Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 7   Dol

Avtor Tema: Dihur in ostale živali  (Prebrano 5051 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Dihur in ostale živali
« : petek 05 september, 2008, 08:33:50 08:33 »

Zanimajo me vaše izkušnje s tem, kako se dihurčki razumejo z drugimi živalmi.
Moj maček naprimer noče imeti nobenega opravka z Nike in zato sploh ne pride v bližino sobe, kjer je spuščena in ima kletko. Najbrž ga je strah, da mu bo skočila za vrat. ROTFL
Povsem druga zgodba pa je z mojo psičko (Bella). Ona namreč prav obožuje male živali. Ker je občutno večja od Nike, ju nismo upali pustiti, da bi se sami igrali, da ne bi prišlo do kakšnih poškodb. In tako je včeraj čisto slučajno naneslo, da sta bili obe hkrati spuščeni v istem prostoru in moram reči da sta se prav zabavali. ::) No, mislim da to bolj velja za smrdljivko. Bella je namreč ležala v svoji postelji, Nike pa se je skrivala pod njeno odejo, ji grizla noge, skakala na glavo, visela z uhljev.... :idiot: Super zabava! :jupi: In dejansko je bilo videti kot da obe uživata, čeprav je težko verjeti, da lahko pes uživa medtem ko ga kosmata zver grize za vse kar je na voljo (tudi za ustnice). :blik: Ali pa mi ljudje nimamo pojma o tem kaj je zabava? :think:
Bom ob priliki malce poslikala njuno početje, da bo bolj jasno o čem govorim. Hehe. :)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Dihur in ostale živali
« Odgovor #1 : petek 05 september, 2008, 16:10:53 16:10 »

S psi in macki, ce se uposteva primerno pasmo psov in primeren karakter oz. izrazenost lovskega/plenskega nagona, ni vecjih tezav. Sploh z macki navadno komplikacij ni - ali se distancirajo in noceo imeti s smrduhi nobenega opravka, ali pa se igrajo z njimi. Pri psih, kot receno, je potrebno upostevati pasmo (nekater pasme so bile ustvarjene za lov na dihurje in dihurjem podobne zivali - razni terierji in jazbecarji, npr.), karakter psa in njegove nagone. To pac najbolje pozna lastnik psa.

Prvo srecanje (in ostala tudi) mora potekati pod skrbnim nadzorom - pes na vrvici oz. se ga drzi z ovratnico, dihur v roki ... Psu damo dihurja za povohati - seveda ne iz oci v oci, ampak od zadaj, pri
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #2 : sreda 10 september, 2008, 11:44:36 11:44 »

Biba in naš maček sta bila včeraj prvič sama v kuhinji, seveda sem bila jaz poleg :yes: bolj ko se mu je bližala bolj se je oddaljeval od nje in tamala je mislila da bi se z njo igral :jupi: nakar je začela tečt za njim, maček pa poln šus pred njo, na koncu je začel celo pihat na njo in takrat sem ga umaknila iz sobe. Tamala pa se je potem še kakšne pol ure tako sršila in bila čisto prestrašena, tako da me niit poslušat ni hotla, skrivala se je v svoji priljubljeni luknji...danes na primer je že spet normalna, že skače okrog... :cheese: :dizzy:  zakaj se je začela sršit šele takrat ko sem mačka prestavila v drugo sobo in ne takrat ko je maček bil v isti sobi? bo imela kakšne posledice?me je ful strah :agh: :(
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : sreda 10 september, 2008, 15:06:09 15:06 »

Iz napisanega je razbrati, da mu je hotela pokazat, da je ona sefica ...
Posledic pa ne bo imela nobenih, je do danes ze pozabila, kaj se je sploh dogajalo.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #4 : sreda 10 september, 2008, 19:47:55 19:47 »

No, super, me je blo že res strah, da bi blo kaj narobe...me je pa zdaj kar strah spustit mačka v isto sobo kot je Biba :scared: ali misliš da bi ju še kdaj spustila v isto sobo??
Zakaj se je nasršila šele potem ko je muc šel že ven? Se je verjetno tudi malo prestrašila? Ker je potem kar s strahom prišla do mene...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : četrtek 11 september, 2008, 00:47:08 00:47 »

Po cem pa sklepas, da je s strahom prisla do tebe?  :)

Jaz bi ju spustila skupaj, dokler je samo pihanje in mahanje s tacami s pospravljenimi kremplji, ni nic narobe. Iz napisanega - macka je bilo veliko bolj strah kot dihurcico.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #6 : četrtek 11 september, 2008, 09:35:40 09:35 »

Po navadi cela vesela prileti do mene, takrat pa je bila čisto nasršena in ni prišla do mene tudi če sem jo poklicala...po navadi pride...
a da bi še poskusla ponovit srečanje?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : četrtek 11 september, 2008, 09:58:41 09:58 »

Ja, jaz bi. Vsekakor ni pricakovati, da se bosta dve zivali druge vrste takoj razumeli brez kakrsnih koli tezav. Ze med zivalmi iste vrste, ki uporabljajo enako telesno (n glasovno) govorico, imajo enak vonj (vsaj okvirno), so si podobne, ... komunikacija ne stece vedno takoj in potrebujejo nekaj casa. Ko pa predstavjas zivali dveh vrst, pa je potrebno kaj vec kot le enkratno 5 minutno srecanje. Pomembno pri tem je le, da se prepreci agresija (tapravo grizenje & praskanje). Kar se tice lovljenja, nasrsenosti (to ni nujno znak za strah, lahko gre le za vznemirjenost) to niso znaki zaradi cesar bi srecnje prekinil oz. ga nikoli vec ne ponovil.

V bistvu, srecanja macek dihur so bistveno manj problematicna kot npr. srecanje dihur-pes, dihur-majhen otrok (ko smo na nek nacin ze ravno pri tej temi). Vecina mackov je (v nasprotju z dihurji) toliko prisebnih, da se v resen pretep ne bo spuscala in se bodo rajsi umaknili (ampak za vsak slucaj, ce macku presoja ne dela tako kot je treba, si tam ti). Problem znajo bii edio kaksne res teritorialne macke, ampak to, kaksen je karakter posameznih zivali, moras presodit ti.

Jaz sem do sedaj take in drugacne dihurje predstavila ze kar nekaj mackam, pa neke resne agresije se ni bilo (s strani macka), v vecini primerov so se po zacetnem vznemirjenju ali ignorirali ali pa skusali igrati. Druga zgodba so dihurji in macji (in pasji) maldicki (do starosti nekje 6-8h tednov). Tam je problem, ker jih dihurji povecini jemljejo kot plen. 

Pa se nekaj slik za ilustracijo o cem govorim. Mislim, da je razvidno, da so oboji, macki in dihruji, vzdrzljivejsi kot se zdi. Na slikah sta dihur in macek priblizno enako stara, okrog 3 mesece.

Tukaj je mackon malo mlajsi in je to eno od prvih (previdnih) srecanj. Gulo (albino dihur) ga je sprejel takoj, ostali so raili se kaksen teden, da ga niso vec jemali kot plen

Cez teden dni

m.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #8 : četrtek 11 september, 2008, 10:12:50 10:12 »

Kake lušne fotke :) bom še poskusla, da vidim kako bosta v drugo odreagirala...
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #9 : nedelja 21 september, 2008, 20:01:03 20:01 »

Pri meni je tako, da se Buda pa Mici razumeta, sicer se ga Mici boji. Gala pa Mici pa ne gresta skupaj, mačka ji da vedt, da je ona pod njo in jo ignorira. Medtem, ko psiča to se pa stalno igrajo.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #10 : ponedeljek 22 september, 2008, 10:40:09 10:40 »

Jaz sem Bibo in mačka še dostkrat pustila v isti sobi in se mi zdi, da sta dobila rešpekt drug pred drugim...Biba se nasrši, da je 2x večja kot po navadi in samo previdno hodi okrog njega z varnostno razdaljo :)
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #11 : ponedeljek 22 september, 2008, 13:27:55 13:27 »

Pri meni je Mici tudi spala v moji sobi. Zdej vidim, da si je malo svet obrnil :( Tako, da je začela spati v dnevni in se preprosto izogiba Gale. Gre na poličko ali pa kakor koli samo, da se jo izogne :) Pa se nista nikoli teple ali pa kaj podobnega. Pač se ne preneseta. Sta se pa igrali, ko se je Mici začela gonit, tako, da bomo videli. Mislim, da je pri Mici malo problem, da je stara mucka (11 let) in če preprosto imeti mir. Gala je pa hiperaktivna, pač zdrava samička  :ferret:

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #12 : ponedeljek 22 september, 2008, 13:42:05 13:42 »

Naš maček je star 2 leti pa gre tud najrajš na kak stol oz. na varno, če sta z Bibo v istem prostoru:) :D
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #13 : ponedeljek 22 september, 2008, 13:50:48 13:50 »

Točno tako, pri meni je sito.

Otto.

• Gost
« Odgovor #14 : sobota 27 september, 2008, 21:30:48 21:30 »

Zanima me.A lahko navades dihurja da se igra z morskim prasickom? :ferret: :cheese:
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 7   Gor