Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Grizenje ''neznancev''  (Prebrano 1883 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

J

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 50
Grizenje ''neznancev''
« : torek 29 maj, 2012, 21:15:38 21:15 »

Živjo. Imam eno vprašanje, ne vem pod katero temo ga naj dam, zato sprašujem kar tukaj.  :)

Kot veste (recimo da vsi), sem pred 3 dnevi dobila dihurčka po imenu Dipsi Mrcina. Do mene se vede normalno, se razumeva, igrava, sva šla že tudi na šprancir itd.  :nod:

Ampak včeraj, in tudi danes, se je dokaj nenavadno vedel do moje sosede in očeta :scared:. Sosedo je, medtem ko ga je hotela pobožati, vgriznil v zapestje, mojega očeta pa v nart na nogi. Seveda, to grickanje je nenavadno iz tega vidika, ker naprimer mojo mamo niti povohal ni prej, preden ga je počohala za ušeski, in enako je z mojo prijateljico. :think:

Torej, zakaj bi Mrcina bil do nekaterih ljudi ''hudič'' :evilgrin: do drugih pa ''pridna mucka''? S čem je to povezano, ali sem naredila kaj narobe?  :scared:

Lp.
Evidentirano
Bolje umreti svoboden kot pa biti živ in suženj.

dihurčica

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 602
Odg: Grizenje ''neznancev''
« Odgovor #1 : torek 29 maj, 2012, 21:49:51 21:49 »

Jaz se na tvojem mestu nebi preveč sekirala in nisi naredila nič narobe. Nekateri dihurji enostavno ne marajo preveč tujcev oz. ljudi, ki jih ne poznajo dobro in radi sprobajo (sploh na tujih rokah/nogah) do kje lahko gredo.
Glede na to, da je dihurček pri tebi šele tri dni pa itak rabi čas, da vse lepo počasi sprejme. :)
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #2 : torek 29 maj, 2012, 21:51:57 21:51 »

Cisto narmalno je pac da dihur na zacetku grize :)
Tudi tebe bo lahko kdaj ugriznil, tu ne igra nobene vloge kdo je kdo (sploh na zacetku)

Glede griženja je kar nekaj tem ;) - vtipkas GRIZENJE v išči pa bo ziher kaj naslo kar je podobno tvojemu primeru :D tudi nasveti kako odvadit dihurcka tega ;)

Za kaj vec ti bodo pa se drugi povedali, ki imajo grickote doma :P
Jaz mojega se cakam :D jupii bo se pestro ;) xD
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : torek 29 maj, 2012, 22:25:58 22:25 »

Moji grizejo nepoznane ljudi.
Maximus in Svedinja vse po vrsti, ostali trije pa vsaj sodnike pustijo pri miru. Ichigo se ekspresno hitro zbase v hlacnico in ugrizne, Liesl vnaprej umije mesto ugriza, Nayuki pa odzene nezazeljene prste.
Ljudje, ki pridejo k meni na obisk vedo da je treba dihurje pustiti pri miru ce so slucajno spusceni. Kar se redko zgodi, ponavadi jih prej zaprem.

Dihurji zelo dobro vedo ce clovek zivcen ali nesiguren in to ustrezno kaznujejo.
No, vsaj moji. Naj se mu novi ljudje predstavijo s kaksnim priboljskom ali cim takim, da ne bo slabih izkusenj dobil.
Je pa itak se cisto prezgodaj za kaj soditi, daj mu cas da se navadi na novo okolico. Pa ne dovoli da ga zivcni ljudje bezajo...
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #4 : sreda 30 maj, 2012, 07:27:37 07:27 »

Jaz imam Bučko že  :think: več kot 2 leti (se mi zdi  :embarassed:) in jo lahko v roke vzamem samo jaz, sestro še tu in tam tolerira... ostale (fant, starši, stari starši, kdorkoli) pa ne da grize, ampak razmesari če le lahko (tudi, če grejo samo mimo se jim zakadi v noge in napada, bog ne daj da jo hoče kdo pobožat), medtem ko se Smoki pusti vzet v roke vsakomur.
Evidentirano

J

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : sreda 30 maj, 2012, 08:17:55 08:17 »

Tudi tebe bo lahko kdaj ugriznil...

