Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Težava pri socializaciji  (Prebrano 1877 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

nadja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 13
Težava pri socializaciji
« : torek 22 november, 2011, 15:44:54 15:44 »

Pozdravljeni

Sem nova čalnica. Imam pa eno težavo. Naj vam razložim:
Avgusta lani sem se zaposlila v trgovini za male živali. Željna novosti sem šefa prepričala, da bi lahko našo ponudbo živali povečali še z dihurjem. Sprva se ni strinjal, ko pa sem mu povedala, da se enkrat božala dihurja, kako so to igrive živali, prijazne in da se zelo dobro prodajajo, je odobril moji prošnji. Tako smo dobili septembra dva dihurja, samčka in samičko stara 4 mesece. Bila sem zelo vesela. Par dni po sprejemu, je samček ugriznil mojo stranko. Od takrat naprej sem bila zelo prestrašena in dihurja nisem več vzela v roke. Čistim jima kletko tako da ju dam v transporter brez da se ju dotaknem. Samček je zelo miren, s kolegico sma mu tudi kremplje strigle in ga božale, ampak na rokah pa še ni bil noben. Zdaj pa sta že starejša, maja sta bila stara eno leto, brez socializacije. Je veliko povpraševanje, ampak ko katera stranka reče naj ga vzamem ven iz kletke, da bi ga pobožala, jaz rečem da se ga bojim in vso zanimanje mine. Zato bi prosila, če imate kakšni nasvet kako ga navadim na roke, vendar se zelo bojim ugriza in tudi bojim se ga vzeti na roke. Prosila bi tudi, če obstaja kakšna možnost, če bi bil kdo pripravljen socializirati naša dva kosmatinčka. Jaz bi krila vse stroške, vse, samo da imata kakšno možnost novega doma.
Vem da se ravnala zelo neodgovorno, za kar mi je zelo žal. Vendar ne vem več kaj naj naredi in na koga se naj obrnem.
Mi lahko mogoče vi kako pomagate?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Re: Težava pri socializaciji
« Odgovor #1 : torek 22 november, 2011, 16:44:32 16:44 »

Kaj, ves cas sta v kletki? Eno leto?  :scared:
Kako ste pa kastracijo uredili? Sta redno cepljena in prosta zajedalcev?

Problema ne boste resili v trgovini. Dihurja je treba vzeti domov in se z njima intenzivno ukvarjati.
S cim pa ju hranite?

Dihurji (in zivali na sploh) ne spadajo v trgovine.
Evidentirano

nadja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : torek 22 november, 2011, 16:53:25 16:53 »

Ja ves čas sta v kletki :( kastrirana bosta konec tega meseca istočasno cepljena.

vem da jih je treba odnesti domov, ampak jaz jih ne upam in niti ne morem, ker ju nimam kam dati.
tudi to vem da živali ne sodijo v trgovino, ampak žal sem bila takrat preveč zaletava, ko sem božala tistega dihurja in sedaj mi je žal. ko bi vsaj poslušala šefa... mi lahko kako pomagate?
Evidentirano

nadja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : torek 22 november, 2011, 16:54:07 16:54 »

aja...hranim jih z hrano za dihurje, včasih tudi z mačjo..
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #4 : torek 22 november, 2011, 17:33:22 17:33 »

Ti si naredila ravno takšno stvar, proti kateri se mi borimo :supid: Dihurji v trgovini bodo imeli vedno probleme s socializacijo, ker se z njimi ne ukvarja kot bi se moralo. Poleg tega bi morala biti vsaj (!) 4 ure na dan spuščena. Res ne vem kako bi lahko to težavo drugače odpravila, kot da se ju vlači po rokah in imajo svoj prostor (ne majhno kletko v trgovini). Samo tako se odvadijo, skozi vztrajnost in tvoje rane :P In to ne traja par dni, ampak par mesecev - če je to sploh še mogoče odpraviti.... :smiley-sick008:
Srčno upam, da se tamala ne goni, oz. da je ni že naskočil, ker potem se kar pripravite.  :stretcher:
Predlagala bi, da bi se dogovorili z našim društvom, da se ju posvoji, ampak mislim, da sploh nimamo več kapacitet...
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

nadja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : torek 22 november, 2011, 18:03:48 18:03 »

Dihurja sta ločena, tako da nič ne bomo pričakovali. sta v velikih kletkah, z dosti igrač...

kako pa naj ju sploh navadim na roke oz naj ju samo ven spustim al kako...doma ju ne morem imeti ker imam psa in mačko in ne vem kako bo to šlo skupaj...

