Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: "Čuvanje" hrane  (Prebrano 1165 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

KateLue

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 31
"Čuvanje" hrane
« : ponedeljek 08 julij, 2013, 14:42:06 14:42 »

Pozdravljeni,

nisem še zasledila te tematike na forumu.

Problem imam pri 3 mesečnem dihurju. Je zelo zaščitniški (?) do surovega mesa. Briketi, konzerve, jajčka .. Ni problem. Ko pa dobi surovo meso pa postane čisto drugi dihur. Začne se dret, cvilit in včeraj je do krvi ugriznil partnerja. On si je namreč zastavil cilj, da ga bo božal ko jé meso in vztraja. Dihur pa ne popusti. Kaj je najbolje storit?

Hvala.

LP Katja
Evidentirano
"Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts." - Charles Dickens

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
Odg: "Čuvanje" hrane
« Odgovor #1 : ponedeljek 08 julij, 2013, 14:56:14 14:56 »

Hm... jaz vem, da ima Jalla rada mir ko je, pa naš pes tudi, sicer noben od njiju ne popizdi, če bi ga hotu kdo takrat pobožat... in konec koncev tudi meni ne bi pasalo, da me nekdo čoha pa boža medtem ko jem....
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

KateLue

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : ponedeljek 08 julij, 2013, 15:59:53 15:59 »

To je vse res in čisto razumljivo. Ampak če želim v tistem trenutku ko on jé dodat npr. hrano, naju ugrizne. In če slučajno krenem z roko mimo njega, tudi. To pa ni normalno. In če/ko bo on enkrat nehal s tem, ga ne bo nihče motil med prehranjevanjem. Zato sem se tudi obrnila na forum za pomoč, ne za kritiko. Midva sva se žal spomnila samo te metode, da ga v takem trenutku božava in da vidi, da mu mesa ne bova vzela. Če je kakšna druga metoda jo bom z veseljem prakticirala.
Evidentirano
"Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts." - Charles Dickens

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : ponedeljek 08 julij, 2013, 16:31:38 16:31 »

Ne vem v cem je fora maltretirat dihurja medtem ko se hrani ... ? :huh: Daj mu mir in ga ne drezaj, vec kot ocitno je, da mu to ne pase.

Zakaj pa si je partner zastavil tak cilj?  :huh:

Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #4 : ponedeljek 08 julij, 2013, 19:23:51 19:23 »

Pač počakaš, da poje pa potem dodaš. Ne vem no, jaz ko Jalli dam za jest se umaknem, pa čeprav včasih  tudi kaj direktno iz mojih prstov je. Samo meni se zdi brez veze dihurja zdaj obremenjevat z bozanjem medtem ko je surovo meso, ker očitno tega ne mara. Da ne boste naredili še slabše, pa se bo tako obnašal pri vsaki hrani. In zdaj se bo mogoče slišalo grdo, ampak ej jaz mu dam čisto prav, da je ugriznil :P
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

Anaya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 71
« Odgovor #5 : ponedeljek 08 julij, 2013, 20:12:50 20:12 »

So usi povedali kaj si jaz mislim, tudi moj se ne pusti božati na sploh in pač ne silim vanj. Trmaste živalce.  :cheese:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : torek 09 julij, 2013, 00:30:15 00:30 »

Ko je, mu dajta mir in bo scasoma nehal s tem cuvanjem. Na tak nacin kot si ga opisala, ne bosta prisla nikamor, razen do mocno pogrizenih rok in samo se bolj histericnega dihurja.

Ti toplo priporocam, da tudi dihurja zaenkrat locujes med tem, ko jima dajas meso.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #7 : torek 09 julij, 2013, 13:35:50 13:35 »

:goodpost:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #8 : torek 09 julij, 2013, 23:19:10 23:19 »

Ko sem moji Miji prvič dala meso iz roke, je odgriznila še malo moje kože na dlani (dobesedno)... Pač so mesožeri :)

S časoma bo dihurček tudi ugotovil, da mu ti daješ meso in mu ga nočeš vzeti.
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #9 : torek 09 julij, 2013, 23:39:02 23:39 »

Pri meni bi Muf še letel za meso, prav skače, pleza vse samo da bi ga dobil. :) in potem ga kar golta in se igra in ne vem kaj še ;) Moji prav tako ne marajo da jih drezam ko jejo, neglede na to kaj jejo. :P
To je tako kot da bi psu, ki grize kost, roko v gobec tlačil :cheese:
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

KateLue

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : sreda 10 julij, 2013, 19:22:29 19:22 »

Do pred pol leta nazaj nisem imela nič izkušenj z dihurji. Zato se še vedno učim in tudi vprašam po forumu kar ne vem. Vem, da pri psu je to neprimerno vedenje, ki se mora odpravit, saj ima lahko negativne posledice. Zato sem sklepala, da je tako tudi pri dihurjih. In zato sem vprašala. Žal mi je pa za napad nekaterih, da je to že maltretiranje.

Hvala nekaterim ostalim za humane odgovore, ki sem jih potrebovala. Dihurčka bomo pustili popolnoma pri miru med hranjenjem in upam, da bo kmalu dojel, da mu ne želimo vzet hrane in bo prenehal s tem vedenjem.

In večina se vas je piknila v to božanje. Sploh se ne gre, da bi ga cel čas hranjenja božali, tudi starejši ima mir ko jé. Kot sem omenila, midva sva mu na tak način samo želela pokazat, da mu ne želiva stran vzet hrane. In to je bil edini način kar sva se ga spomnila. Takoj za tem pa sem šla na ta forum po nasvet.

Peace.
Evidentirano

Anaya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 71
« Odgovor #11 : sreda 10 julij, 2013, 19:45:08 19:45 »

Nekaterih stvari si enostavno ne znamo razložiti, kaj oni razmišlajo med tem ko počnejo pač različne stvari. Karakter pa ponavadi še naredi piko na i in smo tam kot smo.  :D Na vsake toliko časa se pa pač lahko tudi mi malo prilagodimo njihovim željam.  :cheese:
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #12 : sreda 10 julij, 2013, 20:09:02 20:09 »

Dihur pač urizne, jaz dvomim da se ga lahko nauči kot psa ;) mene je danes Leky prvič od kar jo imam (je že 1 leto) ugriznila zato ker sem ji vzela tubo od kreme iz gobčka :) tako da ja, dihur je tako kot ga prime če mene vprašaš :D
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa
Strani: [1]   Gor