*Tasha* prvi večer in noč je imel pribliske ja  :scared:, me je prvo polizal po roki in zato ugriznil, ampak ne tako zelo, ampak samo toliko da se je čutilo. :angel:

Glede grizenja tujcev, se ustavim malo pri očetu in mami. Ja ja, vem da je, danes, komaj četrti dan, ampak zjutraj je imel zopet priblisk. :/ Pozabila sem zapreti vrata sobe in je kar švizno ven na hodnik do verande, kjer je bila mami, zopet bosa. Najprej ji je ovohal noge, polizal nato pa jo vgriznil. Po njenem glasu sem zaslišala da ne tako močno ampak seveda, mame kot mame, je naredila slona iz muhe. :jupi:
Isto je bilo včeraj zvečer, a sem ga z dvigom glasu pripravila do tega da je odnehal.

Mislila sem, bi se mu mama/oče prikupila, če bi mu onadva ponudila pasto, si ga vzela v naroče in crkljala?  :embarassed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : sreda 30 maj, 2012, 09:11:32 09:11 »

Vecina dihurjev ima fetis na bose noge. Tako da vecini incidentov se lahko izognete s tem, da okrog njega nosite vsaj copate.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #7 : sreda 30 maj, 2012, 09:57:07 09:57 »

Mislila sem, bi se mu mama/oče prikupila, če bi mu onadva ponudila pasto, si ga vzela v naroče in crkljala?  :embarassed:

Več se bosta ukvarjala z njim, bolj se bo navadil tudi nanju. Lizanje paste in crkljanje zagotovo ne bo škodilo :).
Evidentirano

J

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : sreda 30 maj, 2012, 10:16:22 10:16 »

Vecina dihurjev ima fetis na bose noge. Tako da vecini incidentov se lahko izognete s tem, da okrog njega nosite vsaj copate.

Ja, ampak to še ne pojasne tega, zakaj pa je vgriznil sosedo. Ni silila vanj, dala mu je roko, da jo je povohal, nič se ni zgodilo prehitro... :/
Evidentirano

Grey

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 259
  • Multitool
« Odgovor #9 : sreda 30 maj, 2012, 10:49:09 10:49 »

Dihur velik del zaznavanja opravi z ugrizi, torej je reakcija normalna tudi s tega stališča.
Poleg tega pa se moraš zavedati, da se dihur "umesti" v družino, najde torej svoj rang. Vsi pod njim jih fašejo in do vseh nad njim je načeloma prijazen. Sam sem s Fleko von Schaussenberg naredil nekaj napak in sem rabil precej časa, da sem grizenje odpravil. Na drugi strani pa sin ni imel nobenih problemov.
Za ugrize torej ni kriv naš kosmati angelček ampak tisti, ki steguje roke proti njemu.  :batine: :evilgrin:
Evidentirano
oskrbnik kosmatih gospodičen von Schaussenberg

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 309
« Odgovor #10 : sreda 30 maj, 2012, 11:07:35 11:07 »

Čeprav, a obstajajo tudi čisto karakterne razlike? Ker moja Grizelda grize vse po vrsti, razen mene seveda, do mene je prav nežna  :smitten: Mala Mi pa nikogar ne ugrizne, tudi če ji težiš ne ugrizne, edino včasih poskuša nogo zvleči pod kavč, takrat praska po njej in jo grize, drugače je pa  :angel:
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : sreda 30 maj, 2012, 11:36:10 11:36 »

Seveda obstajajo. Jaz imam celo paleto doma, dva nista enaka in par njih se poleg mene obnasa povsem drugace kot, ko se z njimi "ukvarja" npr. Aljosa.

Kot je bilo ze povedano, bistveno vlogo igra tudi to, kdo z dihurjem rokuje (oz. na kaksen nacin). Prva stvar, ki je - zivali zacutijo strah/negotovost in to izkoristijo za krotenje svojega strahu, druge izkoristijo za "prevlado". Potem so tu reakcije na ugriz - vsako histericno vrescanje, oz. vsi visoki zvoki in neko hitro umikanje in odskakovanje naredijo vse skupaj bolj podobno igri (s plenom) in zato je samo se slabse.

