Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Ali imajo dihurji "zimsko spanje"  (Prebrano 2014 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
Ali imajo dihurji "zimsko spanje"
« : petek 24 oktober, 2008, 07:28:23 07:28 »

Zadnje čase ugotavljam, da pozimi, oz. ko je bolj mrzlo dihurja precej več spita. Nimata neke ta prave volje. sta zaspana. In tudi zbuditi jih težje. Tudi vi to ugotavljate pri svojih? Drugače pa sta čisto zdrava. Samo rajši in malo dlje spita (tako kot jaz pozimi  :cheese:)
« Zadnja sprememba: torek 16 marec, 2010, 18:21:24 18:21 Jana »
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Re: "zimsko spanje"
« Odgovor #1 : petek 24 oktober, 2008, 12:52:48 12:52 »

Nevem, nisem še zasledila tega "trenda".... Sašo se takoj zbudi ko ga ali pokličem, slikam, pobožam, karkoli :blik: LOL :cheese: Je precej firbčen- kakršen lastnik, takšen dihur ROTFL ROTFL
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #2 : sobota 25 oktober, 2008, 14:16:11 14:16 »

Ja, tudi Biba je malo bolj lena pri zbujanju kot ponavadi :yes: glede igre pa se mi zdi še bolj podivjana :evilgrin:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : sobota 25 oktober, 2008, 16:36:15 16:36 »

Ja, drzi. Pozimi spijo vec.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #4 : sobota 25 oktober, 2008, 22:54:48 22:54 »

In se lepo redijo :cheese: vsaj moja mala se :angel: :yes: :cheese:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #5 : petek 31 oktober, 2008, 22:30:18 22:30 »

Imam občutek, da smo mi tudi prišli počasi v to fazo.... Sašota kar ni na spregled :think: Najprej divjs kot nor, dela neumnosti, potem pa ga cel dan ni :huh:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Furba

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 59
Re: Ali imajo dihurji "zimsko spanje"
« Odgovor #6 : petek 03 december, 2010, 10:52:58 10:52 »

Lepo pozdravljeni kolegi dihurčkarji :)
mi2 s Furbico se že en lep čas nisva oglasili, ker ni bilo nobenih problemov - hvala bogu je naša hurka pravi mali potrpežljivi angelček :) no, sedaj imava pa za vas dve vprašanji :)
torej, prvo je v povezavi z iimskim spanjem - opazila sem, da moja Furbi (12.12. bo dopolnila 7 mesecev  :happy64:) več spi, se carta, ljubčka in ni ravno navdušena nad igro - vsakič, ko jo vzamemo iz kletke in jo poskušamo navdušit nad igro mogoče parkrat strese z ritko, uprizori svoj bojni ples, potem pa že prosjači, da jo damo nazaj ajat ali pa se odplazi v naročje tistega, ki ji je pač najbliže in hitro zaspančka :) skrbi me predvsem to, da se (v nasprotju z drugimi hurčki ne redi, ampak manj je...morda je malce izgubila na teži (prej je bila kot sodček), mogoče je to posledica tega, da pač še raste (zdi se mi, da je v tem času zrasla). Zaenkrat sicer nimam občutka, da bi bila Furba podhranjena, spet ni tako grozno suha, ampak zanima me pač, če je normalno, da dihurji, zaposleni z zimskim spanjem tudi manj jejo...
No, sedaj pa še drugo vprašanje, ki sicer ni povezano z zimskim spanjem, ampak ne vem, pod katero rubriko bi ga lahko uvrstila, tako da ga bom "uštulila" kar sem :) upam, da s tem ne bo kaj narobe :) pa še 2 muhi na en mah bomo rešili :) torej, pred kakim tednom nazaj pa sem na Furbinem vratku opazila rdečico, ki še traja in traja...zdi se mi, da na tem mestu ni izgubljala dlake, tudi če jo pobožam mi na prstih dlaka ne ostane, ampak imam vseeno občutek, kot da je tam dlaka redkejša. Povsod po telesu ima svetlejšo barvo kože, edino po vratu je opazno bolj rožnata. Se vam zdi, da bi lahko bilo kaj narobe? Omenim naj, da tudi nisem opazila, da bi se po vratu bolj čohala kot ponavadi, pa tudi nisem dobila vtisa, da bi jo vrat bolel, skelel ali karkoli. Kaj menite, da bi to lahko bilo? 
S Furbo se vam zahvaljujeva za vse nasvete, dobro voljo in sleherni odgovor :)  :hearts:
Evidentirano
Mala smrda...veeeelikoooo veselje!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : petek 03 december, 2010, 13:21:31 13:21 »

Jo tehtas ali izgubo teze opazas "na oko"? Ce jo tehtas, koliko teze je izgubila in v koliko casa?
S cim jo hranis? Iztreblja normalno? Ko je budna in "prisotna", se vede normalno, ali se ti zdi, da bi bila lahko kaj bolj utrujena?
Kje jo imas nastanjeno (v sobi/zunaj/balkonu/...)?