enostavno ne vem več kaj naj naredim... :( zelo mi je žal... sama se proti mučenju živali, ne uporabljam izdelkov kateri so testirani, ne jem mesa... v trgovini pa imamo tole... sama vem da sem narobe naredila... prosim ne me obsojat, samo neko rešitev skušam najti...
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #6 : torek 22 november, 2011, 18:11:54 18:11 »

ojla,
Tudi jaz sem nova. Dihurčico sem dobila šele prejšno soboto. Vsak dan jo imam spuščeno in se igram z njo, da se navadi na okolje in name. Priznam, da se je malo bojim ker me je dvakrat pošteno ugriznila. Prvič v peto zaradi česar sem zdaj vedno obuta v zaprte čevlje, drugič pa me je v prst, vendar po moji krivdi ker sem jo prijela. Malo prebrskaj po forumu, ker boš našla veliko zanimivih podatkov in napotkov.
Jaz zdaj vem, da moram uzpostavit z njo stik počasi, da če me ugrizne ne vlečem in ne trzam vendar jo primem za gupo kot mačka in jo kaznjujem oz. če ne ugrizne nagradim s posladkom.
Ker se mora navaditi name jo nagradim tudi ko med igro pride do mene, in ko vzame posladek jo lahko malo pobožam po hrbtu. Če me želi ugrizti jo zamotim tako, da ji pomolim igračo pred noska. Učasih hoče tudi splezati po meni vendar jo ustavim ker dokler se ne bove normalno prijele, nima kaj delati v bližini obraza.

Resno si poskusi prebrati čimveč tukaj, na forumu. Meni pomaga :D
Kar se pa ugizov tiče... vem da jih bom še fasala ampak zdaj vem kaj moram narediti ko bom :) kar pogumno :D
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : torek 22 november, 2011, 18:14:25 18:14 »

Tudi, če je ni naskočil in se ona že dlje časa goni, lahko nosi trajne posledice, saj samičke zaradi navala hormonov in posledično oslabitve krvi poginejo.
Po rokah ju moraš vlačit, crkljat, navadi ju na Malt pasto in ju s tem podkupi vsakič, ko te bosta hotela ugrizniti, pa te ne bosta. Zamoti ju, skratka. Čim več dotikov in nagrajevanja želenega vedenja bosta deležna, več upanja je, da se to odpravi. Druge poti tukaj ni na žalost :/
Evidentirano

nadja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : torek 22 november, 2011, 18:15:40 18:15 »

če me je strah... :(
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : torek 22 november, 2011, 18:27:22 18:27 »

Ja tu ni kaj drugega... Je samo vprašanje kdo ju bo odvadil - ti ali kdo drug. Postopek bo isti. Tudi nekateri naši dihurji so grizli, pa smo bili pač vztrajni. :smiley-shocked031:

In evo - že samo ZATO ne bi smeli biti v trgovini. Ker potem pride do takšnih zagat.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #10 : torek 22 november, 2011, 18:53:55 18:53 »

Mislim, kaj pa ste s samico naredili da se ne goni? Ali se goni pa sploh ne veste? Daj preveri ce se goni (otecena vulva, izgleda kot rožnata žemlja). Ce se, jo spravite do veterinarja, da gonitev prekine.

Drugace pa res ne vem kaj naj recem. Obup! Oddajte dihurja in NE pripeljite novih v trgovino.
 :lipsealed:
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : torek 22 november, 2011, 18:59:04 18:59 »

In oddajte ga nekomu, ki ve, kaj dela.... :lipsealed:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
« Odgovor #12 : torek 22 november, 2011, 20:19:38 20:19 »

Prosila bi tudi, če obstaja kakšna možnost, če bi bil kdo pripravljen socializirati naša dva kosmatinčka. Jaz bi krila vse stroške, vse, samo da imata kakšno možnost novega doma.
Vem da se ravnala zelo neodgovorno, za kar mi je zelo žal. Vendar ne vem več kaj naj naredi in na koga se naj obrnem.
Mi lahko mogoče vi kako pomagate?

Torej, želja je, da bi jih nekdo socializiral in vrnil v trgovino, da se prodata? Al je možen kak drug dogovor?

Dihurja sta ločena, tako da nič ne bomo pričakovali. sta v velikih kletkah, z dosti igrač...

Torej nimata stika drug z drugim in ne z ljudmi?
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

klawdyy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 736
« Odgovor #13 : torek 22 november, 2011, 20:27:43 20:27 »

Glede teh dveh dihurjev sem ravno nekaj minut nazaj slišala kako je z njima in baje je dihurčica v takšnem stanju, da se sploh več ne odziva in samo spi...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : torek 22 november, 2011, 20:38:03 20:38 »

Klavdija, daj me prosim poklici! Nujno! (te ne dobim na telefon)
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1] 2 3   Gor