J - predvsem ne prehitevaj. Dihurcek je pri tebi tri, oz. stiri dni (ni bistvene razlike). V tem casu je zamenjal okolje, zamenjal je lastnika, "vlekla" si ga k veterinarju, ven, spoznava vase domace in se sosede ... Daj mu malo casa, da se najprej navadi tebe in novega okolja, da se umiri in navadi na nove okoliscine, bo potem se dovolj casa tako za sprehode, kot za spoznavanje sosed.

Dihurji grizejo tudi zato, ker jih ljudje silijo v situacije, ki jim niso vsec. To je njihov nacin, da se pove, da je bilo dovolj.
Druga stvar - odvisno od tega kako mu je dala roko - ce mu jo je dala na nacin kot "se predstavljamo" psu, torej rahlo pokrceno dlan in s hrbtne strani ... ja za vecino dihurjev je to vabilo, da ugriznejo. Dihurji se predstavlja drugace - za povohati se mu da stegnjeno dlan, z izprozenimi in skupaj stisnjenimi prsti - in s spodnje strani (dlan, ne hrbet dlani).

Podobno velja za tvoje domace - lepo pocasi in umirjeno. V njemu znanih prostorih, s pomocjo paste, neznega prigovarjanja ...

Predvsem pa .. lepo pocasi in postopoma in najprej se ti nauci brati njegovo obnasanje, potem ga vozi ven in mu predstavljaj nove ljudi.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #12 : sreda 30 maj, 2012, 22:29:10 22:29 »

Nekateri imajo fetis tudi na nogavice ;) Debeli copati so super pripomoček ja :D uni v obliki živali pa še posebaj hudo zgleedajo :) ;)

Sam sem s Fleko von Schaussenberg naredil nekaj napak in sem rabil precej časa, da sem grizenje odpravil. Na drugi strani pa sin ni imel nobenih problemov.

Ah Žan in Fleka sta res lih za skupaj :) :P
Sicer pa Fleka mora ugriznit  ;) (tudi jaz prišla na seznam), samo glede na to koliko se govori da je gricko, sem jo za enkrat dobro odnesla :P

Za ugrize torej ni kriv naš kosmati angelček ampak tisti, ki steguje roke proti njemu.  :batine: :evilgrin:

100% drzi :D
Ne se dotikat dihurja, ki je v tunelu ali torbici ker te bo začopatil takoj ;)
Danes sem jaz Fleki nekaj vzela (mojo puscico) cez sekundo pa sem jo mogla  z moje noge dol vzet, ker je kar skocila in se z kremplji in zobmi zagnala vame,... kaasneje pa mi je poskusala veckrat štumfe ukrast  :angel: :lipsealed:

J, saj se bo navadil in vse, se vedno pa se lahko zgodi, da kdaj pa kdaj ugrizne. :D
Samo ne se ustrasit pa pravilno reagiraj potem (za gubo, da popusti :D)
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #13 : sreda 30 maj, 2012, 22:36:45 22:36 »

Pri nas Fen še vedno grize cimre ( :evilgrin:), se je pa v zadnjem letu res ekstremno umiril. Zdaj sicer pride vsake nove noge preverit (če je spuščen, ko so obiski), ampak skoraj nikoli več ne ugrizne. Včasih je bilo tako, da je vsakič komu na nogi obvisel. Ostala dva sta čisto pridna, razen do fotra. Njega je enkrat ugriznila še Loren, ki drugače res ni nikoli nikomur pokazala zob.
Meni je recimo tudi zanimivo to, da če če spim sama v postelji, nikoli noben ne pride k meni, ker vedo, da to ni dovoljeno. Če spi v moji postelji (še) kdo drug, pa pridejo vsi trije preverit in pogrist tuje noge.  :rolleyes:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #14 : četrtek 31 maj, 2012, 00:30:59 00:30 »

če spim sama v postelji, nikoli noben ne pride k meni, ker vedo, da to ni dovoljeno. Če spi v moji postelji (še) kdo drug, pa pridejo vsi trije preverit in pogrist tuje noge.  :rolleyes:

LOL
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: [1] 2 3   Gor