriranim samcem. Ok, tisti mesec, dva, ko cakas na kastracijo ze se, ampak pol leta vsako leto ... ne hvala. Ce pustimo ob strani, da so nekastrirani samci (enako velja za pse, mackone, ...) bolj nagnjeni k  tezavam z urinarnim traktom, raku na prostati, modih, ...
Evidentirano

Otto.

• Gost
« Odgovor #12 : petek 02 januar, 2009, 20:51:36 20:51 »

Aha.Pa samo se neki a ko  :ferret: ugrizne do krvi tako kot ocija a je zaradi hormonov ali petard :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : petek 02 januar, 2009, 22:34:22 22:34 »

Skoraj s 100 % gotovostjo trdim, da je bilo iz strahu.
m.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #14 : petek 02 januar, 2009, 23:22:25 23:22 »

Se strinjam z Majo, da je bil vmes strah. Se je pri nas isto dogajalo in socer je nasankal fant. Sedaj imam pa težave, ker se ga Buda vedno lot, fant se ga pa ne upa v kozji rog spravt. Malo preneseno.
Strani: [1] 2 3   Gor