Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: sprememba vedenja  (Prebrano 2609 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
sprememba vedenja
« : četrtek 14 marec, 2013, 22:30:29 22:30 »

Pozdravljeni!

Pri nas doma imamo težave z novim obnašanjem Wini od kastracije dalje  :/
Kar se tiče prehranjevanja je vse normaln, pije tudi normalno, iztrebek ima normalen. Problem je v njenem spremenjenem vedenju. Nič več se ne igra, vse kar poskušamo, da bi jo pritegnili k igri, je nezanimivo. Ves svoj čas pa porabi za to, da pešači okrog nog (predvsem mojih) in jih grizlja, pri tem pa se oglaša na nek prej neznan način (sem posnela, vendar čakam fanta, da pride domov in spremeni format posnetka). Res je postala precej neznosna, ker niti stari dobri "NE" pri tem ne pomaga. Vse kar dela je to njeno "čudno" gaganje in grizljanje nog in to precej vztrajno - ne odneha, dokler je ne damo v kletko, ko pa jo spustimo, spet prične s svojo rutino. Tu pa tam se spomni na svojega starega Piska (igračka) in ga prestavi iz enega skrivališča v drugo. In to je ves njen dan.

Kakšna razlaga, nasvet, karkoli?  :hm: Moja stopalca so že pošteno pogrizena... :(
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
Odg: sprememba vedenja
« Odgovor #1 : četrtek 14 marec, 2013, 23:51:40 23:51 »

Sprememba hormonskega ravnovesja...
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #2 : petek 15 marec, 2013, 02:37:03 02:37 »

Meni zveni kot navidezna brejost...  :?:
Kdaj pa je bila kastrirana?

Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : petek 15 marec, 2013, 10:21:35 10:21 »

Kastrirana je bila 13.2.2013
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : petek 15 marec, 2013, 11:02:58 11:02 »

Hormoni ... Ali se je pred kastracijo gonila, ali pa je bila tik pred tem, da se zacne ... Obicajno traja za "eno brejost", se pravi okorg 40 dni, da se zadeve umirijo.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : četrtek 28 marec, 2013, 21:54:21 21:54 »

Upam, da se bo kmalu umirila...Sedaj je postala že odvisna od blaga. Takoj ko jo spustimo iz kletke, teče na posteljo in začne gristi rjuho. "NE" ne  sliši več, dela vse po svoje  :hm:
Še vedno pa neprestano grize noge in čudno gaga. Igra jo ne zanima, ne mara več biti na rokah, kaj drugega pa tudi ne  :( Res postaja težka, fant izgublja živce, jaz pa ga mirim, da bo kmalu bolje..  :hm: Zdaj mi je nekako žal, da smo jo kastrirali. Vem, da je bilo dobro zanjo, a je od takrat dalje precej drugačen dihur, kot je bila  :(

Zdaj, vsakič ko ugrizne ali pa napada rjuhe, rečemo glasno "NE" in jo za  par minut zapremo v kletko. V bistvu je praksa taka, da je minuto - dve zunaj in jo že moramo dati nazaj v kletko. Ves dan je tako. Ampak zdi se mi, da tudi tega ne razume, ker pač po vnovični izpustitvi s svojim obnašanjem nadaljuje.

So hormoni, razumem, a moramo le čakati, da se stanje samo od sebe izboljša? Lahko kaj naredimo zanjo?  :hm: Na trenutke se mi zazdi, da ji je postalo obupno dolgčas in da verjetno hrepeni po kakšni družbi...
Evidentirano

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #6 : petek 29 marec, 2013, 08:49:25 08:49 »

Pozdravljena,

nisem strokovnjak in tudi ta oblika spremembe vedenja mi ni poznana. Je pa sigurno, da k taksnemu vedenju pripomorejo hormoni - pa tudi to je res, da jim druzba drugega dihurcka ZELO koristi.

Bi ti pa svetovala (ne vem, ce gre-ampak pri nas je pomagalo), da jo peljete veckrat po malo na sprehod, ji naredite kaksno novo (nepiskajoco) igracko (super so tudi plastenke ali skatlice v katere skrijes brikete) ali pa, da jo s pomocjo paste probas nauciti kaksen preprost trik (npr. vrtenje -krog)... To se mi zdijo fajn stvari, da ji popestris njen vsakdan in preusmeris pozornost - pri nas je to pomagalo.
Pa veliko srece, lp  ;)
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : petek 29 marec, 2013, 18:49:46 18:49 »

Na žalost sprehode naravnost sovraži. Že ko gremo samo na obisk k sorodnikom, kar je 10m hoje zunaj, paničari na veliko. Če pa jo dam na tla, naredi iz repka palmico, skače gor po meni in hoče na vso silo v naročje.
Dobi pa skoraj vsak dan kakšno novo igračko. Sploh je fant zelo nadarjen za izdelavo takšnih in drugačnih igrač, poligonov, raziskovalnih stolpov... in je bila vedno vsa navdušena, ko je v stanovanju našla kaj novega za preučit. Zdaj pa je tako ne zanima več, največ kar naredi je to, da zadevo povoha in gre stran  :(
Trikov pa še nismo preizkusili, hvala za idejo  :)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #8 : petek 29 marec, 2013, 19:32:17 19:32 »

Ali pa na sredino prostora postaviš škatlo, polno zmečkanega časopisnega papirja in narediš kakšno luknjo za vhod  ;) Pa tudi peskovnik z rižem ni slaba stvar, se kar zaposlijo :jupi:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : petek 29 marec, 2013, 20:55:06 20:55 »

Peskovnik z rižem, jedilnim? A ni nevarnosti, da ga spravi v svoj želodček?  :?: Imam pa ravno polno špajzo riža... :fiii:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : sobota 30 marec, 2013, 09:30:00 09:30 »

Seveda obstaja moznost, da ga kaj poje, ampak ... saj je riz. Uporabis lahko tudi (surove) makarone, natrgan/zmeckan papir, ... oz. se najboljse je, da malo rotiras.
Sicer pa cim vec ukvarjanja z njo in to je to ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : četrtek 25 april, 2013, 18:23:10 18:23 »

No, od kastracije je minilo cca. 2 meseca in pol. Wini je spet živahna, rada se igra, nič več ne konstantno gaga. Vseeno pa izgleda, da je kastracija le vplivala na njen karakter. Namreč, noče več biti v naročju, ne zaspi več v naročju, ne pusti se božati, držati, nič več na spi pri nas v postelji, kot je to prej vedno počela, nič več ne pleza v naročje, da bi se pocrtala...rada je sama zase, se sama igra, sama spančka... :(  :( :( :( :( Kaže, da bo to naša "nova" Wini  :_(
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #12 : četrtek 25 april, 2013, 19:41:47 19:41 »

Nič sekirat. Dihurji imajo različne faze, ki krožijo. Včasih po tri mesece izključno wc zadevajo, potem ga spet 5 mesecev ignorirajo... Z igranjem, crkljanjem in vsem ostalim je isto ;)
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #13 : četrtek 25 april, 2013, 19:55:42 19:55 »

Res je. Taz dolgo po kastraciji ni bil za igro in cartanje, sedaj je pa ponovno nazaj moja mazica, ki spi pri nogah  :)
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #14 : četrtek 25 april, 2013, 22:34:10 22:34 »

Pri meni se je grizajoča pošast spremenila v carto, Muf pa ima tedenske faze :hm: :LOL:
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa
Strani: [1] 2 3   Gor