Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: napadanje v kletki-pomagajte!  (Prebrano 498 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

aljuska

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 5
napadanje v kletki-pomagajte!
« : petek 20 julij, 2012, 12:08:36 12:08 »

Pozdravljene!

Zanima me, ce je imela katera podobno situacijo, kot jo imam jaz. Imam 2 samicki. Druga je bila kupljena lani maja (Meggie), prva pa 2 leti pred tem (Naja). Verjetno sem sama naredila napako, ker sem jih na zacetku locila v 2 kletki, vendar sem to morala storiti, ker se je druga gonila, ko sem jo dobila. Ker sta se ze od zacetka tepli in se nikakor nista mogli prenesti, sem ju vedno dajala posebej ven. 3 mesece nazaj pa sem se odlocila, da tako vec ne more iti in sem kupla popolnoma novo ogromno kletko in sem obe dala skupaj, seveda prej sta bili kar nekaj ur spusceni po stanovanju, da sta se ponovno navadili ena na drugo. Sicer sta se od zacetka dostikrat stepli, vendar se je do sedaj (zunaj kletke) situacija popolnoma umirila in se celo tu in tam za par minutk igrata. Problem pa nastaja v kletki. Ta starejsa dostikrat napada tamlajso. Jo hodi buditi in jo med spanjem napade, pri cemer se mi kar trga srce, ko gledam. Sem jo ze velikokrat skregala in nevem kaj vse se naredila, vendar nic ne pomaga. Bojim se, da bo tamlajsa postala cisto napsihirana. Sicer se ji tu in tam tudi pokonci postavi, vendar se napadanje v kletki, s strani Naje ne neha. Kaj mi lahko kdo pomaga? Da kaksne nasvete? Pa prosim ne mi recti, da ju naj locim, ker enostavno nimam prostora za 2 kletki, ker je ta nova izredno velika.
Izredno vesela bom vseh idej in nasvetov! :_( :_(
Lp

Alja
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: napadanje v kletki-pomagajte!
« Odgovor #1 : petek 20 julij, 2012, 12:37:27 12:37 »

Ce je situacija res tako zoprna, da kljub dovoljsnemu stevilu lezisc/posodic za hrano/napajalnikov/wc-jev Naja se vedno preganja tamalo, je edina resitev, da kletko pregradis (to ni neka huda znanost, vecina kletk ima vsaj dvoje vratc, vmes pa po visini das kaksen lesen podest - seveda je lahko tudi iz drugega materiala) in sta za cas, ko sta zaprti, pac loceni.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #2 : petek 20 julij, 2012, 16:07:46 16:07 »

A lahko posnames to napadanje? In kako mlajsa dihurka reagira?
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #3 : petek 20 julij, 2012, 17:15:03 17:15 »

Včasih se znajo dihurji med sabo kar grobo igrati, zato bi bilo res fajn, če bi lahko to posnela, pa ti povemo, kako naprej. :nod:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : petek 20 julij, 2012, 21:52:38 21:52 »

Se ne igrata. Alja ima probleme z njima ze dlje casa - od kar ima Meggie in je zdaj stanje toliko boljse, da sta zunaj ok, problem je zdaj samo v kletki. Je rekla, da ju bo se malo gledala, sicer bo kletko pregradila in bosta v kletki pac (zaenkrat) loceni, spusceni pa skupaj.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #5 : petek 20 julij, 2012, 22:20:34 22:20 »

Ja, to so pa "backstage information". Veliko novih lastnikov zameša igro za napadalnost, pa sem raje še to varianto preverila :fiii:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: [1]   Gor