Si ji pred kratkim dala kaksno ampulo prot zajedavcem?
Evidentirano

Furba

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : petek 03 december, 2010, 13:56:26 13:56 »

Pozdravljena, Maja,
torej, tehtamo je ne. Izgubo teže sem opazila na uč, ampak naj poudarim, da se mi ne zdi shujšana, še vedno ima obročke okoli vratu in tudi rebrc ne morem prešteti :) dejansko se mi zdi, da je malček zrasla pa je morda zaradi tega šlo iz širine bolj v dolžino...sicer jo pa hranim z briketki, račjimi župcami, jajčki, za priboljšek dobi v tem hladnem zimskemčasu mačje mleko, po katerem ne driska...danes sva poskusili s filejem vitkega soma in zgleda, da ji je všeč. Drugače pa so njeni kakci čvrsti, iztreblja na 3-4 ure, ampak opažam, da ko se dobro naje so kakci večji, zadnje čase pa spravi iz sebe bolj majhne polžke...Prebudi se zjutraj okoli 9:30 in jo takrat damo ven, na hodnik, ji počistimo kletko in se z njo igramo...načeloma nam znese, da je od 30 do 45min budna, raziskuje, se z nami igra, jo provociramo z brisačkami in igračami, da nas potem napada in pleše svoj bojni ples...potem začne praskat po kletki, kar pomeni, da je lačna...ponudimo ji brikete ali račjo župco, odvisno, kakšen je dnevni meni :) včasih to poplakne še z mlekom...potem jo ponavadi spet spravimo ven, ampak je manj aktivna, ko je želodček poln in bi se takrat rada cartala...ko nam zaspi v naročju jo damo v kletko...čez dan večinoma spi, zbudi se le, ko mora na wc, potem pa spet skoči med odejice in slišimo lahko, kako gloda brikete, ki jih ima seveda skrite v svojem ležišču, da ne bi opravila prevelike poti do skledice s hrano...zbudi se spet šele zvečer, okoli 19ih...spet jo vzamemo iz kletke, se z njo igramo, potem je spet lačna, poje, gre spat...zadnje čase smo jo razvadili in navadili, da se zdrami še ob 21ih in imamo potem zabavo na kavču - skriva se pod povštri, "koplje" po pregrinjalu, ki je na kavču, nas napada, se skriva pred nami, nas grize itd.
načeloma kakšnih večjih razlik v njenem obnašanju nisem opazila...dejstvo je samo to, da je bila poleti in jeseni bolj dejavna, z njo smo se ukvarjali in igrali tudi 4 ure in več...ko pa jo spustimo, da teka po sobi in hodniku, da raziskuje in se z njo igramo, pa je načeloma dobre volje, morda so sem pa kje kakšne razlike in ima slab dan, ko se preklada gor in dol in ni nič iz nje, ampak to so dejansko izjeme...večjih vedenjskih sprememb nisem opazila, nasplošno se mi zdi zdrava, ima mehko, svetlečo dlako, bistre oči, ostre zobke in najočarljivejši bojni ples :)
morda bi jo dejansko lahko tehtala, si beležila njeno težo in če bi opazila kakšno hujšanje, bi jo pač peljala k veterinarju...
aja, pa ampul proti zajedavcem nisem dajala, misliš, da bi bilo potrebno?
vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : petek 03 december, 2010, 14:52:03 14:52 »

Katere brikete je?

Predlagam, da jo kaksen teden tehtas, ker ocene "na uc" pac niso zanesljive. Tudi sicer je to priporocljivo poceti na cca. 14 dni/1 mesec.

Za antiparazitike sprasujem zaradi pordele koze. Lahko spremembo na kozi poslikas in objavis fotografijo?
Evidentirano

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #10 : petek 03 december, 2010, 20:34:27 20:34 »

Zimsko spanje: moram povedati, da tudi pri nas ni nikakrsnega sledu o "zimskem spanju" :D
Vasko je ze nekaj tednov se vec buden kot ponavadi, s tem, da se vedno zbuja ok. 6.00 in do 9.00 se ga ne resim :D
Upam, da ga bo minilo in bo morda tudi on postal koncno zaspan :rolleyes:
Evidentirano

Furba

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : sobota 04 december, 2010, 12:24:04 12:24 »

Ponovno pozdravljeni,
torej kar se briketov tiče, zaenkrat pač je Ferret Nature (vem, so zanič) ampak v tem mesecu načrtujem obisk Ljubljane, da si nabavim nove zaloge Totally Ferreta...v Kopru kvalitetnejše hrane za dihurje zaenkrat še ni... :angry: jo pa ravno zaradi švoh briketov navajam na ostalo zdravo hrano, zaenkrat nama dobro uspeva, samo še na surovi mesek in kosti jo navdušim in smo potem na konju  :)
aha, ok...bom jo začela tehtat, obvestim, če bom zaznala hujšanje ali karkoli podobnega...
bom poskusla fotografirat rdečico, upam, da se bo kaj videlo, ker so vsi fotoaparati bolj zanič...vgl takoj ko mi rata objavim...
hvala še enkrat :)
Evidentirano

Furba

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : sobota 04 december, 2010, 13:10:49 13:10 »

evola,
tole sicer ni moja Furbi (trenutno spi in je ne morem zbudit, da bi jo slikala, popoldan pa me ne bo, ker grem v službo), ampak je rdečica podobna taki, kot jo ima tale hurček na sliki, le da je malo manj obsežna...barva pa je ista...
od priliki dam gor Furbino slikco, to je samo momentalno, mogoče se ti utrne kakšna ideja...
lp
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : sobota 04 december, 2010, 13:27:10 13:27 »

Tale dihur je rdec zato, ker mu zaradi hormonalnih tezav (verjetno nadledvicna zleza) izpada dlaka in se spodaj vidi koza.

Goni se Furbi verjetno se ne, pa kastrirana tudi najbrz se ni?
Evidentirano

Furba

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : nedelja 05 december, 2010, 17:52:28 17:52 »

Ejla,
ojej, upam, da Furbi nima takih težav  :_( sicer pa se zaenkrat še ne goni, kastrirana pa bo najbrž čez kakšna dva meseca, morda tri...
joj, zdej sem pa res prestrašena  :(
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor