Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Tresenje kletke  (Prebrano 1950 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
Tresenje kletke
« : ponedeljek 30 november, 2009, 16:11:16 16:11 »

Po dveh mescih probavanje vseh možnih načinov odvajanja tresenja kletke, se kar Kami trese kletko kadarkoli pac hoce ven ... pa magari ob dveh ponoci ... Probali smo z limono, kaznovanjem z gubo, ignoriranjem ...
Malo me je strah za njene zobe ... kar hudo mi je pri srcu, ko poslusam zvecer kak trese kletko... Samo pac ignoriram, pa pol po kakih 5min neha ... ne vem kak dolgo...ne gledam na uro...zadrzujem se, da je nebi dala ven...samo ko vem da nebom resla nic tak...
Pa ni vedno to to, da ne dobi dovolj pozornosti cez dan ...ok en dan med vikendom res ni bla dosti zunaj, samo to samo zato ker se je delalo v stanovanju in je blo prasno, pa umazano,pa tudi ne moremo nonstop pazit na to ki je ona... Vcasih prevec spi cez dan, pa pol zvecer hoce ven,ko hocema mi2 spat... Pa ko grema kam jo ponavadi zaprema v kletko, ce je ne morema poleg vzet ... pol pa tudi ne vem kaj dela ko naju ni...upam da spi ane...

Kaj sigurno deluje to z ignoriranjem ? Ker drugace morem nek drugi nacin najt  :hm:
Ma kdo kake izkusnje s tem ? Pa kak ste odvadli ?
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
Re: Tresenje kletke
« Odgovor #1 : ponedeljek 30 november, 2009, 16:18:18 16:18 »

Jaz je nisem mogla odvadit, ni šans. Je pa ona zato mene odvadila, da mi je to moteče  :happy64: Sem sprejela vse njene frke, razbijanja, uničevanja ipd. tako pač je ko imaš dihurčka  8)
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : ponedeljek 30 november, 2009, 16:35:49 16:35 »

Ja kaj pa njeni zobje ? Bo si ja vse zobe polomla =/
Evidentirano

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #3 : ponedeljek 30 november, 2009, 16:55:00 16:55 »

Nebo si to si lahko brez skrbi
Evidentirano
I LOVE ANIMALS

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #4 : ponedeljek 30 november, 2009, 16:55:30 16:55 »

Timi je to tudi kar nekaj časa počel, pa sem preprosto ignorilala, in ko se je utrudil je sam prenehal s tem. S časoma se je to začelo popravlajit in zdaj res že kar nekaj ni počel tega. Po mojem je res najbolje, da ga enostavno pustiš, ker kakor boš začela skakati okoli njega, mu to preprečevati ali ga celo vzela iz kletke, bo videl da je s tem pritegnil tvojo pozornost in se bo ponavljalo iz dneva v dan ...
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #5 : ponedeljek 30 november, 2009, 16:59:34 16:59 »

Am...
Glede zobo, Debeli si  je polomil ko je rešetke grizel, ker  je rešetke lomil in zvijal.
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #6 : ponedeljek 30 november, 2009, 17:09:33 17:09 »

Probaj jo v transporter dati, ko bo rešetke tresla, tako sem jaz Debelega odvadila.
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #7 : ponedeljek 30 november, 2009, 19:07:33 19:07 »

pri nas 2 lete pri Zillah ni delovalo nic (davanje maltice, puscanje ven, sprehod v naravi, ljubcek v gobec, vikanje, ... ) najboljsim se pristopom izkazalo ignoriranje. zobje ni strgala, sele je enkrat uspela malce zmaknit en zob pri korenu in joj je bolelo tri-4 dni. zdaj zelo redko trga resetke - enkrat v par mesecev in to ne traja dlje kot 10 sekund. malo babji hudic razvajeni. nobeden ni trgal resetk po kastraciji razen te male smrde. in midva sva 110% kriva za to ker sva reagirala (zmehcala sva skozi leta ... namesto da otvrdnemo ...)  :)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #8 : torek 01 december, 2009, 16:50:44 16:50 »

Pri nas se je to koncalo, bilo je sicer zelo redko, ko smo dobili Neli. Sedaj ju skupaj zaprem ponoci, pa nobenega negovanja vec, ker zaprtje nepomeni vec samote.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sreda 23 december, 2009, 12:59:48 12:59 »

Pri nas so vedno vecji problemi s tresenjem kletke ... glede na to da sma s fantom koncala in sem se odselila, imam zaj Kami v isti sobi ... vsako noc po 2x me zbudi ko trese kletko, trese 15min in pol gre dalje spat ... pol zjutraj ob 7h-8h pa se vec ne vstavi ko enkrat zacne ... Ze itak mam probleme s spanjem, zdaj mi pa se ona ne da mira ...
Kak naj odvadim ? Sem v prejsnjih postih napisala da sem vse poskusla ... Sicer se zdaj na svoje selim, in bom dala kletko cimdlje od spalnice ...tak da me nebo motlo, ce bo tresla ... samo pac zarad nje mi ni fajn ... nocem da se nekaj brezveze muci ...
Evidentirano

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #10 : sreda 23 december, 2009, 13:39:37 13:39 »

ti piše že zgoraj kaj storiti v tem primeru. Mislim pa da ni neke metode ki bi zagotovila da bo dihur nehal s tresenjem. Če kletke ne moreš postavti drugam, ga poskušaj zamotit tako da bo imel v kletki čimveč zanimivi igrač, mogoče bo potem nehal. Drugače pa ignoriranje..Bo že videl da s tem ne pritegne tvojo pozornost in da ne more ničesar dosečt..
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #11 : petek 25 december, 2009, 16:21:18 16:21 »

Ali pa je pac ne imej zaprte :idea: Ce obstaja ta moznost.... Pri nas to ne pride v postev, ker bi se, ko se zbudi, Sashko igral.... :supid:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : sreda 06 januar, 2010, 12:56:18 12:56 »

Ja ponoci npr je ne upam met zaprte, ker pol zacne kletko trest, in me zbudi ... in ce je nimam zaprte zacne pri vratih praskat, ker hoce noter ... tak da v bistvu ne vem vec kaj bi lahko ... razen da si se enega dihurja nabavim, da ji dela druzbo :D Ampak glede na to da mi tamala ze dela tolko probemov... ;D
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #13 : sreda 06 januar, 2010, 13:16:06 13:16 »

Cepke v usesa pa kletko pokrij ;)
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #14 : sreda 06 januar, 2010, 13:20:48 13:20 »

Kot je napisala Maša, ti tudi jaz priporočam, da kletko pokriješ :yes: Čepki so pa itak zakon, dokler jih ne začneš v jest :fiii: :embarassed: Jaz imam trenutno prepoved njihove uporabe :pinch:
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor